Příspěvky uživatele - 233.155

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nashi, Hosui, Kumoi, 10.7.2012
Neverte tomu, že ázijská hruška potrebuje k rodivosti peľ európskych kultivarov. To by potom východoazijské hrušky v svojej domovine vôbec nerodili. Mal som v záhradke ázijskú hrušku, v čase kedy jediná pravá hruška v blízkosti (Dicolor) ešte... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 10.7.2012
Myslím, že povrchové tenzidy, akými sú mydla a saponáty, pomáhajú pomocou chemickej väzby na molekuly vody na povrchu kvapôčok znižovať povrchové napätie, čím sa usnadňuje prestup látok do vody a späť. Dlhé roky som dával do záhr.postrekovača lacnú... celý příspěvek >
Nemocny angrest, 10.7.2012
Myslím, že začína vysychať. Navrhujem: obrať úrodu, odstrániť pod korunkou konkurenčnú vegetáciu, kvalitne zavlažiť, príp. ľahko namulčovať a čakať. Vlani mi takto odišiel do večných lovíšť kompletný stromček Invicty.
Svinuté listy, 10.7.2012
Evo, p.Kuky má pravdu. Myšlienkami som ostal vo vedľajšej sekcii a nepreštudoval si riadne Vaše foto. Odvolávam, čo som plácnul a ďakujem Kukymu. 
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 10.7.2012
Zdravím Vás p.Vladislave!  Máte hlbokú pravdu. Veľkoproducenti chcú mať na poliach istotu a preto namiesto moderných málo spoľahlivých eko- prípravkov používajú osvedčenú klasiku, ktorá je voči prírode často bezohľadná. Je to však aj otázka... celý příspěvek >
Svinuté listy, 9.7.2012
Dobrý deň Evo! V prípade, že Vaša broskyňa netrpí nedostatkom závlahy, pripadá mi to ako počiatočné napadnutie hubovou chorobou, pravdepodobne múčnatkou. O niekoľko dní uvidíte, či sa na listoch vytvorí alebo nevytvorí biely povlak. Farba listov je... celý příspěvek >
Višeň, 9.7.2012
Vaše rozhodnutie, prihnojiť višňu vysadenú v nekvalitnej navážke, je rozumné. Čerešne a višne sú dlhovekeé ovocné plodiny a mali by dostať zásobné hnojenie už pri výsadbe. Pre Vašu nerodiacu višňu odporúčam vyzretý maštalný hnoj aplikovaný na jeseň.... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 9.7.2012
Olejíčkom prirodzene červivosť jabĺk nevyriešime. Neviem si predstaviť, že by p.PP insekticídom zlikvidoval predátorov- hmyzožravých ptákov, ale predátorov vošiek napr. typu "sluníčko sedmitečné" diskutované pesticídy (okrem Pirimoru) ceľkom istotne... celý příspěvek >
První broskvoně dozrávají, 9.7.2012
Je to zvláštne, čerešne, marhule, drobné ovocie dozrieva v tomto roku u nás oveľa skôr, ale broskyne zatiaľ čakajú. Sú tvrdé zelené, bez líčka, veľkosť 3-4 cm. Ale je ich výrazne viac ako vlani. Tento stav pričítam dlhotrvajúcemu suchu a súčasne... celý příspěvek >
Vrúbľovanie - višňa, 9.7.2012
Môžete, sú to príbuzné botanické druhy. Ich vzájomná afinita pri štepení je bezproblémová. Ide to aj opačne- višňa ako podpník mierne brzdí rast naštepenej čerešne. Višňa sa dá medzištepením použiť aj ako vložka medzi vtáčnicu a kultúrnu odrodu... celý příspěvek >
Hnojení dusíkem na list - v jaké hodině?, 9.7.2012
Listové hnojivá obsahujú často potrebné stopové prvky: Mg, Zn, Mo, Cu, Fe, Mn... Ich aplikácia na vinič má zmysel, ak dlhodobo nehnojíme maštalným hnojom, ktorý býva prirodzeným donátorom týchto prvkov. Odporúčam pridať k hnojivu zmáčadlo, napr.... celý příspěvek >
Choroby angreštu - požer listů?, 9.7.2012
Húsenice sa cez deň veľmi dobre skrývajú. Pravdepodobne na listoch "úradujú" až za tmy. Odporúčam dozrievajúce plody kompletne obrať a následne korunky ošetriť insekticídom.
Jedlý kaštan - co mu může být?, 9.7.2012
Pravdepodobne bude niečo s koreňovou sústavou. Nie je preschnutá? Nebol gaštan "prihnojený" niečím nevhodným?
První broskvoně dozrávají, 9.7.2012
Plody Fenixe sú Petře nádherné, aj keď nie sú konzumne zrelé. Gratuľujem! Žíhanie šupky sa mi na broskyniach vždy páčilo. Rád nafotím Sunhaven, keď bude v takomto stave ako Fenix. U nás je príšerné sucho. Sunhaven aj Flamingo zadržiavajú dozrievanie-... celý příspěvek >
Meruňky Pincot a Kioto, 9.7.2012
Jeden čas sme jadierka vkladali medzi polovičky plodov pri ukladaní do pohárov počas zavárania. Maruľové kompóty mali potom výraznejšiu, aromatickejšiu chuť. Teraz na staré kolená sa mi nechce babrať s lúskaním kôstiek.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika