Příspěvky uživatele - 163.206

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Založení sadu - prosba o radu, 9.2.2012
Áno, jemnú kyseľkavú dužninu má Melodia. Skúste pruhovanú novinku Karneval. Aj tá by mala byť navinulejšia. Veľmi vyváženú korenistú chuť má Topaz. Selena a Vanda sú jesenné. V teplejších polohách aj Rajka dozrieva skoro a radí sa k neskorým jesenným... celý příspěvek >
Ruská zima, 9.2.2012
Pozeral som na viacero portálov, ale víkend by nemal byť u nás taký strašný. Napr. podľa modelu Alladin na SHMÚ by malo byť v sobotu iba mínus 10. Ktovie, koľko je teraz v Rusku. Doteraz som si myslel, že staré dlhé viničové kmene nemožno na zimu... celý příspěvek >
Ruská zima, 9.2.2012
V Písku u Jablunkova mali pred týždňom mínus 23. V Dolnom Rakúsku asi taký mráz nebol, ale na zmrznutie révy to stačilo. Môj vinohrádok nie je ďaleko od nich, akurát na opačnom brehu Moravy.
Ruská zima, 9.2.2012 Obsahuje fotku
Rezistentné ťažne na kmeňoch európskej révy, ktoré sú pripravené na prvú úrodu, sú takisto na rezu svetlozelené. Hlavne Pinotin a Marquette aj Cabernet Jura majú veľmi pekné drevo s čistou kôrou. Na snímke je Pinotin. Bohužiaľ najhoršie dopadol... celý příspěvek >
Ruská zima, 9.2.2012 Obsahuje fotku
Dnes som sa bol pozrieť na svoj vinohrad 15 km od rieky Moravy a chce sa mi zakričať Heuréka! Nič nie je zmrznuté, ani európska réva (VZ, MT, IO), ktorú mám nachystanú na preočkovanie rezistentmi. Na snímke je Veltlínske zelené.
Jaká podnož?, 9.2.2012
Vo viacerých prameňoch píšu o Blenheimskej, že potrebuje vyhnojenú pôdu. Myslíte, že po 20 rokoch bude rezistentná odroda naštepená na semenáči rovnak chutná ako na začiatku rodivosti? Zaujímalo by ma, na akom podpníku predáva staré odrody napr.... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 9.2.2012
Pán Ondra veľmi pekne opísal jednu z najchutnejších starých odrôd Grávštýnské, ktoré je podobne ako Blenheimská reneta triploidné. Grávštýnske sa dnes stále vyskytuje v intenzívnych výsadbách v Rakúsku, Nemecku, Švajčiarsku. Veľmi pekne sa o starých... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika