Příspěvky uživatele - 84.130

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Destilační přístroj, 15.12.2012
Tato sestava je dostatečně kvalitní a při dobré údržbě se není čeho obávat. Kvalitu destilátu však určuje také obsluha tohoto zařízení. A to je "neznámá" kterou již nemohu odhadnout. Ne vždy pálí tak, aby byl spokojený i zákazník. Převážně... celý příspěvek >
Pestitelska palenic vs. metanol, 6.12.2012
Pro přispěvovatele 41 38, nějak nerozumím vaší reakci, konkrétně ke komu patří... je-li to na mne, jenom jsem popisoval, jak by taková PP měla dle platných technických pravidel a podmínek vypadat!! Nemá-li popisovaná PP (v péči zahrádkářů) tyto... celý příspěvek >
Pestitelska palenic vs. metanol, 5.12.2012
PS.  Jo ještě jsem zapoměl podoutknouti, že pěstitelské pálenice povoluje Ministerstvo Zemědělství (a když se změní norma, tak i nařizuje do kdy se zařízení musí přizpůsobit nové změně!!), kontroluje je Celní úřad. Hygiena to dozoruje... celý příspěvek >
Pestitelska palenic vs. metanol, 5.12.2012
Udělat změnu konstrukce tak, aby byl úkap shraňován v nějaké nádobě (o obsahu cca 5 - 10 litrů, by neměl být tak velký problém. Celé to může být též pod blombami. To není problém technický, ale domluvit to s provozovatelem pálenice. Ten úkap mohou... celý příspěvek >
Pestitelska palenic vs. metanol, 4.12.2012
Když si na webu třeba u fi Destila, rozkliknete schéma pěstitelské pálenice, ať už dvoukotlové, nebo jednokotlové s rektifikační zesilovací kolonou) uvidíte, že je tam i potrubí na odvod úkapu do sběrné nádobky a posléze přes uzávěr buď do nádoby na... celý příspěvek >
Kolik jablkovice z 250 l kvasu, 2.12.2012
A jsme zase u toho, kolik pěstitelských palíren (na území CZ) má tzv. koštovačku, Bez možnosti odebrat vzorek, právě odtékajícího destilátu z chladiče, je tato rada jaksi nepoužitelná. Většina má jen tzv. lucernu, kde může tak max. určit "zakalení"... celý příspěvek >
Kolik jablkovice z 250 l kvasu, 2.12.2012
Vážený, vždy mi přijde minimálně "divné", když někdo napřed něco "udělá" a posléze schání na netových vláknech, jak to měl udělat!! Přitom stačí zadat heslo "příprava kvasů" do vyhledávače (před tím než to začnu připravovat) a vypadne vám... celý příspěvek >
Kyselost rmutu, 23.11.2012
Tak to jste mne dostal, s tímhle jsem nepočítal. Já si sise dělám též poznámky, ale až na tuto úroveň jsem se zatím nedostal. To že vám to pokaždé kvasí trochu jinak je v pořádku, je to biochemická reakce, která závisí na mnoha faktorech... celý příspěvek >
Kyselost rmutu, 22.11.2012
Aby se dalo posoudit, kde se vlastně stala chyba, zapoměl jste napsat, jak velký objem rmut měl. Bylo-li to kolem 5-6 litrů, tak jednorázový přídavek cukru 1 kg, vám ten rmut "inhibuje" (literatura i praxe říká, že se má přidávat alespoň na... celý příspěvek >
Kvasenie zemiakov (brambor), 11.11.2012
Ne takhle by to nešlo, škrob obsažený v bramborách pivovarské kvasnice v alkohol nepřemění! Napřed ten škrob musíte přeměnitna jednoduché cukry!!!
Problem s hruskovicou, 6.11.2012
A z jakého materiáku byl chladič, na kterém se to pálilo?! Mohl být špatně vyčištěný (je-li z mědi!!).
Destilační přístroj, 6.11.2012
Ano díval. Byly tam i některé opravdu pěkné „žánrové snímky“ (většinou ty, co byly o pálírníkovi Popcornu Suttonovi). Jinak při zhodnocení tohoto 6-ti dílného „hraného dokumentu“ (pominu-li různé hlášky od jednotlivých "herců") : trochu mi tam... celý příspěvek >
Jablečný kvas, 5.11.2012
Víte, ty kvasinky jste měl mít tak 2 dny před drcením jablek (a připravit z nich "rozkvas"). Teď se budou, proti těm "divokým", asi těžko prosazovat! A taky plnit sudy max. na 3/4 objemu, jinak vám můžou "přetéci" když vam naskočí... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 29.10.2012
Proč zacházet tak daleko v čase? V USA (stát Viržínie) dodnes pálí "černou" whisku, zvanou "Moonshine", jen jednou destilací a naředěním na požadovanou (od překupníka určenou) koncentraci. To snad ale v CZ nebude nikdo zkoušet, osvědčené metody... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 23.10.2012
Zbytečné vyhození peněz, při tom objemu a za tu cenu se to nevyplatí kupovat!!
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika