Příspěvky uživatele - 16.118

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zalepení nafukovacího límce na bazénu, 1.8.2014 Obsahuje fotku
Měl jsem také dírku na límci, hledání bylo složité. Půlku límce ke středu bazénu jsem tlačením potápěl pod hladinou, pozor na vylití vody. A druhou půlku jsem pořád poléval vodou a vsadil jsem se na moje oči a uši. Ve dvou se to dělá lépe.... celý příspěvek >
Celková tvrdost vody, 1.8.2014 Obsahuje fotku
Celková tvrdost: Je to jedna další hlavní měrná hodnota vody, kterou musíme vědět, abychom si vodu upravily do rovnováhy. Jsou vyjádřeny obsah vápenatých a hořečnatých iontů (neboli solí) ve vodě. Vápenaté ionty jsou obsaženy v povrchových i... celý příspěvek >
Práce s chemikáliemi, 31.7.2014
Děkuji za uznání. Z důvodu napsání tohoto článku, je když se bude psát o chemii k dezinfekci vody v bazénu, tak jenom dám odkaz sem. Pak, nemusím se v každém článku, zmiňovat základní chování s chemickými přípravky. Nebo někdo může... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 31.7.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den Odpověď pro p. Nikolku22, tak jsem pro vás, přemýšlel a vymyslel, jak si můžete sama vyrobit stabilizovaný roztok (ClO 2) v bazénu, bezpečně a jednoduše. Trochu mě to trvalo, ale musel jsem si to odzkoušet na svém bazénu o stejném... celý příspěvek >
Práce s chemikáliemi, 30.7.2014
Práce s chemikáliemi. K založení toho to vlákna, je informovat o pravidlech bezpečnosti práce s chemickými látkami. A to platí u všech látkách, které nám pomáhají udržet vodu v normálu. Nikdy se nelze vyhnout kontaktu s mnoha látkami, z nichž... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 27.7.2014
Voda z vodovodu je už upravená. Jestli chceme se koupat v zásaditější vodě, tak to držte nad 7,5 pH, do 8 pH. Při vyšší hodnotě se bude objevovat kamenec, začne se objevovat čára ponoru na stěně, kde se bude zachycovat prach a nečistoty. Ve filtru se... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 27.7.2014
Tak to je bezva, napiš zkušenosti, při používáním. Nevím, jakou máš vodu, ale určitě bych si koupil lakmusový papírky na změření pH. Potom pokračuj dle měření. Vodu s vysokým pH nikdy nedocílíš jiskru ve vodě. Nevím přesně jaký má nárůst pH po... celý příspěvek >
Celková alkalita vody, 27.7.2014
Celková alkalita Nestačí si vodu jenom užívat, ale i kvalitně o ni pečovat. Chtěl bych tady seznámit bazénáře, s problematikou, čištění a udržení vody. Hlavně co se ve vodě nachází a co nám znepříjemňují práci k udržování čisté vody a parametry... celý příspěvek >
PH ve vodě, 27.7.2014 Obsahuje fotku
Dobrý den nestačí si vodu jenom užívat, ale i kvalitně o ni pečovat. Za předpokladu, že "celková alkalita" je její hodnota v pořádku, upravíme pH na základě výsledků co jsme změřili. Ideální hodnota pH 6,2 – 7,2 je jedním z nejdůležitější... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 24.7.2014
Nechtěl jsem to podrobně rozebírat do atomu jak je to s legislativou, obsahu nečistot v chem. látek. Chtěl jsem jenom načrtnout obrazně problematiku a nezatěžovat. Ano všechno je mnohem složitější, podle úhlu pohledu. Chtěl jsem vysvětlit že... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 23.7.2014
Já si myslím, že jsme si nerozuměli, nebo jsem to špatně napsal. Měl jsem na mysli že „Chloritan sodný“ se dá koupit u firem za 1 litr cca 40-200 Kč. A jiný to prodávají za 115 ml. za 490 Kč a to se jedná o stejnou látku. Nezlobte se, ale podle... celý příspěvek >
Vrstva (asi) železa na okrajích a dně bazénu - jak s ní pryč, 23.7.2014
Dobrý den Podle mého názoru, jestli to nejsou řasy, tak nám problém způsobily minerální nečistoty ve vodě, (železo a jeho kamarád, mangan) ve vodě jsou rozpuštěné, jako železnaté ionty. Nejdříve před použitím dezinfekce se má... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 22.7.2014 Obsahuje fotku
Trochu mě to trvalo, sháněl jsem informace a následně jsem telefonicky a mailem si potvrzoval níže uvedené informace u výrobců. Není možné vyrobit absolutně čistou chemickou látku. Proto jakoukoli chemikálii koupíte, tak má určité množství... celý příspěvek >
Chlor ve vodě ano či ne, 20.7.2014
Tak to jsou už lepší informace, abych si udělal představu o tom reaktoru. Dobře, budeme brát, že voda s kohoutku není tvrdá, to musíte vědět sám, co máte v konvici na dně. (Třeba v městském vodovodu v Praze jsou pěkné rozdíly v tvrdosti vody. D.... celý příspěvek >
Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu, 19.7.2014 Obsahuje fotku
Nebylo by jednoduché, koupit barel s kohutkem, pak chloritan sodný a hydrogensíran sodný,  dáte do vody a necháte přes den – dva vygenerovat a tím nám vznikne oxid chloričitý který se rozpustí ve vodě. A vznikne nám stabilizovaný... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika