Příspěvky uživatele - 131.114

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pestovanie duo ringlót, 3.2.2012
Myslím si, že pokiaľ pán tazateľ na začiatku vlákna kúpil takýto duo-dvojkmeň, neišlo mu o estetiku, ale možno o úsporu miesta v záhradke. A možno sa nechcel zaoberať problematikou vrúbľovania? Osobne mám veľmi nedobré skúsenosti s privrúbľovaním do... celý příspěvek >
Vypěstování pravokořenných sazenic s hotovým kmínkem, 3.2.2012
Myslím si, že naši východní susedia nezavádzajú a majú zakoreňovanie cez meter dlhých rezkov odskúšané. Takisto v článku píšu o jedno a dvojočkových rezkoch. Je zaujímavé, že zaschnutie reznej plochy je podľa nich na prekážku zakoreňovania. Bolo by... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 3.2.2012
Stano, výmenu vzduchu v pivnici mám vyriešenú pomocou prívodných rúr 110 mm pri zemi a odsávaním pri strope ventilátormi zapojenými do spínacích hodín. Vlhkosť potrebujem kvôli jabĺčkam. Vzduch je svieži, nie zatuchnutý či plesnivý, aj keď keramický... celý příspěvek >
Pestovanie duo ringlót, 2.2.2012
Kmene stromkov by som obopnul širším popruhom, aby sa nezarezával. V prípade väčšieho uhla hrozí riziko rozčesnutia. Predpokladám, že jedna z odrôd bude mať bujnejší rast, na tej nechajte stredník. Menej bujnú odrodu by som rezom stredníka brzdil v... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 2.2.2012
Až táto mrazová kalamita pominie, budete na tom so sadenicami Petře možno lepšie- vďaka snehovej pokrývke, ako my vo vinohradníckych oblastiach s premrznutou pôdou bez snehu.
Jonathan, 2.2.2012
Tak to Vám verím, musí to byť pochúťka! Bohužiaľ iba krátkodobá (letná) a potrebuje fungicídny postrek. Zo starých odrôd musím ešte pochváliť krehké, šťavnaté a harmonické Čistecké lahôdkové, ale to už sa opakujem...
Šarka švestek, 2.2.2012
Ak môžem poradiť, Michale, vyvarujte sa v budúcnosti akéhokoľvek vrúbľovania do koruny nových sliviek. Znížite tak riziko infekcie šarkou. V minulosti som si takýmto spôsobom odpísal obidve "zaručene" tolerantné slivky- Stanley a Hanitu. Ako keby sa... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 2.2.2012
Pán Zyjan, máte v pivnici okno? Ja bohužiaľ nie, lebo je zapustená do zeme. Iba raz som skúšal sadeničku v kontajnerku dať do pivnice a do jari mi splesnivela a zhnila. Takže mi neostáva, ako mladý vinič "otužovať" vonku.
Jonathan, 2.2.2012
Stará klasika Jonathan mi, Lído, pripadá moc "naparfémovaná". S Nonetitom s Vami súhlasím, je to harmonická klasika. Gascoigneho som bohužiaľ nekoštoval. U James Grieve sa mi chuť dužiny obrovských žíhaných plodov pod mastnou šupou časom omrzela.... celý příspěvek >
Mulčování pod stromy, 2.2.2012
Na rozdiel od prísnych ekopestovateľov, ktorých záhradka vyzerá ako Boubín, dodržiavam zásadu jesenného rýľovania pod všetkými ovocninami.   Samozrejme s citom pri nášlape na rýľ- podľa druhu ovocných stromov a typu podpníka (koreňového... celý příspěvek >
Bouché - Thomasova palmeta, 2.2.2012
Zdravím Vás pane Vlastimile z premrznutého Záhoria bez jedinej vločky snehu! Samonosnú Bouché Thomasovu stenu som chcel pestovať čoby začiatočník. Ubezpečil ste ma, že by som sa s ňou asi moc natrápil. Rozhodol som sa vtedy pre tvar voľne rastnúcich... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 2.2.2012
Netkanú textíliu som dával čiernu, tá je oveľa hrubšia ako biela. Na druhej strane som zasa zistil, že februárové slnko dosť silno zohrievalo povrch textílie. Preto som teraz obaľoval hrubou vrstvou starých novín. Predpokladám, že zachraňujeme a... celý příspěvek >
Ochrana mladych sadenic pred mrazom, 2.2.2012
Myslím si, že 5 cm do hĺbky od suchého povrchu pôdy nemôže robiť až tak veľký rozdiel teplôt. Iná situácia je pri snehovej pokrývke. Prirodzene, že vrstva ornice chráni prihrnutý kmienik pred holomrazom, ale vlhkosť zeminy nebude cez zimu taká nízka... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika