Příspěvky uživatele - 144.15

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bohemia nepřekonaná, 29.10.2011
Rád by som sa dozvedel, koľko pestovateľov Topazu má na stromoch vysoké percento drobných plodov ako pán Miloš. Pestujem Topaz na stredne rastnúcom podpníku MM104, ale drobné plody som žiadny rok nezaznamenal. Je pravda, že Topaz nemá obrovské plody... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 29.10.2011 Obsahuje fotku
Skúsil som zo srandy preočkovať jednoročné drevo aj vyššie na starom kmeni- takmer pod pergolou a tiež sa podarilo (na snímke). Myslím si, že ujateľnosť očiek na mladom dreve (1-3 ročnom) vyrastajúcom zo starých 10-15ročných kmeňov by mala byť... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 29.10.2011 Obsahuje fotku
Pravý kmeň Rhey som teda kompletne preočkoval novými sortami. Pri Oselle som nechal na rašiacom púčiku signálny strapec, ktorý stihol v septembri parádne dozrieť, pričom vyzretie dreva nebolo ohrozené. Po Solarisu získala Osella sladkosť, ale veľké... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 29.10.2011 Obsahuje fotku
Zdravím všetkých čitateľov tohto vlákna, ktorých zaujal môj pokus preočkovať starý vinohrad. Prepáčte, že som zabúdol doklepnúť číslo, ktoré malo označiť počet koreňov, na ktorých sa neujalo žiadne očko či vrúbeľ, alebo uschlo počas rašenia. Všimol... celý příspěvek >
Hurmikaki, tomel japonský, 29.10.2011
Plody sú malé, ale aspoň Vám rastlina nevymrzne. Virginiana je tuším najodolnejšia. Chuťovo sú dobré? Podobné tým z obchodu? Paľo
Termín výsadby česneku, 29.10.2011
Ani počasie Mirku nie je na výsadbu cesnaku nepriaznivé, ale myslím si, že netreba s výsadbou ponáhľať. Keby v novembri pršávalo, riešim výsadbu v záhradke z trávnatých chodníčkov- pozdĺž okraja záhonov a vo vinohrade stojím na zatrávnenom medziradí,... celý příspěvek >
Cydonia oblonga - kdoule, 29.10.2011
Drieň som v predaji u nás nevidel, ale mišpuľa aj dula sa predávajú za 8€. Cením si ich viac ako drienky, preto musí drieň ustúpiť mišpuli. Podľa štítkov na stromkoch bola dula vypestovaná v Nemecku, mišpuľa pochádza z Rakúska. Paľo
Bohemia nepřekonaná, 29.10.2011
Odroda Topaz je náročnejšia na teplo ako Rubín, z ktorého bola vyšľachtená, ale typom rastu a tvorbou plodonosného dreva je oveľa vhodnejšia pre prísnejšie tvary a jabloňové steny. Červená mutácia Red Topazu sa vzhľadom približuje otcovskej odrode,... celý příspěvek >
Termín výsadby česneku, 29.10.2011
Máte pravdu. V septembri a októbri je ešte dosť teplo a cesnak zbytočne skoro vyraší a vysíli sa. Do júla, kedy by mal dozrievať, je ešte daleko. Na veľkosti palíc to bolo poznať. Ak strúčky napicháte do pôdy tesne pred zámrzom, nemusíte sa báť... celý příspěvek >
Praskliny na kmeni jabloní, 29.10.2011
Nie sú náhodou tie tmavé prstence na kmienkoch pozostatkami po Chemstopu? Paľo
Termín výsadby česneku, 29.10.2011
Cesnak mám stále "zavesený na hambálku" v drevenej záhradnej kôlni. Nemyslím, že by mala v krátkom čase premrznúť pôda. Pestujem cesnak už cez 20 rokov. Skúšal som ho v minulosti sadit koncom septembra, v októbri, novembri aj na začiatku decembra a... celý příspěvek >
Podzimní postřik proti kadeřavosti, 29.10.2011
So Silwetom by človek nemal šetriť, aj keď je nekresťansky drahý. Neuveritelne zvyšuje absorpciu živín a pesticídov cez pelikulu listového parenchýmu. Problémy s kôrou či odumieraním púčikov našťastie nemám, takže nie som nútený používať jesenné... celý příspěvek >
Proč neprorazil General Leclerc, 29.10.2011
Ďakujem všetkým diskutujúcim na tému Erika, Dekora, Astra... Asi najlepším riešením opelenia dicolorky a súčasne rozšírenia o chutnú sortu bude navrúbľovanie Dekory. Výborným opeľovačom je Konferencia, ale čisto sladká chuť mi neimponuje. U Dekory... celý příspěvek >
Pomologie nových odrůd jabloní, 29.10.2011
Zdravím Vás pán Vlastimil! Je vidieť, že jabloniarstvo je Vaša veľká vášeň. Keď človek niečo robí s láskou a navyše má pre svoje hobby vyvinutý akýsi šiesty zmysel, potom sa zákonite musia výsledky dostaviť. Napr. v podobe krásnych stromkov ovešaných... celý příspěvek >
Cydonia oblonga - kdoule, 29.10.2011
Včera som v našom meste kúpil stromčeky s korunkou: dulu Vranja (syn.Bereczcky) a mišpuľu Nottingham, obidva sú na podpníku dule Adams. Keďže už nemám v prídomovej záhradke miesto, budem musieť najprv vykopať staršiu okrasnú červenolistú škumpu... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika