Příspěvky uživatele - 129.78

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Proč neprorazil General Leclerc, 26.10.2011
Zdravím Ťa Petře! Vonka má podľa údajov na klivia.com iba mierne aromatickú chuť. Ak by si chcel okoštovať jesennú sortu, siahni radšej namiesto Vily po Nitre. Tá je chuťovo výraznejšia a na pohľad krajšia. Ale na Boscovu fľašu nemajú žiadna z nich.... celý příspěvek >
Narašený česnek, 26.10.2011
Rád by som poďakoval p.vjk za vyhľadanie presnej vedeckej analýzy. Ale ako má bežný záhradkár rozpoznať, kedy budú rastliny prednostne prijímať viac anionty a kedy viac kationty? Inými slovami povedané, akým hnojivom má hnojiť? Drahú chemickú analýzu... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 26.10.2011
Aj mne pripadali plody Williamsovej čáslavky o trochu väčšie ako u jej červenej mutácie. Možno to bolo spôsobené vyššou rodivosťou červenej formy a tým aj slabým zdrobňovaním. Klasická žltá Williamsova mi pripadala šťavnatejšia, ale červená je zas... celý příspěvek >
Black Magic, 26.10.2011
Dobrý deň Braňo! Kúpil som ju u firmy F.Beňa, ten ju doviezol z Moravy. O týždeň neskôr som ich videl v záhradníctve v Strážnici- Kodrjanku aj Black Magic. Som rád, že môžeme obaja sledovať, či nás firma Jural "nevodí za nos". Mne od jari narástla... celý příspěvek >
Mespilus germanica, 25.10.2011
Lepšie je nechať plody na strome preísť 2 až 3 mrazíkmi. Potom zmäkne, zosládne a je výborná. Aj keď človek vypluje šupku a tvrdé semená, ostane Vám v ústach mazlavá sladkokyslastosvieravá dužina, ktorá nemá prirovnanie k inému ovociu. Ako decka sme... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 25.10.2011
Ako dieťa som s kamarátmi chodil zberať jeho plody pod obrovským stromom, ktorý rástol na okraji zalesneného údolia (Gránice) pod cestou zo Znojma na Hradiště. Možno tam dnes ešte rastie. Oproti vlašskému orechu má tvrdšiu škarupimu. Dalo nám prácu... celý příspěvek >
Broskvoň Veteran, 25.10.2011
Podľa Gustáva Čejku Veteran rodivosťou prevyšuje Redhaven a dozrieva 30 dní po tomto kultivare. Prednosťou sú veľké vyfarbené plody a veľká odolnosť dreva a kvetov proti poklesom teplôt. Vedľa toho napr.čínsky kultivar Ta-Tiou-Pao s bielou dužinou... celý příspěvek >
Hrušeň Clappova, 25.10.2011
V chuti asi nebude rozdiel. Červená sa mi zdá o pár dní neskoršia. Možno, že tmavá šupka viac priťahuje slnečné lúče a tvorí sa viac cukrov? Nemal som ich vedľa seba, takže tento predpoklad nemôžem prakticky doložiť. Williamsova červená veľmi dobre a... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika