Příspěvky uživatele - 147.5

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Termín výsadby česneku, 18.1.2012
Ja myslím, že "nesmyslné" je ignorovať aj opačné skúsenosti s výsadbou. Je to ako na kolovrátku, jedno a to isté stále dokola. Už som v minulosti písal, že som postupne skúšal sadiť v septembi, októbri, novembri a decembri. Raz som bol nútený dokonca... celý příspěvek >
Mineralne hnojivo pre vinic pred vysadbou, 18.1.2012
Pokiaľ nemáte organické hnojivo (vyzretý hnoj, kompost, granule...), potom dusík rozdelte na dve dávky: v predjarí 1-2 kg/ 100 m2 liadku amonného s vápencom a pred kvetom 1 kg/ 100 m2 liadku vápenatého. Fosfor dávajte každým 2. až 3. rokom čo... celý příspěvek >
Marquette - cervena mustova odroda, 18.1.2012
Zdravím Vás pán Vladimír SD! Za sadenicu Marquette pýtajú 5,5 USD. Najvyššia položka pri objednávke nie je samotný materiál (sadenice či rezky), ale doprava: 310 USD plus poplatok 15 USD universite v Minessote. Preto sa usilujeme o hromadnú... celý příspěvek >
Marquette - cervena mustova odroda, 18.1.2012
Ďakujem Bredíkovi za upresnenie pôvodu názvov nových odrôd. "Markétu" som dal do uvozoviek iba pre familiárne označenie, nie je to doslovný preklad názvu odrody pravdep. francúzskeho pôvodu. Myslím, že z kontextu príspevku bolo zrejmé, že nepíšem o 2... celý příspěvek >
Termín výsadby česneku, 18.1.2012
Minuloročná jeseň bola netypická aj tým, ako málo uskladnené strúčky púšťali korienky. Zatiaľ čo po minulé roky často už v októbri na báze strúčkov boli vidieť základy korienkov, vlani pri decembrovej výsadbe boli všetky strúčky čisté. A u tých čo... celý příspěvek >
Marquette - cervena mustova odroda, 17.1.2012
Hibernal, Johaniter, Dunaj... som koštoval zrelé- v ideálnej polohe na JZ svahu nad Sv.Jurom. Kamarát striekal vlani 3x. Hlavne kvôli Dunaju.
Termín výsadby česneku, 17.1.2012
Ad PP: Neveriacemu Tomášovi odkazujem, že nafotím to isté aj na jar, keď budú strúčky cesnaku rašiť. Neserióznosť je mi cudzia, nemám dôvod ostatných zavádzať. Ale zrejme stále platí pravidlo, že "Každý cikán podle sebe hádá..."
Marquette - cervena mustova odroda, 17.1.2012
Zdravím Vlado! Myslím si, že Marquette by bola pre Vášho kamaráta ako stvorená. Nielen pre jej extrémnu mrazuodolnosť, ale aj pre skorosť dozrievania. Odolnosť k chorobám je úžasná, zatiaľ som za celú sezónu nezbadal jediný chorý lístok. Pritom... celý příspěvek >
Založení hlavy, 17.1.2012
Obidve odrody musíte v plnej rodivosti strihať na ťažne (dlhé drevo). U Pálavy sa odporúča nechať na oblúkoch 8-10 očiek na 1 m2, u Rulandského sivého 10-12 očiek /m2.
Termín výsadby česneku, 17.1.2012 Obsahuje fotku
Súhlasím s posledným príspevkom. Názor že niekto založil hlúpy a nezmyselný závod sa zrodil iba v nerozumnej hlave. Táto diskúzia prebieha iba niekoľko mesiacov, zatialčo skúsenosti s neskorým termínom výsadby cesnaku máme už dlhé roky. Príčin, prečo... celý příspěvek >
Samosprašný rakytník, 17.1.2012
Podobný elektrický hlučný odšťavovač sme kúpili pred moc rokmi. Teraz sa naň v špajzi práši- dlho sme nerobili džús alebo sirup. Je pravda, že je to dobrý pomocník. Do jednej nádobky tečie mušt a do druhej odpadáva pevná hmota. Iba to čistenie po... celý příspěvek >
Marquette - cervena mustova odroda, 17.1.2012
Máte pravdu. Vďaka Bredíkovi som sa pred 3 rokmi dozvedel, že existujú sorty ako Marquette, Traminette, Noiret... Pozrite na stránku bredwine- vyhodnotenie za rok 2011. "Markéta" je zaujímavá aj tým, že ako muštová sorta nemá šťavnaté ale skôr mäsité... celý příspěvek >
Založení hlavy, 17.1.2012
Dobrý deň! Trochu Vás opravím. Ak chcete pestovať vinič na vysokom vedení s kmienkom výšky 100 cm, potom vyslepte na jar iba očká na kmienku. V mieste ohybu už nevyslepujte, lebo práve tam sa Vám bude tvoriť budúca hlava. A tam Vám počas sezóny... celý příspěvek >
Podnož Prunus Ackermann, 17.1.2012
Myslím si, že Ackermannova sliva (syn.Marunka) bude mať stredne bujný rast. Boli z nej vyselektované typy Huittner IV, Common Plus, Brompton, ktoré vplývajú na vysokú rodivosť naštepených broskýň. Čo poviete na obrázky pleskatých nektariniek Honey... celý příspěvek >
Samosprašný rakytník, 17.1.2012
Horkasté plody arónie by sa mali oberať čo najneskôr (pokiaľ Vás nepredbehnú vtáci), aby sa zvieravá chuť vykompenzovala prírodným cukrom. Dobrá kombinácia je s bielym jogurtom alebo zavareniny v zmesi s iným ovocím. Vylisovaná šťava kvalitne... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika