Příspěvky uživatele - 184.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Valor, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Vybarvuje moje i Davidova oblíbená odrůda Valor. Plodů je méně zato mají velikost kolem 60 gramů. Právě proto, že se jedná o pološvestku, tak je potřebné hlídat tu správnou zralost, i když u některých pološvestek je delší vyzrání prospěšné ke... celý příspěvek >
První broskvoně dozrávají, 1.9.2013
U stromků vypěstovaných z pecky to může být běžný jev.
Vlaška končí, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Starodávná odrůda slivoně s názvem Vlaška, se s virovou šárkou na nějakém rozumném vzájemném soužití bohužel nedomluvila. K dohodě nedošlo a většina plodů je zdeformovaných, uvnitř červených a už většinou opadaly. Je mi to moc líto, jelikož ty zdravé... celý příspěvek >
Krasava, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Místní ženská populace považuje, stejně jako paní Marie, nahořklé broskve za vadu chuti. Proto jim Krasava vůbec nechutnala. Já na to mám jiný názor, a naopak se mně Krasava později zdála málo chuťově koncentrovaná a výrazná. Když k tomu přičtu... celý příspěvek >
Althanova renklóda - problém s plody, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Jakési vzpomínky na dezertní Althanovu renglódu jsou nyní mimo realitu. Nejsem spokojen ani s tou zdejší, ani s tou na Vysočině (Žďárské vrchy). Ta z Vysočiny je ještě fádnější.
Amers, 1.9.2013
Myslím tím toto vlákno. Hlavně Davidův příspěvek. A tento vzkaz je pro zakladatele vlákna "slivoň Amers".
Amers, 1.9.2013
Zde máte něco o Amersu. 
Jubileum, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Plody slivoně Jubileum dozrály. Barevně jsou zajímavé, ale jinak to není můj "šálek kávy". Chuť je medově sladká, slabě aromatická. V porovnání s Althanovou renglódou jsou však sladší i aromatičtější, takže jako její náhrada do vyšších poloh, by se z... celý příspěvek >
TopTaste?, 31.8.2013 Obsahuje fotku
Plody odrůdy Toptaste jsou sice velmi atraktivní svým vzhledem, nicméně je to pro mě stále i po letech velká neznámá. Plody ze stromu č.2 najednou oproti minulým letům jdou velmi dobře od pecky (slabě ulpívá dužnina jen k jednomu boku pecky), ale... celý příspěvek >
Valor, 25.8.2013 Obsahuje fotku
Vybarvují plody Valoru. Je jich méně, za to jsou dosti velké. Přidá někdo na tuto odrůdu ještě nějaký další pozitivní názor?
TopTaste?, 25.8.2013 Obsahuje fotku
Plody Toptaste letos vybarvily ještě před odrůdami zrajícími před ní, proto tolik lákají k ochutnaní.
Krasava, 25.8.2013
To je vždycky nevýhoda. Chce to prozkoušet do jaké míry podtržení se ještě pak dokáže dostavit standartní chuť. Jelikož začíná být venku "hnusně", tak je asi otrhám všechny, i ty tvrdé a uvidíme.
Krasava, 25.8.2013 Obsahuje fotku
Je tedy dost těžko pochopitelné, že v Břeclavi dozrála Krasava o měsíc dříve, jako by Břeclav ležela někde na Balkáně a ne na jižní Moravě. Mirek s Krasavou není spokojen, takže co k ní napsat. Pravda je, že tak silně koncentrovanou chuť, jako u... celý příspěvek >
Althanova renklóda - problém s plody, 25.8.2013 Obsahuje fotku
Desertní (Kutina a kolektiv) Althanovu renglódu, považuji za jednu z nejkvalitnějších renglód. Jednak pro svoji pevnou dužninu a jednak pro svoji specificky příjemnou chuť. Otázkou je do jaké nadmořské výšky, či polohy, tuto jakost dokáže... celý příspěvek >
Hořké broskve, 25.8.2013
Milá paní Marie. Zdaleka ne vše co je hořké, musí být jedovaté. Například hořké byliny Puškvorec, Pelyněk, Zeměžluč nebo Hořec naopak prospívají játrům a trávicí soustavě vůbec. Co se týče hořkosti broskví, tak letos se dostavuje v hojné míře a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika