Příspěvky uživatele - 103.192

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co mi to vykvetlo?, 13.5.2012
To na Pálavě roste ještě jiný druh večernice a to večernice smutná - Hesperis tristis. Má velmi neobvyklou barvu květů - hnědou až žlutohnědou. A už jdu konečně spát. Dobrou noc. Josef.
Choroba trávníku, plíseň?, 13.5.2012
Už jsem se s tím také setkal. Jistě to je nějaká houbová choroba. Podle mého názoru to není padlí travní, to dělává spíše jemnější, moučnatý povlak, ne takhle souvislé plísňové vrstvy. Marně jsem však tento typ plísně na internetu a v knížce hledal.... celý příspěvek >
Identifikace - Pinus mugo?, 13.5.2012
Těžko říci, zda je to kleč a jestliže je to kleč, tak jaká odrůda. Moc mi to jako kleč nepřipadá. Trochu se kloním spíše k názoru, že je to spíše některá zakrslá odrůda borovice lesní. Předpokládám, že se jedná asi o čtyřletý roubovanec; na druhé... celý příspěvek >
Neznámý listnáč, 13.5.2012
Jak vypadala ona semínka? Jak byla velká, jaký měla a jakou měla barvu? Vzpomenete si, jak vypadal onen strom? Kde přesně roste? Předběžně tipuji, že se jedná o nějakou bobovitou/vikvovitou/motýlokvětou rostlinu - nahovětvec, dřezovec... celý příspěvek >
Jak vyhubit Pcháč Oset?, 12.5.2012
Máte pravdu, pcháč oset patří k velmi vytrvalým plevelům. Ruční hubení by asi bylo nekonečnou prací. Zvolil bych chemickou cestu: buď roundup a jemu příbuzné glyfosatové herbicidy anebo ještě spíše selektivní herbicidy, které se používají do trávníku... celý příspěvek >
Co je to za rostlinky?, 12.5.2012
Myslím, že je to tak, jak je už výše napsáno: Ano, zvěšinec zední Doplňuji: Snad kapradina hrálovitá - Polystichum lonchitis Ano, některá z odrůd kapradiny bodlinkaté Ano, sleziník červený by to mohl být. Josef.
Neznámá trvalka, 12.5.2012
S údajem, že zapálené výpary z třemdavy (silice?) hoří jsem se již také setkal. Zajímalo by mne, jestli Vy, Lído, nebo kdokoli jiný, s tím máte osobní zkušenost. Předem děkuji za odpověď. Josef.
Prvni sekani, 12.5.2012
Ještě trošičku bych trávník nechal povyrůst a posekal bych ho tak za týden. S opravdovým mulčováním sice nemám osobní zkušenost, ale takto mladý trávník bych raději sekal se sběrem posekané trávy. A napoprvé nesekejte raději moc nízko, mladé travičce... celý příspěvek >
Jak se zbavit hálek z listů javoru, 12.5.2012
Myslím, že je to způsobeno nějakým roztočem, nejspíše hálčivcem, podobně jako podobné hálky na listech slivoní (čvestek) apod. Ochrana bude také nejspíš stejná: postřik akaricidy (prostředky proto roztočům - sviluškám, vlnovníkům, hálčivcům apod.)... celý příspěvek >
Hrušeň roubovaná na jabloni, 12.5.2012
Díky za vaše zhodnocení diskuse. Asi by to k ničemu nebylo, ale napadá mne, že by to chtělo hrušňové výhony silně zakrátit, tak na první či druhý použitelný pupen. Třeba by podnož alespoň jedno hrušňové očko protlačila a probudila. Zkušenosti s... celý příspěvek >
Co mi to vykvetlo?, 12.5.2012
Je dobře, že odmítáte názor, že je to měsíčnice. Není to ona: ta má opravdu jiný tvar listů a květy mívá tmavší, fialovější. Vaše květina je podle mého názoru večernice vonná. Josef.
Znáte tento plevel?, 12.5.2012
I já se domnívám, že jde opravdu o mydlici lékařskou - Saponaria officinalis. Osobní zkušenosti s jejím hubením nemám. Roundup nebo "trávníkové" herbicidy proti širokolistým plevelům by ji měly postupně umořovat (ale nesmíte ji nechat růst ani nikde... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika