Příspěvky uživatele - 18.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Koupě stromku (ů) starých odrůd, 2.11.2014
Gdáňský hranáč a špendlík;  Jederničky máme na zahradě po desetiletí.
Prodej ovocných stromků, 2.11.2014
co mi vadí na školkařích/prodejcích: ÚKZÚZ definuje určitý standard označování výpěstků (název odrůdy, podnož, číslo parcely atd...) který není vždy dodržován - několikrát se mi stalo, že štítek s označením vytištěným na počítači byl přeškrtnut a... celý příspěvek >
Příprava půdy před založením sadu, 17.6.2014
No a jak poznám suchý pozemek Psal jste výše že budete řešit závlahu u stromů, tak jsem předpokládal, že pozemek je suchý... V normálních podmínkách s myrobalánem opatrně, třeba v kombinaci s broskví/nektarinkou jsou z toho obrovské stromy,... celý příspěvek >
Roubování ze stromu na strom, 16.3.2014
dobrý den, dobrou praktickou aplikací (mám vyzkoušeno u jabloní) je odběr roubu z nového stromu, sázeného na jaře. Stomku se jednak  musí tak jako zkrátit výhony (samozřejmě  není-li to špičák a je-li vůbec co zkracovat), druhak je... celý příspěvek >
Biologická ochrana od Biocontu, 24.5.2013
Proti mšicím na stromech se mi osvědčil lep - kmeny v cca 15-20cm pásu důkladně napatlám kolem dokola (vč. opory), takže mravenci nemají šanci cestovat nahoru a dolů...
Levák - sečení klasickou ruční kosou, 11.5.2013
dobrý den, jsem pravák a mám klasické kosy (ještě po dědovi a po sedlácích),  všechno pro praváky. Rád bych naučil zacházet s kosou svého synka, který je ovšem levák a tady bych potřeboval poradit: sám sice kosím hodně dlouho,... celý příspěvek >
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 27.9.2012
děkuju za cenné informace, Dneska je oberu (jsem na severní Moravě).
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 27.9.2012
Tak tak, taky mám letos první odrůdu. Velká, temně rudá jablka, neopadávají... Myslíte, že už je čas na sklizeň? Zimní jablka češu později..?
Přidání vápníku k jabloním, 1.5.2012
Před lety jsem za 0 Kč sehnal ze školní laboratoře vyřazenou láhev chloridu vápenatého, který používám dodnes. Je to rozpustná sloučenina vápníku, používám koncentrace 0,5-1%, tj 5 až 10 gramů na litr vody. Uvedená koncentrace spolehlivě zastaví... celý příspěvek >
Přidání vápníku k jabloním, 30.4.2012
obávám se, že přihnojení vápníkem do půdy nebude k ničemu, což se uvádí i v literatuře. Řešením je postřik na plody - v archivu k tématu najdete spoustu informací.
Čí to je hovínko?, 12.11.2011
S kunou nedobrolně spolužiju více než 10 let a přijde mi, že jejich exkrementy jsou tmavší...
Borax proti hnilobě, 12.11.2011
Bor je stopový prvkek, takže bych to s ním nepřeháněl a rozhodně bych nepoužil vyšší koncemtrace, nežli ty, uvedené v předchozím příspěvku.
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika