Příspěvky uživatele - 250.231

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Páska na lepení foliovníků?, 1.2.2008
Já si myslím, že na trhu je dostatek jiných pásek, které jsou na lepení foliovníku vhodné. Stačí zajít někdo do staviv, Hornbachu, OBI apod. Např. páska na lepení parozábrany.
destilační přístroj, 5.12.2007
Vždyť už jsem výše psal, že těsnění dělá Optimit Odry, počítal jsem, že kontakt si vygoglujete. Těsnění prodává také Vinum Znojmo, odkud jsem použil odkaz na obrázek. Kontakt na Optimit je např. tady. Toto těsnění ale bude na... celý příspěvek >
destilační přístroj, 26.11.2007
Na kotli mám ploché potravínářské (červené) těsnění. Vyrábí se v Optimitu Odry. Těsnění je vidět tady.
destilační přístroj, 13.11.2007
Jak už jsem psal výše, kolega má motorek ze stěrače pro karosu a míchá mu asi 6 sezónu a to bez problému, otáčky jsou akorát.
destilační přístroj, 9.11.2007
Pár kotlů z Kovodělu jsem už viděl a myslím si, že celkem slušná práce. Známý má např. měděný jednoplášť 150l s vypouštěním a je spokojený. Akorát si dodělal míchání na elektromotor ( použil 12V motor pro pohon stěračů v autobusu), a slivovici má... celý příspěvek >
destilační přístroj, 7.11.2007
Včera jsem změřil zbytek plechu a je to 1,5 mm austenitická nerez, omlouvám se za původní nepřesnou informaci. Měď tenčí než 1mm mi přijde na kotlovinu málo, hlavně z důvodu, že v kyselém prostředí se postupně spotřebováva (rozpouští). Také s... celý příspěvek >
destilační přístroj, 5.11.2007
Polotovar pro výrobu U je obdélníkový měděný plech. Ten se ohne do U které se obráceně postaví na dno kotle. Snad už je to jasné.
destilační přístroj, 5.11.2007
Kotel o vnitřním průměru 580 mm, vnější průměr pláště 630 mm a výška topného pláště je 360 mm,celková výška uvnitř je 520 mm, dává při teplotě vody cca 110°C také těch 10l za hodinu, olej opravdu není potřeba. Dno vnitřní nádoby je středem... celý příspěvek >
čerpadlo na kvas, 2.11.2007
Kvas je hlavně hodně viskózní a běžná kalová čerpadla počítájí jen s 5% příměsí nečistot ve vodě. Bylo by asi vhodné použít čerpadlo s noži, které je určené na čerpání silně znečištěných odpadních vod. I tak bude nutné kvas před čerpáním dobře... celý příspěvek >
destilační přístroj, 1.11.2007
Ještě přidávám odkaz na armaturu pro vařáky od pana Janči. Jedná s o nalévací trychtýř s ventilem vakua, pojistným ventilem nastaveným na 0,55 atm a manometrem do 1 atm. To je vše co stači ke dvouplášti připojit. Armatura se umístí nad... celý příspěvek >
destilační přístroj, 1.11.2007
Radku nevím odkud berete tyto hodnoty: Nedokážu si dost dobře představit, jak by vnitřní nádoba odolala tlaku několik atmosfér, který by tam vznikal (120°C...2atm, 130°C...2,7atm) Při použití vody jsou přetlaky jen v desetinách atm jak jsem uvedl... celý příspěvek >
destilační přístroj, 31.10.2007
Destilovaná voda je jako medium dostačujíci. Ale pozor jedná se o tlakovou nádobu a tomu musí odpovídat i její provedení. Přetlak činí okolo 0,4 -0,6 bar. V soustavě musí být pojistný ventil nastavený na těch cca 0,6 bar a pak ventil pro nasátí... celý příspěvek >
destilační přístroj, 29.10.2007
Jestli jedno nebo dvouplášť nemá na kvalitu slivovice vliv. Jednoplášť s míchadlem se ale hůře čistí od výpalku než dvouplášť bez míchadla. Jestli kotel nerezový nebo měděný, tak na slivovici určitě volit raději měď. To obrácené U z mědi u... celý příspěvek >
teploměry, 26.10.2007
Je vcelku jedno kde přesně je teploměr umístěný. Když je ve víku kotle ukazuje nižší teplotu, než když je ve vrcholu deflagmátoru. Dobrý je k tomu, že teplota je přímo úměrná k % lihu který vytéká. Stačí když si jednou sestavíte tabulku při jaké... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 26.10.2007
Celkem pochybuji, že by vrstva cukru zabránila přístupu vzduchu. Ale sám cukřím povrch hruškového kvasu a to asi 0,5 kg na 150l sud. Když ho nepocukřím tak se vytvoří sametově bílý povlak z křísu.
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika