Příspěvky uživatele - 63.207

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Moštoměr versus Cukroměr, 29.11.2011
Já mám na refraktometru u švestek 20 brix, jak u rynglí a kvasí mi i při 9 stupních ve sklepě, nemyslím, že by se musely rozkvašovat přídavkem curku.
Trnkovy kvas - problem s kvasenim, 28.11.2011
Já měřím refraktometrem a moštoměrem. Mě prokvasily ryngle z 20 brix na 10 brix, 100vka už nekvasila a 50ka kvasila, tak jsem oboje vytáhl do 18 stupňů a přídavkem 10dkg fruktozy a trochu kyseliny citronové rozkvasil. Pár dní to kvasilo a stejně to... celý příspěvek >
Destilát z piva a vína, 28.11.2011
Pivo jsem ještě nepálil, ale pivní pálenku jsem pil. Dělá ji Černá Hora a Starobrno. Je docela dobrá, hodí se uležet v akátových nebo dubových sudech. Monte negro zlaté leží údajně 3 měsíce v akátovém sudu.
Pěstitelské pálení a limit, 7.9.2011
Tento výklad známe, ale zajímá mě praxe. Naštěstí to jde v pálenici napsat na kamarády, kteří mají zahrady, ale pálí si v Domaníně. Před 2 lety jsem vypálil 45 litrů 56% meruňkovice a otec 25 litrů. Máme 2 bytové jednotky v RD a nikdo nás... celý příspěvek >
Prokvašení meruňkového kvasu, 21.8.2011
Zdravím opět paliče, nastal čas pálení meruněk, a tak jsem měřil kvas, co mám ve sklepě refraktometrem. Jedna várka beček nekvasí a má 7 brix a o týden pozdější várka má 6 brix a kvasí.Kvasinky jsem nepřidával. Ve sklepě je 15 stupňů. Pálit jdu až... celý příspěvek >
Pěstitelské pálení a limit, 27.6.2011
Jako zbytečné to nevidím. Ochutnejte kalvados z dubového sudu, je to velmi dobrá pálenka. A z třešní, které se dají do třešňového sudu také.
Pěstitelské pálení a limit, 26.6.2011
Zdravím všechny paliče, co jezdí jako já do pálenic. Sice jsem ještě nic letos nevypálil, ale už předem počítám s možným problémem s překročením povoleného limitu 30 l 100% etanolu. Mám již naloženo 300 kilo třešní a v sadě máme na stromech tak 2... celý příspěvek >
Uskladnění slivovice v dub. sudu, 24.1.2011
Máš málo znalostí, hruška i třešeň patří do sudu. Odjakživa se dělá hruška wiliams stařená v dubovém sudu. Třešeň se zase dává do třešňového sudu. Já sám s používáním dřevěných sudů letos začínám a navrhuji použít sud na krátkou dobu. Pokud je kvas... celý příspěvek >
Pálení z hrušek - vedení kvasu, 10.1.2011
Moje pozdní reakce z vlastních zkušeností. Doposud jsem chemii nepoužíval, pálil jsem vždy s přídavkem cukru 1kg na 50l. Pálenka byla vždy aromatická a výtěžnost obvyklá. Letos jsem poprvé dělal hrušky, ale bylo jich málo, tak jsem je hodil do... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika