Příspěvky uživatele - 5.149

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata k dlouhodobému skladování podzim/zima, 30.5.2014 Obsahuje fotku
To není o zavěšování celé rostliny ale jen vijanú se zralými plody jak je na obrázcích. Pokud jde o teplotu, tak se jedná cca o 18 °C.                          Mr Big
Listy u rajčat?, 30.5.2014
Ne.       Mr Big
Rajčata k dlouhodobému skladování podzim/zima, 30.5.2014
Jsou dvě země v Evropě, kde se rajčata dlouhodobě skladují v suchých větraných místnostech zavěšená pod stropem. Vydrží tam i celý rok. Jsou to rajčata vyvazovaná jako Pienollo v Itálii v oblasti Vesuvu (mají ochranou známku EU) a rajčata Ramallet ze... celý příspěvek >
Rajčata k dlouhodobému skladování podzim/zima, 30.5.2014
Při zrání plodů rajčete se tvoří etylén. Některé odrůdy rajčat mají takovou genetickou výbavu, že tvarba etylenu v plodech je blokována. Tato rajčata jsou označována LSL (Long Self Life). Jsou to především hybridy, které se u nás prodávají zejména v... celý příspěvek >
Rajčata - usychání okrajů listů, 30.5.2014
Já si myslím, že to není žádná choroba, ale abiotická porucha způsobená nedostatkem pro rostlinu využitelného draslíku- okrajová spála (nekróza) listů. Každé rajče může být na tento nedostatek draslíku jinak vnímavé a také v době zrání plodů je... celý příspěvek >
Rajčata kvetou, ale neplodí, 29.5.2014
Vždycky když se na ně budete dívat tak je poklepte. Mělo by to stačit.               Mr Big
Rajčata kvetou, ale neplodí, 29.5.2014
Zkuste s nimi občas vibrovat elektrickým kartáčkem na zuby, tak aby se pyl dostal z prašníků na bliznu.                 Mr Big                   ... celý příspěvek >
Rajče - nevím co to je :), 26.5.2014 Obsahuje fotku
V každém případě je to rajče úrodné, chutné a pěkné.           Mr Big
Rajče - nevím co to je :), 26.5.2014
Původní Cherokee Purple má normální rajčatový list. Existuje také typ s bramborovým listem Cherokee Purple Potato. Možná je to také nestabilní hybrid z nechtěného křížení. Jaký list opravdu toto rajče bude mít se uvidí až u desátého nebo jedenáctého... celý příspěvek >
Rajčata - divné zbarvení listů, 26.5.2014
Nic divného nevidím, jen bramborové listy, pravděpodobně nějaké Stupické, nevidím dobře na květy, tak nevím které. Může to být i jiná odrůra.                Mr Big
Něco o rajčatech odjinud, 26.5.2014
Já to čtu trochu jinak. Stres způsobený drátem přesměruje částečně výsledky fotosyntézy – zvětší se přísun do ovoce (více cukrů) a omezí přísun do kořenů (proto zůstávají menší) a také růst rostlin se omezí. Kyseliny se asi podstatně nemění (myslím... celý příspěvek >
Něco o rajčatech odjinud, 24.5.2014
Ono to až tak moc česky není, je to jen neupravovaný překlad Googlem z angličtiny. Jsem rád, že i pro Vás to je srozumitelné, nechtělo se mně to nějak přepisovat.                      Mr Big
Něco o rajčatech odjinud, 24.5.2014
Myslím si, že v tom článku jsou zajímavé informace. Jistě, technologie není úplně propracována, což také autoři přiznávají v posledním odstavci. Možná by bylo zajímavé nějaký pokus udělat, ale úplné ověření není v moci nás amatérů. Jen tak na... celý příspěvek >
Něco o rajčatech odjinud, 24.5.2014
Ccete-li zvýšit koncentraci cukru a výslednou prodejnost ve šťávě z rajčat, pěstitelé se již tradičně používají techniky, jako je vystavení rostliny na soli a vodu namáhání. V nové studii publikované vHortTechnology, Ken Takahata a Hiroyuki Miura z... celý příspěvek >
Rajčata, cukety, dýně - máte už vysazené na záhonech?, 24.5.2014
Tragedie to asi opravdu není, ale příjemné to jistě není. Mně se zlomilo pár rostlinek, které ještě nebyly vyvázány (při těch větrech) a nemůžu říct, že by mně to nevadilo. Vždycky si vzpomenu na to kvantum práce, které jsem s vypěstováním sazenic... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika