Příspěvky uživatele - 145.17

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Šarka?, 14.9.2013
Dobrý den, už jste zjistil o jakou se jedná chorobu? Zakoupil jsem starší sad (mix různých stromů) a všechny švestkové stromy vykazují již 2. rokem stejné deformace jako na 3. obrázku (klejotok z 1. obrázku je tam ovšem jen sporadicky...). Takto... celý příspěvek >
Jak správně naroubovat třešeň Kordii, 12.5.2013
Také bych se rád zdejších odborníků zeptal jak správně naroubovat třešeň, ale nejedná se mi o techniku roubování (ta je na fóru popsána podrobně), ale o nejvhodnější způsob naroubování ve smyslu: - chtěl bych vysadit Kordii na ptáčnici a kvůli... celý příspěvek >
Vzdálenost mezi dvěma ořešáky, 31.3.2013
To by také šlo, ale zajímalo by mě i ono zapojení 2 ořešáků do pásu - teoreticky by měly být oba stromy produktivnější (ikdyž jejich průnik produktivní nebude), protože spojená koruna bude mít větší plochu než jeden solitérní strom.
Vzdálenost mezi dvěma ořešáky, 31.3.2013
Dobrý den, mám zahradu na JZ svahu a na nejvyšším místě (aby nestínil ostatním stromům) bych chtěl vysadit ořešák. Problém je, že v okolí žádné ořešáky nejsou, takže kvůli opylení bych měl vysadit dva různých odrůd. O odborných literaturách... celý příspěvek >
Sušené švestky, povidla, 16.12.2012
Tím fiaskem myslíte co? Plody zplesnivěly? Jakou jste zkoušel sestrojit solární sušičku? S přímým nebo nepřímým sušením? Také bych si ji chtěl postavit, tak sbírám zkušenosti (pozitivní i negativní). Zkoušel jste v ní sušit i něco jiného než... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 9.12.2012
Děkuji za odpověď. Tak trochu jsem doufal, že mi odpoví někdo zkušený jako vy, pane Vysloužil :-) Zeptám se Vás ještě na jednu věc - k lisu potřebuji i drtič, ve zdejších fórech jsem vyčetl, že nejlépe válcový s hroty. Na internetu je k... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 8.12.2012
Chtěl bych se zeptat, zda-li nějakým způsobem záleží na mezerách v koši. Našel jsem tento lis, který se mi velice líbí, ale mezery mezi lištami koše jsou 12mm. Přitom staré lisy mají mezeru mnohem menší. Do koše přijde ještě textilie, ale přesto se... celý příspěvek >
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 29.9.2012
Děkuji za odpověď. Jen se zeptám, proč by jste vyřadil např. Goldstar? Máte s touto odrůdou nějakou negativní zkušenost s pěstováním na bujně rostoucí podnoži? Např. na webu sumperacek píší: "Je vhodná pro všechny intenzivní pěstitelské... celý příspěvek >
Vhodné moderní odrůdy jabloní pro extensivní způsob pěstování na vysokokmenu, 28.9.2012
Dobrý den, chtěl bych se zdejších odborníků zeptat na zkušenost s extensivním pěstováním moderních odrůd na vysokokmenu. Mám sad, kde je vysazeno několik vysokokmenů starých odrůd. Kolem stromů pouze mulčuji, kromě odstraňování uschlých větví... celý příspěvek >
Trojnohý teleskopický žebřík na ovoce, 22.9.2012
Na zahraničních webech jsem narazil na zajímavý žebřík, tzv "tripod ladder" pro trhání ovoce ze stromů. Jedná se o žebřík se širokou základnou a vzadu s nohou. V diskusích si tento žebřík lidé velice chválí. Viz například 3 Leg Adjustable... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika