Příspěvky uživatele - 202.78

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nepálivé feferónky nebo chilli, 30.7.2013
Zrovna u Korálu, který zmiňuje paní Kateřina níže, jsem kdesi na internetu našel hodnotu až 30 000 SHU (jeden zdroj uváděl "jen" 15 000 SHU). Obecně záleží i na podmínkách pěstování. 200 SHU bych vůbec neřešil. Minulý rok jsem někde sehnal dva druhy... celý příspěvek >
Fíkovník, 20.7.2013
Já se původně svezl před pár lety s "módní" vlnou, podobně jako u kiwi. První dva roky jsem zkoušel fíkovník pěstovat na balkóně (dvě jiné odrůdy), ale nedařilo se mi zazimování (holt byla k dispozici jen paneláková chodba). Třetí rok jsem pořídil... celý příspěvek >
Kiwi nekvete - nerodí, 14.6.2013
Změnu hnojiva taky zkusím, zatím hnojím modrým krystalonem. U toho obrostu jsem kdysi našel nějaký web, kde právě popisovali tvorbu plodonosného obrostu tak, že nejprve vyroste letošní výhon a ten se začne samovolně v druhé polovině léta rozvětvovat.... celý příspěvek >
Prosím, pomůžete mi určit?, 13.6.2013
Na fotce vidím Brugmansii, příbuznou našeho durmanu. Dlouhé trubicovité květy rostou směrem dolu, intenzivně voní v noci. Petr L.
Skore zemiaky - vlastna uroda, 13.6.2013
Velmi ranné jsou u mě Colette. Petr L.
Skore zemiaky - vlastna uroda, 12.6.2013
Taky jsem sázel v polovině dubna, podkrušnohoří, velmi ranné a poloranné (bohužel na odrůdy si teď nevzpomenu, ale zkusím dohledat jestli nemám někde ještě popisky). Dlouho trvalo, než vylezly ven. Minulý rok jsme sklízeli začátkem července, ale... celý příspěvek >
Fíkovník, 12.6.2013
Mám taky Brown Turkey (Chomutovsko, venku, jižní svah), první rok krásně narostl, ale fíky nedozrály, na podzim se vytvořily plody pro příští rok. Fíkovník vymrzl, obrazil znovu od kořenů, úroda tedy žádná. Přes léto ta samá situace. Tuto zimu sice... celý příspěvek >
Maliník - skvrny na listech, 18.5.2013
Zdravím, podívejte se na spodek listu, zdali tam neuvidíte drobné pavučinky nebo krupičku. Mezitím by se měli pohyboval velmi drobní členovci (pod 1 mm). Pokud ano, pak jsou to svilušky. Petr L.
Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky, 18.5.2013
Vyrobit by takto šel. Problém je jen v menší výtěžnosti, ono sice lze chlorid železitý a fosforečnan sodný poměrně snadno sehnat, ale vzhledem k ceně vyjdou nejlépe jejich hydráty - chlorid železitý hexahydrát (cca 300 Kč) a fosforečnan sodný... celý příspěvek >
Chilli na balkóne, 18.5.2013
Sazeničky zatím rostou dobře, pokud by už v červenci zakvetly, tak první úroda bude asi na počátku září (pro Jalapeno). Petr L.
Chilli na balkóne, 16.5.2013
Dobrý den, sám jsem tenhle rok taky sadil později (cca před 14-ti dny), očekávám, že jediný efekt bude pozdější sklizeň. Můžete to zkusit vysadit po jednom semínku. Jako substrát používám obyčejný zahradnický substrát a jakmile rostlinky... celý příspěvek >
Upevnění truhlíků na parapetu, 16.5.2013
Koupil jsem tu nerez rozpěrnou tyč pro šířku rámu 2 m (panelák). Je to podélně svařovaná nerez trubka, ale při této délce se střed trubky již snadno prohýbá, takže na zavěšování háků v těhle místech to neni. Montáž je celkem jednoduchá a drží to a... celý příspěvek >
Houby a jejich pěstování, 15.5.2013
Dobrý den, na internetu se dneska prodává leccos. Otázkou je, co konkrétně máte za houby na mysli? Pokud se jedná o hřibovité, pak úspěch moc nečekejte, s jistým výsledkem lze pěstovat kozáky a klouzky, ovšem vyžaduje to specifické podmínky... celý příspěvek >
Opylování - čmeláčci, 10.5.2013
U nás létají čmeláčí královny cca v polovině března, do konce měsíce najdou hnízdo a následně vyvedou první generaci. Na malinách už pak obvykle vidím v hojném množství novou generaci čmeláků. Od toho si odvozuji zbytek. Je tedy pravdou, že dnes jsem... celý příspěvek >
Balkonova zelenina, 30.4.2013
Dobrý den, taky máme balkón na východ a v době, kdy jsme tam pěstovali zeleninu (rajčata, papriky) ve větším množství, jsem používal k hnojení Cererit apod.  (jako substrát sloužila obyčejná zemina z venku). Poslední 3 roky používám Krystalon v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika