Příspěvky uživatele - 78.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mýtus Strýmka, 22.2.2013
Ono v případě informací o opylovačích jsem všichni víceméně odkázáni na literaturu a ta hovoří jasně, tady se nějaká ta osobní zkušenost těžko prokazuje. Málokdo asi osobně zkoumá, jak moc pyl klíčí. Co se týče chuti odrůd, já stále tvrdím že... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 21.2.2013
Souhlasím se sadařem Vladou, (až na to, že Strýmka slouží coby opylovač). Viděl jsem i poměrně malé dospělé strýmky, stejně jako jsem viděl obří stromy Parmén či Matčina. Těch faktorů, které hrají roli je vícero. Do horších půd vždy doporučuju... celý příspěvek >
Konference na kdouloni?, 20.2.2013
Nesouhlasím pane Stanislawe, Konference i na semenáči nikdy není příliš velká. Já vidím používání slabých podnoží na zahrádkách dost často jako kontraproduktivní. Stromky potom vyžadují mnohem více péče, kterou jim ovšem ne každý je schopen... celý příspěvek >
Konference na kdouloni?, 18.2.2013
Celkově dávám přednost bujnějším podnožím, protože potom nemusím tak často řešit problémy vycházející z nedostatečného růstu. Konference i na semenáči, pokavad strom nepřeplozuje, tvoří výstavní plody a strom není nikdy tak obrovský, aby nemohl být i... celý příspěvek >
Konference na kdouloni?, 17.2.2013
Přijde mi kontraproduktivní dávat pod Konferenci kdouloń, není to moc vzrůstná odrůda. Vzhledem k její úronosti bych tipoval, že a kdouloni rychle zestárne.            Ing. Fidla
Blenheim?, 13.2.2013
I takové stromy je lépe čas od času řezem upravit, u takhle bujných odrůd se nejdená ani tak o zmlazení pro udržení přírůstků, jako spíše o to, aby nedošlo k rozlámání stromu následkem obrovských pák při velké úrodě. Na tohle dojede hodně... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 13.2.2013
Mám ještě jeden dotaz na Václava Vinšálka a sice zda se setkal s odrůdou Vtelenské. Dle Kohoutovy Malé pomologie má být rozšířeno na Mladoboleslavsku a jičínsku, má to být zimní jablko, výtečné... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 13.2.2013
Vynikající příspěvek, který odpovídá i na naši nevyřešenou otázku, jak se budou chovat nové odrůdy ve tvaru vysokokmenů, jestli třeba nebudou výrazně zmenšovat plody atp. Zmíněné odrůdy tedy dostávají své pověsti i na vyšších tvarech, jakkoliv na... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 12.2.2013
Inu o Jeptišce se traduje, že kolik jí ve sklepě v říjnu uskladníme, tolik jí zas v září v dobrém stavu vyhazujeme:) Lohák je pro mne tajmestvím opředena odrůda z Jičínska. Má se jednat o velké stromy, které opravdu mimořádně rodí. Velké,... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 12.2.2013
Strýmka červená byla rozšířena dle pomologií v okolí Jičína. Typů Strýmek je vícero, v bartošovickém sadu v Poodří jsou dva stromy Strýmky jež mají v průměru vždy o dost větší plody než ostatní. I kolem 200... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 11.2.2013
No jistě, to je jeden z problematických znaků Strýmky, že přeplozuje. Není se ale čemu divit, vemte si to obrovské množství krátkých plodonošů. Nicméně dá se to řešit zmlazením stromu. Už jsem to tady říkal, nemůžeme postavit proti sobě staré odrůdy... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 11.2.2013
Odrůda již zná prakticky každý. Jeden říká, že mu ji nežerou ani králíci, druhý zase že pálenka je z ní dobrá. třetí, že ani ta ne. Zkrátka každý ji jen haní a málokdo na ní nechá niť suchou. Tolik mýty. Jaká je ale realita? Už několik týdnů... celý příspěvek >
Blenheim?, 11.2.2013
Těžko zpochybňovat takovouto osobní zkušenost. Osobně jsem ale viděl stromy Blenheimek vždy s poměrně pěknými plody. Je to odrůda, která nebrakovatí ani v pokročilém stáří, vzhledem k bujnosti víceméně pořád přirůstá. Samozřejmě průklest a lehké... celý příspěvek >
Blenheim?, 11.2.2013
Špatnou výživou myslíte nadměrné dusíkaté hnojení? To bych potom chápal to křenčení, viděl jsem pár brutálně seřezaných Blenheimek, plody sice měly aspoňpůl kila, co to ale bylo platné, když na každém bylo tak 50 dolíků od hořké... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 11.2.2013
Já mám pocit že nějaký rozdíl tam bude. Když dělám kozí nožku, už třeba začátkem března, nebo kopulaci v únoru ve sklepěě v ruce, pletiva už jsou v době rašení částečně srostlá. Je ale možné že pak dost záleží od počasí, když je suché jaro, ty co maj... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika