Příspěvky uživatele - 174.69

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Melrose, 22.10.2011
Neviem, či pestujete odrody Golden Delicious alebo Starking. Ak Vám tieto kultivary v pohode dozrievajú, potom byste s Melrose nemal mať žiadne problémy. Rakovina je ale záležitosť skôr podpníka ako samotnej odrody. Melrose za to istotne nemôže. ... celý příspěvek >
Vzdálenost meruňky od ostatních stromů, 22.10.2011
Na podpníku St.Julien odporúčajú pri intenzívnom pestovaní rozostup v rade min.3 m. To je stále o meter viac ako odporúča prvý diskutujúci. Dva metre ja naozaj málo. Paľo
Rakytník, roubování - už to někdo zkoušel?, 22.10.2011
Mal som rakytníky vysadené mimo záhradku asi pol metra za murovaným plotom, ktorý mal betónový základ 30x70 cm. Hĺbka 70 cm bola pre korene hračka. Asi po 3 rokoch od výsadby mi z koreňov rakytníka vyrástali letorasty aj vnútri záhradky. Paľo
Narašený česnek, 22.10.2011
Každý sa môžeme mýliť, aj autor naučnej literatúry, aj Ing. Kozák. Dôležité sú praktické skúsenosti. Viac ma mrzí že veľa odrôd vyšľachtených p.Ing.Kozákom stojí za p.d. Paľo
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 22.10.2011
Plne s Vámi súhlasím. Je to krásny a typický príklad, že aj staručká Tatra 603 dokáže aj v dnešnej dobe svôjho vodiča bezkonkurenčne prevetrať. Paľo
Nová vinička, 22.10.2011 Obsahuje fotku
Po ručnom prekopaní 100 m dlhého a meter širokého pásu motykou a vyzberaní buriny som povrch pôdy vyrovnal hrábľami a vysial trávne semeno. Našťastie tráva nie je ryža, takže nadchádzajúca zima klíčeniu semena neublíži. Jeden drobne upršaný deň by... celý příspěvek >
Nová vinička, 22.10.2011 Obsahuje fotku
Dobý deň! Po 33 rokoch pestovania zeleniny v medziradí sa konečne dostávam vďaka zverenému radu viniča k zatrávňovaniu. Neskoro, ale predsa. Najprv som sa pustil do burinovej "spúšte", ktorú po sebe zanechal svokor, keď si konečne vytrhal neskoro... celý příspěvek >
Rakytník, roubování - už to někdo zkoušel?, 22.10.2011
Odpovedi na možnosť naštepenia samca do samice alebo opačne ste dostal hneď dve. Neviem, či sa Vám ozve niekto, kto už to robil. Jednoduchšie je vysadiť v blízkosti samíc odkopok samčieho rakytníka. Nápad p.Josefa so samcom Hikul je výborný. Skúste... celý příspěvek >
Tatarova hruška, 21.10.2011
Kríženec oskoruše a hrušky je oveľa chutnejší ako samotná oskoruša. Viac by Vám o tom povedal môj spolužiak, ktorý množeniu, pestovaniu aj predaju týchto netradičných ovocnín venoval prakticky väčšinu života. Paľo
Sladká jablka, 21.10.2011
O odrode Signe Tillisch sa píše, že je to sladko nakyslá odroda pôvodom z Dánska, ktorá má krehkú silne aromatickú dužinu. Takže to nie je vyložene sladké jablko? Paľo
Velikost stromu Rubinola a Rozela, 21.10.2011
Dobrý deň paní Mirko! Prikláňam sa k správnemu názoru p.Stana. Podpník MM111 je stredne rastnúci, používa sa často napr. v Kanade. Spoločným znakom podpníkov rady MM je ich rezistencia voči voške krvavej. Slabo rastnúca a pravidelne rodiaca Rozela na... celý příspěvek >
Narašený česnek, 21.10.2011
Od Ing.Kozáka som na Slávnostiach cesnaku v Buchloviciach kúpil sadivo Dukát, Staník a Jovan. Jediný Dukát v naších podmienkach trochu slušne rastie, ostatné dva zlyhali napriek tomu, že boli morené. Najmä tento rok to bola bieda. Paličiak Záhorský... celý příspěvek >
Prosím o radu - nevím co je to za rostlinu, 21.10.2011 Obsahuje fotku
Bufetárka mi priniesla odtrhnuté tohtoročné "čučoriedky", ktoré presype cukrom a zavára. Položil som ich na stôl a odfotil. Chuťovo pripomínajú surový baklažán. Po zavarení sú vraj chutné. Paľo
Narašený česnek, 21.10.2011
Ak ste pozorne čital moju úvahu, zistil byste, že nespájam Sulku s ekológiou. Je to anorganický fungicíd a akaricíd, ktorý obsahuje akurát pre prírodu neškodný vápnik a síru. Rád prekonám nepríjemný zápach, keď striekam vinič Sulkou proti kučeravosti... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika