Příspěvky uživatele - 246.18

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tábor, 13.12.2013
Rouby jabloně Tábor jsem si nechal poslat přímo od šlechtitele a letos se objevily první plody, které jsem právě chutnal. Překvapila mě jejich příjemně vyvážená sladká chuť a perfektní zdravotní stav.  Měl jsem trochu pochybnosti, neboť rodiče... celý příspěvek >
Pod praporem "zpátečníka", 31.12.2011
Zásilkové obchody začaly mít ve svém sortimentu staré odrůdy proto, že tato praxe je naprosto běžná například v Rakousku, Německu a dalších zemích. Zkuste si v Googlu vyhledat německé slovo Obstbaumschule a budete překvapeni, co se v cizině běžně... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 30.12.2011
Jabloň Karneval vznikla z křížení odrůd Vanda x Cripps Pink. Vanda pochází z křížení Jolana x Lord Lambourne. Cripps Pink pochází z křížení Golden Delicious x Lady Williams a její obchodní značka je Pink Lady. Chuť Karnevalu... celý příspěvek >
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 24.12.2011 Obsahuje fotku
strana 4
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 24.12.2011 Obsahuje fotku
strana 3
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 24.12.2011 Obsahuje fotku
strana 2
Výsledky degustace 30.11.2011 v ÚKZÚZ stanice Lysice, 24.12.2011 Obsahuje fotku
Zdravím všechny na tomto fóru a v úvodu přeji pěkný vánoční štědrovečerní den. Výsledky různých degustací jsou pro mě vždy zajímavé a určitě mě ovlivňují při shánění nových odrůd. Vždy se ale snažím mít svůj vlastní názor a ve své hlavě mám každý rok... celý příspěvek >
Jablko a zdraví, 23.12.2011
Vliv konzumace jablek na zdraví člověka je nepochybná. Mnoho obecnějších údajů o této široké problematice jsem našel např. na tomto odkazu. Jaké jsou vaše osobní zkušenosti z vlastní praxe? Děkuji za názory. Karel
Orion, 17.12.2011
Strupovitost u Merkuru (křížení Topaz x Rajka) mě velmi překvapuje. Fytos ji letos začal prodávat jako rezistentní novinku, tak jsem ji nyní na podzim zakoupil. Opravdu pane Vysloužile máte Merkur, nejde o nějakou záměnu? Karel
Dokonalé uskladnenie jabĺk, 9.12.2011
Z odborného článku na webu Dům, byt, zahrada vyplývá, že těch polystyrenů je více druhů : Expandovaný polystyren (EPS) se vyrábí tavením a zpěněním. Má nízký součinitel tepelné vodivosti (kolem 0,04 W / mK) a malou objemovou hmotnost. Jeho nevýhodou... celý příspěvek >
Zkusenosti se zakladanim mensiho sadu, 7.12.2011
Já bych doporučil veškeré odrůdy stromků označit trvanlivými jmenovkami (ty papírové ze školek budou za rok nečitelné). Současně bych si nakreslil přehlednou mapku sadu a v jednotlivých řadách označil a popsal názvy odrůd ovoce včetně podnoží a roku... celý příspěvek >
Žlutá třešen - Donissenova chrupka, 28.11.2011
Žlutou třešeň jsem trhal již jako mladý kluk a chuť bývala každopádně velmi sladká, při přezrálosti až medová. Říkali jsme jim " bělice " a strom ještě stále roste a plodí na stráni před domem rodičů v Rousínově. Zahradnictví Drozdin v Olomouci... celý příspěvek >
Deffekty na konárikoch, 28.11.2011
Ano, je to tak. Hned zahrada vedle má asi 6 starých neudržovaných meruněk, které jsou v žalostném stavu a silně trpí monilií - nový majitel na ty stromy kašle. Takže zdroj infekce je jasný a mně nezbude než použít postřiky (i když velice nerad).
Deffekty na konárikoch, 28.11.2011 Obsahuje fotku
Mám podobný problém s defekty kůry meruněk (odrůdy Pinkcot a Velkopavlovická). Mám 2 mladé stromky ve věku 4 – 5 roků a tloušťka větví kde je poškození je asi 2 cm (viz foto). Letošní úroda byla velmi dobrá a kvalita plodů vysoká. Bohužel nevím, kdy... celý příspěvek >
Spencer, 26.11.2011 Obsahuje fotku
Ve vedlejší vesnici je velký sad bývalého JZD a současný vlastník tam pěstuje i Spencer. Před rokem jsem si tam koupil bedýnku těchto zajímavých jablek a mohu potvrdit jejich velmi dobrou chuť i kvalitu. Od sadaře jsem si tehdy vyprosil několik... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika