Příspěvky uživatele - 11.223

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Obaleč švestkový - 1. generace, 3.7.2012
Dobrý deň Milane! Samozrejme, že neúspešná aplikácia Integra u niekoľkých záhradkárov neznamená, že ekologický prípravok je k ničomu. Zvyčajná reakcia na takéto výsledky býva následný postrek pesticídmi. Ak použijete pesticíd s dlhodobou účinnosťou,... celý příspěvek >
Meruňka málo kvete, 3.7.2012
Dobrý deň Dano! Tmavozelený lesklý list je pre marhule typický. Deficienciu vo výžive by Vám odhalila iba drahá listová analýza. Marhule neznášajú jednostrannú výživu. Lepšia je kombinácia N+K ako N+P. Cererit je dobrý, obsahuje aj stopové prvky.... celý příspěvek >
Rez hrušňová, 3.7.2012
Tak to sú naozaj pozoruhodné skúsenosti, pane Ivo, ktoré vyvracajú mýty o nevyhnutnosti chemického ošetrenia. Je totiž málo pravdepodobné, že by na susedovej hrušni parazitoval iný druh či kmeň huby. Napriek tomu, že Váš sused nebol tak "chemicky... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 2.7.2012
Mospilan, Calypso apod. prípravky sa neodporúča počas sezóny aplikovať veľakrát. Výrobca zrejme vie, prečo. Netuším, odkiaľ p.Petr psychologicky vylovil akúsi moju radosť z informácie o Spintoru? Chcel som tým iba naznačiť, že Spintor nebude žiadna... celý příspěvek >
Meruňky Pincot a Kioto, 2.7.2012
Z moderných kultivarov by som okrem Kjota odskúšal najradšej Sylvercot. Na snímke p.Honzu sú plody prekrásne. Ktovie, či aj chuť stála za to a bola porovnateľná s Leskorou?
Rez hrušňová, 2.7.2012
Pre pani 220.182: Nechce sa mi veriť, že viete lepšie ako ja, čo mi rastie pred domom, ale porovnaním so snímkami na weboch je to istotne Juniperus chinensis, prevdepodobne var. Obelisk. Vzdialenosť od hrušne je cca 10 m. Na ulici pred plotom sú... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 2.7.2012
Všetky Vami menované odrody Vitis vinifera som pestoval. V tomto suchom čase by som sa u VČS, IO a KV ochorenia perenospórou tiež nebál. Dunaj je však náchylnejší na oidium, takže Vám odporúčam postrek. Koncom júla už môže byť neskoro.
Meruňky Pincot a Kioto, 2.7.2012
Možno sa nám ozve p.Libor z Bratislavy. Mne sa jeho vrúbeľ Kioto naštepený na semenáčik Leskory opäť neujal. Z množstva odrôd sa mi v tomto roku ujal jediný vrúbeľ- Radka. S vrúbľovaním marhúľ sa mi holt nedarí.
Nově zasazená jabloň neroste, 2.7.2012
Saprofytické huby sa zväčša usádzajú na kôre starších stromov. Ich prítomnosť na mladej kôre 2- ročného stromčeka neveští nič dobrého. Nechcem strašiť, ale zas až tak vlhká jar v tomto roku nebola.
Nově zasazená jabloň neroste, 1.7.2012
Ceľková asimilačná plocha listov sa zdá ešte dostatočná, ale čierne škvrny na kôre kmienku na 3. snímke jasne ukazujú, kde je problém dlhodobého útlmu rastu mladého stromku. Jabloňka je značne nezdravá.
Co vaše réva? (2012), 1.7.2012
Pokiaľ nepestujete vyložene rezistentné odrody, odporúčam nepodceňovať oidium a neotálať s postrekom. Keď nájdete na strapcoch príznaky choroby, spravidla ani kuratívny postrek úrodu nezachráni. Omeškanie s postrekom pri oidiu rozhoduje o úrode... celý příspěvek >
Ananasová meruňka, 1.7.2012
Máte naprostú pravdu. Pestoval ju v záhrade aj môj otec. Odroda naších otcov a dedov- Ananasová patrí skutočne k tým najchutnejším, podobne ako napr. Dekanka Robertova spomedzi odrôd hrušiek. Teplomilná ananaska má však množstvo nevýhodných... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 1.7.2012
Keď som striekal jablone Biobitom XL (spolu s Wuxalom), zvyšok postreku som zo srandy prsknul aj na hrušeň, slivku Hanitu a blumu Angeleno. Keďže súčasné extrémne horúčavy znižujú účinok postreku, skúsim o pár dní po poklesu teplôt Biobit zopakovať.... celý příspěvek >
Nově zasazená jabloň neroste, 1.7.2012
Zdravím Vás Honzo! Podľa škvrn na listoch aj na kmienku tipujem, že stromček je nainfikovaný (možno ešte zo škôlky) daakým typom bakteriózy. Skúste nalistovať v googli choroby jabloní. Takisto by mohlo ísť o mykózu.
Rez hrušňová, 30.6.2012
Mechanizmus ochorenia európskym typom hrdze hruškovej je dostatočne prebádaný. Netuším, prečo z toho p.PP robí takú kovbojku? Primárnym hostiteľom sú jalovce Juniperus sabina a chinensis. Letné výtrusy sa uvoľňujú z "pľuzgierkov" na spodnej strane... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika