Příspěvky uživatele - 112.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Japonsky javor usycha, 22.10.2012
Mám obavy, že se opravdu jedná o verticiliové vadnutí. Měl jsem podobný problém na javoru dissectum Seiryu. Když jsem zjistil, že usychá, zasažené větve jsem odstraňoval do zdravého dřeva a plochy po střihu zatíral zahradnickým balzámem. Na struktuře... celý příspěvek >
Pseudotsuga x, 17.10.2012 Obsahuje fotku
Přidávám další foto, ale bral jsem to mobilem až po 17té hodině, takže je to neostré.
Prosychající borovice drobnokvětá, 16.10.2012
K pin.wall Densa Hill - zimovzdornost. Poslední zima 2011/2012, přelom leden/únor s 3 týdenním obdobím silných mrazů s průměry denními i -17°C!!! Borovice na zahradě 3 sezóny, zatím bez problémů; bydlím sever Moravy, návrší, 283 m n.m., zahrada směr... celý příspěvek >
Prosychající borovice drobnokvětá, 15.10.2012
Dotaz pro "Beny". Můžete uvést čím jste borovice ošetřoval? Před časem jsem zkoušel jíchu v kobinaci myslím Ridomil MZ + něco (už je to dávno). Opad 5ti jehlic se snížil, ale nezastavil. A letos se sypou i dvoujehličnaté borovice.  A ještě dotaz... celý příspěvek >
Pseudotsuga x, 14.10.2012
No právě. Slečna, která to prodávala byla sice mimořádně hezká, nicméně si nebyla vůbec jista odkud to mají... Protože situaci u producentů v okruhu cca 30 km od bydliště znám, a tam pseudotsugy neměli, nezbývá než zkusit rozpoznat o jaký kultivar... celý příspěvek >
Pseudotsuga x, 14.10.2012 Obsahuje fotku
Pomůže někdo s určením jehličnanu? Je označen jako Psudotsuga, bez další specifikace. Je spíše rozložitě rostoucí, bez terminálu, jehličí je světlé, šedozelené, roční přírůstky tak 3 cm, pupeny tmavě červené. Na zahradě mám "Bílou Lhotu" a... celý příspěvek >
Tisy - tvarování, 10.10.2012 Obsahuje fotku
Při čtení této diskuze jsem si vzpomněl, na foto tisu, který jsem objevil při potulkách po okolí. Foto dokumentuje schopnost tisu obrazit i ze starého dřeva. Původní tis totiž přežil tvrdý zásah:  Váhou koruny se sněhem se kmen naklonil a někdo... celý příspěvek >
Prosychající borovice drobnokvětá, 30.9.2012
Zrovna dneska jsem "obíral" jehličí na parviflorách a nejen na nich. O nemoc nejde, starší jehličí tyhle borovice v našich podmínkách shazují.
Mensi zeleny listnaty strom, na podzim barevny, 12.9.2012
Vážení pánové, zkusme se držet tématu a hlavně původního zadání tazatele: tj.: "zeleny a na podzim krasne zabarvit. Vysku kmene 2 metry (aby se pod nim dalo chodit), koruna 5 metru od zeme. do sirky (i 4 metry v prumeru)... at tady nemáme plejádu... celý příspěvek >
Dub neznámý, 11.9.2012 Obsahuje fotku
Pomůže někdo s určením tohoto dubu? Strom matka je mohutný stom s korunou cca stejně vysokou i širokou, na podzim šarlatově červený. (Quercus rubra nebo palustris nebo hybrid?) Děkuji.
Mensi zeleny listnaty strom, na podzim barevny, 11.9.2012
A co tak Acer palmatum Osakazuki? Za 4 roky mi vyrostl o 2 m a roste dál. Odstraněním větví od spodu docílíte možnosti chodit pod korunou a na podzim je úžasně červený a 5 - 6 m výšky udělá taky.
Baobab Madagaskarsky (Adansonia Madagascariensis), 25.8.2012
Wikipedie: Baobaby jsou téměř výlučně tropické stromy, přesahující svým areálem Obratník Kozoroha maximálně o několik stupňů. Baobab prstnatý je dnes pěstován v klimaticky příhodných oblastech celého světa, např. i na Floridě.
Baobab Madagaskarsky (Adansonia Madagascariensis), 25.8.2012
Zkušenosti s tímto exotem nemám. Jen nevím, pokud žijete ve střední Evropě, jaká motivace Vás vedla k zakoupení semen tohoto, pro naše zeměpisné výšky nepoužitelného stromu.  Pokud péči zvládnete a strom vyroste, nastane moment, kdy přijde... celý příspěvek >
Pinus strobus - podivná úmrtí, 23.8.2012
V průběhu letošního roku jsm přišel podivným způsobem o 2 víceleté borovice strobusky: Blue Shag + Macopin vyrazily na jaře docela standardně, přírůstky zdravé bez napadení, jehlice vyrostly. Pak asi během3-4 týdnů proběhla proměna, kdy se zdravá... celý příspěvek >
Modrý Leknín (Nymphaea Caerulea), 9.8.2012
Má někdo zkušenosti s tímto leknínem - Modrý Leknín (Nymphaea Caerulea) - v našich zeměpisných výškách? Uvítám jakoukoliv informaci a pěstování. Děkuji.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika