Příspěvky uživatele - 168.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Samosprašný rakytník, 4.1.2012
Pletený kmeň bol ceľkom vtipný nápad. Nemusela ste sa báť, drevo si nájde miesto. Páčia sa mi v kvetinárstvach takto spletené kmene okrasných stromčekov Ficus benjamin. Tak nech sa Vám darí a nech Vám šťava z plodov slúži ku zdraviu!  Paľo
25 odrůd jabloní, 4.1.2012
Dobrý deň pane 153.9! Ďakujem za otázky, ktoré mi vôbec nepripadajú provokatívne. Nie som ješitný a v mnohých otázkach som priznal omyl. Granny Smith je odroda s dlhšou vegetačnou periódou. Preto jej vyhovujú teplejšie polohy, aby mohla dokončiť... celý příspěvek >
Samosprašný rakytník, 3.1.2012
Dobrý deň Lenka! Rakytníky sú vetrosnúbne, vzdialenosť 25 m by nemal byť problém. Možno, že samec nebol dostatočne zakvitnutý. Všeobecne sa odporúča iba niekoľkometrový odstup obidvoch pohlaví. Nechcela ste pôvodne prepliesť samca a samicu do... celý příspěvek >
Nova čierna Merunka z ruska, 3.1.2012
Nemala by mať Aprimira väčšie plody ako Čierny zamat na snímke p.Milana?  Paľo
25 odrůd jabloní, 3.1.2012
Správne ste pochopil, že výnimky spravidla potvrdzujú nepísané pravidlo. Tými výnimkami sú lokality s výnimočnou mikroklímou. Výmena názorov sa týkala srovnania podmienok pre pestovanie jabloní v ČR a severne ležiacom prevažne rovinatom Poľsku. So... celý příspěvek >
Karneval, 3.1.2012
Obidve rodičovské odrody sú chuťovo skvelé. Teoreticky by mala byť Karneval takisto chutná. Podľa popisu ale nemá až toľko cukrov v dužnine. Škoda, že nám nikto nemôže poradiť, či sa oplatí Karneval vysadiť. Pruhovaná šupka je takisto niečo, čo sme... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 3.1.2012
Pestovanie jabloní typu Melrose, McIntosh v drsných podmienkach Poľska som zakomponoval do diskúsie iba ako odpoveď na skúsenosti Ronyho na Valašsku v 450 m.n.m., pre ktorého je Spartan "propadák". Pán Vlastimil má s Melrose v 470 metrovej výške... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 3.1.2012
"Jistěže jsou rozdíly mezi severem a jihem. Ale na tak malém území jako je ČR hrají zanedbatelnou roli."  To ste dúfam nemyslel vážne? Spýtajte sa v Břeclavi a na Ostravsku, aký sortiment ovocia pestujú, príp. koľko stoviek hektárov vinohradu... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 3.1.2012
Neberiem Vám Vaše presvedčenie o vplyvu Golfského prúdu na úrodnosť väčšiny územia Poľska. Osobne verím viac Poliakovi Peniažekovi a všetkým tým, ktorí na nete píšu o ťažkostiach s pestovaním plodín na svojích farmách v Poľsku. Plodín, ktoré sa často... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 3.1.2012
To si uvedomujú aj vinaři v Sádku a podľa toho sa zariadili. Podobne postupujú aj vinohradníci v Poľsku. Stačí listovať na nete.  Paľo
Karneval, 3.1.2012
Pozdravujem všetkých milovníkov jabĺčiek a prajem úspešný rok pri pestovaní jabloní! Pred pár dňami sme tu viacerí zverejnili údaje o rezistentnej atraktívnej novinke Karneval. Prekvapilo ma, že sa k nej nevyjadril žiadny zo skúsených jabloniarov-... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 3.1.2012
Skutočnosť, že Poľsko je na špici producentov jabĺk predsa niako nedokazuje, že ČR ako celok so svojím úrodným Polabím či moravskými úvalmi má horšie podmienky na pestovanie v porovnaní s obrovským štátom na sever od hraníc. Zemepisná šírka zohráva... celý příspěvek >
Banánové jablko, 3.1.2012
Pred Vianocami doviezli u nás do Tesca toľko druhov svetových odrôd- šťavnatých, voňavých, ale bohužiaľ drahých plodov- že ma vôbec netrápilo, akým spôsobom boli skladované či koľko bolo v riadenej atmosfére N2, CO2, O2. Dôležité pre mňa bolo, aby... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika