Příspěvky uživatele - 127.208

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Postřik proti mrazu, 12.4.2019
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jakou máte zkušenost s chemií při mrazových nocích. Na úterý předpovídají mínusové teploty a já přemýšlím, jestli nějaký postřik použít (např. Champion). 
Málo plodící meruňky, 23.2.2016
Zatím všem děkuji za rady. Zvláštní je právě to, že ke všem nejstarším stromům přistupuji úplně stejně. Žádný výrazný řez, maximálně odstranění nevhodně rostoucích větví a vyvázání některých do vodorovnější polohy.
Řez aronie, 23.2.2016
Dobrý den. Na podzim jsem zakoupil stromkovou formu tohoto ovoce a nevím, jak ji správně stříhat. V zahradnictví mi řekli, že je třeba ji na jaře zakrátit jako jiné ovocné stromky (na 3-4 očka). Naproti tomu v Zahrádkáři nebo Receptáři jsem se... celý příspěvek >
Málo plodící meruňky, 23.2.2016
Dobrý den. Na zahradě mám několik meruněk různých odrůd i stáří (do 10 let).Na dvou z nich (Velkopavlovické, 9 let) bývá každoročně velmi málo květů a tomu odpovídá téměř zanedbatelná úroda. Přitom stromy vypadají zdravě a přírůstky mají taky pěkné.... celý příspěvek >
Řez naroubované hrušně, 27.2.2015
Dobrý den, V loňském roce jsem se jako začátečník pokusil na desetiletou hrušeň naroubovat další dvě odrůdy. Rouboval jsem za kůru a úspěšnost byla poměrně vysoká. Nechtěl bych udělat nějakou chybu, tak prosím o radu, jak ujmuté rouby zakrátit.... celý příspěvek >
Pomoc s určením odrůdy, 4.8.2014 Obsahuje fotku
Přidávám ještě porovnání s "normální" švestkou.
Pomoc s určením odrůdy, 4.8.2014 Obsahuje fotku
Začal jsem se starat o zahradu s ovocnými stromy různého stáří. Je mezi nimi také švestka s velkými plody a listy tmavě zelené barvy. Strom je stáří 15 let a to je asi tak vše, co o něm vím. Švestky se v těchto dnech začínají vybarvovat, jejich... celý příspěvek >
Roubování angreštu a rybízu, 16.6.2014
Foto jsem bohužel nepořídil. Rouboval jsem koncem března a neujal se ani jeden roub. K omotání jsem použil roubovací pásku, kterou jsem podélně rozřízl, aby nebyla tak široká. Chtěl bych to zkusit i v této době, jenom nevím, jestli dávat mladé zelené... celý příspěvek >
Roubování angreštu a rybízu, 15.6.2014
Prosím o radu, jak docílit solidní výsledky při roubování angreštu a rybízu. Na jaře jsem to zkusil na dřevo ještě před vyrašením, ale žádný roub se neujal. Před několika týdny jsem zkusil roubovat nové zelené části k sobě, ale ani to se nezdařilo.... celý příspěvek >
Velikost nových roubů, 15.6.2014
U zahrady mi vyrostla planá švestka, průměr kmínku 1,5-2 cm. Ve výšce asi 1m měla pěkně rostlé čtyři kosterní větve, tak jsem ji zkusil naroubovat klasickou kopulací. Teprve se učím, tak jsem to pojal jako kvalitní studijní materiál. A výsledek jsem... celý příspěvek >
Velikost nových roubů, 13.6.2014
Dobrý den. V roubování jsem začátečník, zkusil jsem poprvé naroubovat malý stromek a rouby se ujaly. Teď už mají docela dlouhé přírůstky (asi 60 cm) a já nevím, jestli všechny nechat růst nebo je nějak zakrátit. Díky za radu.
Morušové soudky, 14.5.2014
Dobrý den. Máte někdo zkušenosti se soudky z morušového dřeva? A jaké pálenky jsou do nich nejlepší?
Roubování, 27.2.2014
Ten kmínek má asi 15 mm.
Roubování, 26.2.2014
Dobrý den. V roubování jsem začátečník, tak bych potřeboval poradit. Na zahradě mi vyrostla planá švestka (asi dvouletá), ktará už má i pěknou korunku ve výšce asi 150 cm (tři větve po obvodu a terminál).  Chtěl bych ji naroubovat a nevím,... celý příspěvek >
Přesazení angreštu a rybízu, 8.2.2014
Dobrý den. Z důvodu stěhování musím na jaře přesadit (přemístit) stromkové angrešty a rybízy. Mám tak učinit už teď, kdy je půda rozmrzlá a je ralativně teplo, nebo to nechat na pozdější dobu? Děkuji.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika