Příspěvky uživatele - 234.191

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 19.6.2012
Ad PP: Malo by vás tešiť, že sa dajú niektoré problémy riešiť aj bez tvrdej chémie, ale vidím, že na Vysočine nie je nič nové. Našťastie fotoaparát v mobilu nedokáže "bukolicky" rozmýšľať. Že sú rozdiely v premorenosti v rôznych lokalitách a že... celý příspěvek >
Strupovitost, 19.6.2012
Pre pani 208.61: Bohužiaľ nevieme, či máte chorobou postihnuté všetky plody, alebo na Vašej snímke sú iba tie najhoršie. Menej postihnuté Vám dozrejú a po okrájaní šupky budú konzumovateľné. Škoda, že ste postrekom nezasiahla v prvej polovici júna,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 18.6.2012
Ďakujem pánovi Milanovi za cenné informácie. Človek má v nevyhnutnom prípade na výber, aké použije prípravky a je iba na ňom, či zvolí tie razantnejšie alebo šetrné k prírode. Často sa omylný človek "sekne" a experimentuje s ďalšími pesticídmi,... celý příspěvek >
Lze ještě teď bojovat proti strupovitosti?, 18.6.2012
Pane Vlastimile, článok o množstve reziduí pesticídov v ovocí a zelenine vďaka "klasickému ošetřování" z dnešného rána sa netýka iba pestovania marhúľ. Nie je dôležité, do akého vlákna som ho vložil. Klasterosporiózu či chrastavitosť kôstkovín, na... celý příspěvek >
Usychání listů vinné révy, 18.6.2012
Presne pred mesiacom, o ktorom píše p. 172.1, prišiel neočakávaný mráz. Mirek má pravdu. Takto reaguje vinič na prudké teplotné zmeny- úpal od slnka alebo mráz uprostred vegetácie. Popálené listy by som neodstraňoval, u tak mladej sadenice je teraz... celý příspěvek >
Strupovitost, 18.6.2012
Cez víkend sme už koštovali prvé plody odrody Leskora. Dužnina je pomarančová, sladkokyslá a cukry pribúdajú. Je to už otázka možno týždňa, kedy budú plody mäkké. Plody aj listy na snímke žiadateľky o radu už sú v takom štádiu choroby, že o prevencii... celý příspěvek >
Lze ještě teď bojovat proti strupovitosti?, 18.6.2012
"Zášť a agresivita?" To je snad silno prehnané a sugestívne vnímanie p.Wimpiho. Pane Vlastimile, komu podľa Vás bránim v rozhodovaní o použitom chemickom postreku? Prosím páni, aby ste zo mňa nerobili jednofarebného ekologistu. Súhlasím, že ochrana... celý příspěvek >
Lze ještě teď bojovat proti strupovitosti?, 18.6.2012
Reagujem na príspevok p.Vinšálka a odporúčam všetkým chemikom na fóre, ktorí si naivne vysvetlujú neškodnosť reziduí po uplynutí OL, aby si aspoň prečítali napr. dnešný článok. Reziduá pesticídov predsa ostávajú stále v životnom prostredí a vo vode a... celý příspěvek >
Preočkovanie vinnej révy - prevrublovanie resp. navrublovanie, 18.6.2012
Každý máme s vrúbľovaním svoje skúsenosti. Zrejme iné sú u nás, iné v Kanade, Rusku či v Taliansku. V záležitosti percenta ujateľnosti som vychádzal z údajov na DVD od S.I.Krasochiny. Kto rozumie hovorenej ruštine, vrelo odporúčam pozrieť a vypočuť... celý příspěvek >
Preočkovanie vinnej révy - prevrublovanie resp. navrublovanie, 17.6.2012
Pre pána 37.148: Vo Vašom príspevku je veľa nepresností a najmä omylov. Vysvetlenie je na dlhé písanie. Dovoľte aspoň stručne: 1. Sadenicu, ktorá nevyrašila, nemá zmysel vrúbľovať, letorast je odumretý, vrúbeľ neporastie. 2. Ak chcete odobrať... celý příspěvek >
Black Magic, 16.6.2012
Verím Bredíkovi a ďakujem mu za prospešné informácie potrebné pre tých, ktorí majú záujem o kvalitné modré veľkoplodé sorty. Ukazuje sa, že údaje predajcu na stránke slovplant.sk sú zavádzajúce.
Black Magic, 16.6.2012
Dobrý deň! Vlani vysadené prostokorenné sadenice Black Magic,   Mramornyj a Muskatay rástli pekne, ale ich kmienky predsa len boli po zime tenké. Muskatay aj Mramornyj som ohnul na drôtenku- na oblúk, ale zakvitla (bohato) iba Muskatay.... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 15.6.2012
Ukazuje sa konečne počasie bez prehánok, pustím sa do aplikácie ekologického prípravku Biobit XL. Proti voškám som jablone nestriekal, iba letným zakracujúcim rezom odstránil konce výhonov s voškami. Cez víkend som pozeral, že larvy slniečok zbaštili... celý příspěvek >
Jak obstály jednotlivé odrůdy 18.5.?, 15.6.2012
Ktovie, ako je teraz na tom známy univerzálny ovocinár Janko Majzel z Brodna pri Žiline? Jeho sortiment jabloní by mu mohli závidieř aj šľachtiteľské ústavy.
Jakou odrůdu na pergolu?, 15.6.2012
Zdravím Vás p.Jenamater! Niektoré odrody sú háklivé na spŕchavanie po odkvete alebo zasychanie strapín pred zberom. Zatiaľ som takéto problémy nemusel riešiť. Ako prevencia sa odporúčajú postreky stopovými prvkami, najmä Mo, B, Mg, Zn... v čase pred... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika