Příspěvky uživatele - 56.178

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mandloň - keř, 9.6.2009
Prunus triloba -mandloň třílaločná. Je ozdobná a hodně se rozrůstá.Škoda, že kvete krátce.
Jaké tyčky k rajčatům?, 8.6.2009
Sázím každoročně (40 let) jak tyčková, tak keříčková rajčata, v posledních letech také cherry - do velkého skleníku a stejné druhy i ven. Vždy musely mít všechny druhy tyče a vyvazování. Ve skleníku dorostou tyčkové více než dva metry, keříčkové... celý příspěvek >
Osychání okrajů listů okurek, 8.6.2009
Zaléváte odraženou vodou? Nepřeléváte moc? Nemáte skleník ve stínu? Nebo naopak ve velkém úpalu bez zalévání?Nebo moc vysoký okraj skleníku a zastíněnou studenou zem? Máte zem zůrodněnou kompostem nebo jalovou? Hnojila jste NPK nebo cereritem před... celý příspěvek >
Anglické růže - licence v ČR, 12.5.2009
Děkuji za uklidnění, růží mám 22, různého stáří, na ty anglické jsem se těšila (Falstaff, Pilgrim, Graham Thomas, Charlotte a j.), fotografiím jsou zatím značně vzdálené, ale je pravda, že i předešlé velkokvěté chtěly svůj čas. Pilatěnky mezitím... celý příspěvek >
Anglické růže - licence v ČR, 7.5.2009
Vážená p. Lili, mám v Vám několik dotazů jako k odbornici, snad mi poradíte.  Na podzim jsem vysázela 6 anglických růží licencovaných od Pelců, zatím se mi zdají slabé a poupě má jen jedna z nich. Chtěla jsem se zeptat, zda je to normální, do... celý příspěvek >
Gloire de France, 7.7.2008
Tedy všechna čest Vašim vědomostem paní Lili. Helpmefind a rosenmeile též využívám, ale jak říkám, jen laik, který si ověřuje kvalitu a vlastnosti růží, které si objednávám hlavně u manželů Pelcových., nejnověji jejich anglické od Austina. Těším se... celý příspěvek >
růže paní Preclíkové, 3.7.2008
Dovoluji se vmísit do pátrání po jménu té krásné růžičky.Jsem jen laik s několika růžemi v zahradě, ale protože hodlám na podzim trochu tuto část zahrady přebudovat, čtu tady různá poučení a taky literaturu. V knize Růže od Hanneke van Dijkové je v... celý příspěvek >
Planá růže,co s ní?, 3.7.2008
Protože momentálně často listuji knihou o růžích, podívala jsem se na růže botanické-plané, ke kterým ta Vaše patří. Je uváděno 17 druhů - tmavší růžový květ má Rosa virginiana (viržinská). Hustý keř, který tvoří velké množství podzemních výhonků,... celý příspěvek >
Umístění vřesoviště?, 31.3.2008
K doplnění vřesoviště doporučuji japonské azalky, tisy, kloboukatý zimolez, buxus. Vřesy a vřesovce jsou hezké, když je od jednoho druhu více sazenic alespoň 4 -5, vytvoří větší barevné plochy. Doporučuji na jižní svah kameny, kterými vytvořte určitá... celý příspěvek >
Skimie, 12.12.2007
Skimii jsem koupila před několika lety jako menší keřík, neprospívala na slunečném místě a na nepropustné půdě, dnes je na třetím místě, rozrostlá, má opět krásně na květ. Je v kyselé půdě ve vřesovišti, v polostínu, ze severu chráněná. Na zimu ji... celý příspěvek >
Kosatec - kdy přesazovat a nároky, 11.10.2007
Pánové Pepa a Honza mají opravdu skvělé kosatce a vědecky to ovládají. Já mám jen 10 druhů od p. Krupky, předloni jsem je objednala, zasadila  tak jako p. Honza do záhonu po jahodách, názvy si nezapsala, ale to je jedno. Druhý rok už všechny... celý příspěvek >
Incarvileea - dvojostice, 6.8.2007
Incarvileu mám též poprvé. Nedávno odkvetla, listy zatím nezatahuje, stvoly po květech jsem odstřihla a nechám ji být. Na zimu ji lehce přikryju chvojím. Anna
Jak mám zastřihnout růži po odkvětu?, 8.7.2007
Nad nejbližším listem, ale s pěti lístky, ne se třema! Annabilw
množení řízkováním, 1.7.2007
Osvědčilo se mi řízkování - asi 25-30 cm výhon po odkvětu zbavím vršku a zkrátím lístky na 2 na každém listu, odstraním trny. Zapíchnu asi 2/3 do země na stinném místě a přikryju odstřiženou pet lahví. Nechám do příštího roku, zalévám dle počasí... celý příspěvek >
jalovec - choroba, 14.6.2007
Rez hrušňová přezimuje prý na dvou druzích jalovců - klášterská chvojka a jal.obecný. Spory se v květnu dostávají na kvetoucí hrušně, které reznou a mají deformované plody - až 200 m od jalovců. Loni jsem v květu postříkala hrušku Baykorem, bylo to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika