Příspěvky uživatele - 83.26

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
kosa, 8.10.2007
Problém ani tak není ve vytvoření příklepu - na to jsou už naklpeávače vyrobené - dokonce se prodával jako adaptér na vrtačku.  Složitější je, že kosa vyžaduje vést úder přesně na ostří, pod určitým úhlem a taky přizpůsobit sílu... celý příspěvek >
piliny - hnojeni, 8.10.2007
Piliny samy obsahují málo dusíku (horší poměr uhlík/dusík), k rozkladu jej bakterie navíc potřebují, takže jej berou z okolí - z půdy. Proto hnojení  samotnými pilinami půdu spíš ochudí. Po zkompostování s látkami na dusík bohatými... celý příspěvek >
Papriky - kdy jsou zralé?, 8.10.2007
Botanická zralost mnohých paprik se nekryje s konzumní. Máte-li strach z mrazu, klidně skliďte papriky zazelena.
Doporucte hnojivo na podzimni hnojeni, 1.10.2007
Máte naprostou pravdu. Zejména v tom, že hnojit je potřeba podle konkrétních podmínek půdních i agrotechnických. Já jen varuji před bezmyšlenkovou plošnou aplikací průmyslových hnojiv v nekontrolovaných dávkách na základě obecných rad z... celý příspěvek >
jabloně - práce kolem nich na podzim, 1.10.2007
Asi nejdůležitější je ochránit stromky před okusem zvěří. Pokud je neobryjete, nepohnojíte, nepostříkáte, neshrabete listí, nic se v podstatě nestane. Jestli Vám je ale ohryžou zajíci (což se v poslední zimě sice nestávalo, ale v té předešlé... celý příspěvek >
Doporucte hnojivo na podzimni hnojeni, 1.10.2007
To asi radil Loskuták. Není problém přidat draselné hnojivo v čisté formě. Draslík se ale v půdě dobře váže, takže plochy pravidelně hnojené strojenými hnojivy mívají často draslíku víc než dost. Další přihnojení draslíkem pak není nutné ani vhodné.
Jakou rotační sekačku?, 1.10.2007
Taky jsem měl špatnou zkušenost s předním pohonem. Už bych jej nechtěl. Naopak jedinou výhodou byla jízda do prudšího kopce, kdy jsem sekačce pomáhal tlačením a nadlehčováním madla. Tím jsem zvedal zadní kola, takže přední zabíraly. Jinak samé... celý příspěvek >
Broskvoň do vyšší nadmořské výšky, 24.9.2007
Samotná nadmořská výška je zavádějící. Záleží na mikroklimatu - sklonu a orientaci svahu, chráněnosti polohy, blízkosti budovy, délce slun. svitu, aj.
Co s výhonem z kořene?, 24.9.2007
Je-li mateřský strom pokácený, pletiva  kořenů pařezu za čas přestanou  vést mízu  a odkopky se osamostatní. Ani systémový herbicid u sousedů pak obvykle Vašemu roubovanci neublíží - pokud tedy nový a likvidovaný stromek... celý příspěvek >
Jaký druh švestky na slivovici?, 19.9.2007
Je-li suchá půda, jako podnož bude nejlepší myrobalán. O vhodnýách švestkách je toho napsáno hodně o pár řádků výš.
Môžem na jeseň vysádzať...?, 19.9.2007
V podstatě ano, ale asi bych počkal, až opadá listí.
Hruška zimní Pařížanka a Pastornice, 19.9.2007
Podle samotného popisu se plody dají těžko rozeznat. Pařížanka je zelená, nápadně černě tečkovaná, Pastornici jsem na vlastní oči neviděl. Obě zimní odrůdy byly ale vytlačeny podstatně kvalitnějšími a na teplo ne tak... celý příspěvek >
Odolná švestka Chrudimská - bývalá Vaňkova, 19.9.2007
Kdysi jsem dostal talíš švestek a posléze roub údajné odrůdy Vaňkova úrodná raná - asi to bude něco jiného. Ffenotypicky se jednalo o slívu slabě rostoucí, ale plodnou, ovšem se zvláštním nádorovitým onemocněním pod kůrou
Pěstování starých odrůd jabloní na nízkých tvarech, 19.9.2007
Bude-li sad zatravněn, viděl bych A2 jako optimální volbu.  Jinak děkuji za důvěru.
Mulcovaci kura, 19.9.2007
Neslyšel jsem podobné doporučení. Mám pocit, že pod každým rododendronem, který za plotem vidím kůra leží. I v arboretu.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika