Příspěvky uživatele - 25.108

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plody rakytníku, 7.9.2012
Mělo by to jít poznat podle barvy plodů - jakmile se vybarví do své finální podoby (některé jsou v plné zralosti žluté, jiné oranžové až zcela červené, podle odrůdy), tak zůstávají ještě asi dva týdny (opět se může poněkud lišit podle odrůdy) pevné a... celý příspěvek >
Sazenice jahod Evie 2, 4.9.2012
Evie2 a kyselá? Mám je druhým rokem a žádnou kyselou jahodu jsem zatím neobjevil. Naopak - i jahody, které koncem roku během přízemních mrazíků skoro vůbec nezčervenaly, byly poměrně chutné. S chutí ani úrodností problém nemám, zdá se mi ale, že je... celý příspěvek >
Plodnost kamčatské borůvky, 31.8.2012
Jestli to má šištičky, tak to Vám nejspíš prodali zakrslou borovici. Ne, vážně - kvetou na jaře ty keře? V podstatě z každého květu (resp. dvou) by měla být bobule. Pokud ne, tak se buď vzájemně špatně opylují (pak by to chtělo přikoupit další... celý příspěvek >
Borůvka, 11.6.2012
Jestli je to mladá rostlina, tak se řezem moc trápit nemusíš. Než povyroste, tak si zatím můžeš projít jiné diskuze, např.: "Kanadské borůvky - pěstování" (viz. nejčtenější diskuze). Odrůdu zjistíš jen stěží, ale její znalost není pro pěstování... celý příspěvek >
Opylování rakytníku, 11.6.2012
Jak jsou ty rostliny staré? Je jisté, že samice kvetla? Ono to totiž není na první pohled patrné. Nějak se mi nezdá, že by samec kvetl tak moc dříve. Ne, že bych měl zkušenosti s množstvím různých samců, ale neslyšel jsem o tom, že by se vysazovali... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 22.5.2012
Zimolez to rozhodně není. Podle fotky jde nejspíš opravdu o tu kustovnici.
Zimolez kamcatsky - shazuje plody, 9.5.2012
Jaká je velikost těch opadaných plodů? Jsou nějak deformované? Pokud jsou malé (2-3mm), tak může jít o neopylené nebo nedostatečně opylené květy. Jinak mě nic nenapadá - předpokládám tedy, že rostlina není vystavena nějakým extrémním podmínkám jako... celý příspěvek >
Kroutí se borůvky, 9.5.2012
V čem jsou zasazené? V rašelině nebo v obyčejné hlíně? Jsou v těch skroucených listech vidět nějaké breberky?
Pokusy o řízkování, 18.4.2012
Tak zrovna borůvky zakořeňují tímto způsobem velmi špatně a procento úspěšnosti je malé. Vypadat živé mohou celkem dlouho - prostě je tam nech, zalívej dešťovkou a časem poznáš jestli rostou nebo ne. Celkem se mi osvědčilo dát to celé do igelitového... celý příspěvek >
Rakytník, 16.4.2012
Obávám se, že 9 gramů je nesmysl. Největší plody z ruských selekcí mají něco kolem 1,5 gramu, takže 9g bude buď překlep nebo nekalý reklamní trik. V tom odkazu na obrázku s popiskem "Облепиха... celý příspěvek >
Rakytník - za jak dlouho bude první úroda?, 10.4.2012
Plody rakytníku, stejně jako každé jiné ovoce, má určité období zralosti a když se toho prošvihne, tak se chuť bobulí začne dramaticky měnit a stane se až nepříjemnou. Nevím jestli bych něco takového pak chtěl ještě konzumovat, ikdyž při zpracování... celý příspěvek >
Sázení muchovníku, 5.4.2012
Roubovaný je proto, že podnož je kdoví co (semenáč, hloh, jeřáb,...) a roub pak nějaká kulturní odrůda. Určitě se to neroubuje kvůli tvaru keře/stromku - kmínek lze zapěstovat i z neroubované rostliny, ale pro pěstování na ovoce je asi lepší keřová... celý příspěvek >
Sázení muchovníku, 30.3.2012
Zmlazovat se může, ale obvykle se řežou až starší, v průměru několik cm silné větve. Bezdůvodný řez mladé rostliny je k ničemu (zvláště pokud už je hezky rozvětvená). Roubovanec bych s rybízem nesrovnával - bude potřeba odstraňovat vše, co obrazí z... celý příspěvek >
Zimolez kamčatský (kamčatská borůvka) - zmrznutí květů?, 13.3.2012
Ano, nadprůměrně teplý začátek zimy následovaný silnými únorovými mrazy způsobil předčasné rozvinutí pupenů u některých odrůd kamčatek a jejich omrznutí. V teplejších oblastech ČR je paradoxně situace horší, protože tam došlo k ještě výraznějšímu... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika