Příspěvky uživatele - 190.179

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Pinova, 26.2.2012
Jasne, na čokoľvek, najlepšie na niečo bujnejšie, lebo Pinova vďaka vysokej rodivosti väčšinu energie vydáva do plodov a ročné prírastky sú krátke. Pri nadmernej násade na pomalu rastnúcich podpníkoch je nevyhnutná júnová prebierka plodíkov. Plody... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 26.2.2012
Žiadne z očiek Mirku nevyslepujem, rašia iba vrchné 2 nad hladinou vody. Pod spodným očkom nechávam cca 2 cm dreva. Škoda, že sme si na to pri Vašej včerajšej návšteve nespomenuli. Videl byste rezky na vlastné oči. Keď bude viac korienkov, PETku... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 26.2.2012
Tesne pred nástupom Ruskej zimy som nastrihal rezky stolových odrôd, o ktoré som nechcel priísť v dôsledku event. zmrznutia. Spodok rezkov som namočil do gelového stimulátora a rezky vložil do PETky. Studničnej vody som nalial cca 4 cm. PETku som... celý příspěvek >
Odrůda Pinova, 26.2.2012 Obsahuje fotku
Práve sme dojedli posledné jablká odrody Pinova. Pivnica pre uloženie ovocia a vína je vymetená, okrem demižóna s vínom.  Plody Pinova sú stále vo výbornej kondícii, k počudovaniu šťavnaté a nesmierne voňavé po odrode Coxova reneta.... celý příspěvek >
Jaká podnož?, 26.2.2012 Obsahuje fotku
Dobrý deň pani N.K.! Na snímke (fotené pred chvíľou v dáždi) vidíte, aký vplyv na rodivosť má ohýbanie letorastov počas sezóny.  Podobným spôsobom som ohýbal konáre na palmete Williamsovej červenej a každým rokom zarodila kôš nádherných plodov.... celý příspěvek >
Hrušně, 26.2.2012
O nerodiacej Solanke s chorými listami u jednej majiteľky- žiadateľky o radu, sa tu v minulom roku v jednom vlákne diskutovalo. Výnimka potvrdzuje nepísané pravidlo, tak ako nie všetky hrušky majú topoľovitý typ rastu. Napr. práve bujná Solanka... celý příspěvek >
Hrušně, 25.2.2012
Nepokladám sa za odborníka, napriek tomu Vám poviem svoje stanovisko: Po 4 rokoch byste už mal mať aspoň ukážku plodov. Príčin nekvitnutia môže byť viac: vplyv podpníka, disbalancia výživy, samotná sorta naštepená na podpníku, nevhodné stanovište... celý příspěvek >
Síra SK 520 opravdu náhrada za Sulku?, 25.2.2012
Kupovať Síru SK 520, ak nechcete, nemusíte. Na Slovensku ju dostanete kúpiť v akomkoľvek drobnom balení.
Wiliamsova a letošní zima, 25.2.2012
Skúste do nej navrúbľovať Williamsovú červenú. Pestoval som ju v oveľa drsnejších podmienkach ako máte Vy, ale nestalo sa mi, že by niektorý rok namrzla. Chuťovo je rovnaká.
Postřiky, 25.2.2012
Pre p.VV: Ak byste mal cestu na Slovensko, zastavte sa v prvom mestečku po prekročení hraníc. U nás máme Sulku v balení 0,25 l, 0,5 l aj 1 l. Síru SK 520 zatiaľ nie som nútený kupovať.
Nero, 25.2.2012
Pre pána 3.199 (?): Nero D´avola nie je odroda révy, ale Nero d´Avola (Calabrese) je modrá muštová sorta pestovaná v južnom Taliansku. Nalistujte si Svetovú encyklopédiu vín od Toma Stevensona, str.264. Nemyslím si, že Nero je výhradne stolová... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika