Příspěvky uživatele - 18.245

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výroba drtiče zahradního odpadu, 29.9.2011
Určitě se podívám, ovšem hlavním důvodem pro tuto diskusi je fakt, že seriově vyráběné drtiče si se živým plotem prostě neporadí. A o ten mi jde nejvíce. Mám nožový drtič a větve, dlouhé a rovné s ním jdou bezvadně zpracovávat, ovšem měkčí materiály... celý příspěvek >
Výroba drtiče zahradního odpadu, 28.9.2011
Dobrý den, nemá někdo vyrobený drtič zahradního odpadu, co by podrtil opravdu vše, tedy od větví až po zbytky živého plotu, které jinak v kompostu vydrží velice dlouho. Za vaše rady předem děkuji
Špendlíky, 21.9.2011
Dobrý den, rád se nechám poučit. Ovšem bylo zde řečeno, že původní špendlíky byly dnes již téměř zcela nahrazeny mirabelkami, tudíž předpokládám, že jsou to mirabelky. Přesněji plody stromů, kteréjsou rozesety podél silnic, v odvodňovacích strouhách,... celý příspěvek >
Čím natřít udírnu, 21.9.2011
Dobrý den vše, rád bych se zeptal, jaké máte zkušenosti s nátěrem udírny ze dřeva.Rád bych ji ochránil před povětrnostními vlivy, ale nerad bych ovlivňoval chuť a vůni masa. Je z břízy a napadl mne lněný olej, prosím o radu
Špendlíky, 20.9.2011
Tak já druhou várku chtěl vylít, ovšem naskytla se mi příležitost ke sdruženému vypálení a výtěžnost byla stejná jako ve vašem případě. Tak 7 litrů na 100 l. Bez cukru. Sám jsem neochutnával, ale dva lidé mi potvrdili, že je krásně jemná a dá se pít... celý příspěvek >
Špendlíky, 7.9.2011
objemu kvasu, omlouvám se
Měření cukroměrem špendlíkového kvasu, 4.9.2011
Velice děkuji za odpověď, ovšem dovolím si se zeptat, v jakém bodě nám váš příspěvek zodpověděl jednotlivé domněnky uvedené v předchozím příspěvku. Starí generaci zajisté a rád respektuji, ovšem neměla by tedy starší a zkušenější generace i poradit... celý příspěvek >
Měření cukroměrem špendlíkového kvasu, 2.9.2011
Včera jsem vezl kvas do pálenice.Hodnota cukru 3. Palič ochutnal kvas a řekl, že je hotový. Ovšem cestou se mi to zase asi trochu rozkvasilo a kouřilo se z toho. Takže nevím.
Měření cukroměrem špendlíkového kvasu, 2.9.2011
Výborný dotaz, také jsem jej vznášel, ovšem odpovědi se mi nedostalo. Osobně se domnívám, že cukroměr je kalibrovaný na směs cukr, voda, tudíž by jste měl mít vzorek filtrovaný pro stanovení přesného obsahu cukru v kvasu, tedy v tekuté složce kvasu.... celý příspěvek >
Špendlíky, 1.9.2011
Míchání s kvasem je zmíněno taktéž v knize domácí výroba lihovin. Někteří autoři uvádějí jako důvod rovnoměrnější prokvašení celého oběmu kvasu. Děkuji za vysvětlení, to je zřejmě důvod vzniklých dohadů ohledně urchleného pálení či nepálení.
Špendlíky, 31.8.2011
Tak jsem nalil do odměrného válce tekutou složku kvasu a cukroměr mi ukazuje hodnotu 3.Ovšem vzhledem k tomu, že tekutina má spíš strukturu suspenze, domnívám se, že výsledek není spolehlivý. Patrně je nutné vzorek filtrovat nemýlím - li se?
Špendlíky, 30.8.2011
Bylo mi řečeno, že mač za špendlíků vydrží, evidentně to není pravda. A měříte zbytkový cukr cukroměrem nebo refraktometrem? Stačí se řídit údaji cokroměru?
Špendlíky, 29.8.2011
čím je způsoben bílý povlak na povrchu kvasu? Je možné jej omezit? A co doba kvašení? Není příliš krátká? 14 dní je poměrně krátká doba. Existuje nějaká metoda měření kyseliny octové v kvasu nebo je toto stanovení problematické z důvodu tvorby... celý příspěvek >
Špendlíky, 29.8.2011
Děkuji za odpovědi. Kvas byl umístěn na stinném místě a teplota kolísala dle venkovní teploty. Pro příště: mohu kvas umístit do sklepa spolu s bramborami a řepou? Neodrazí se to v kvalitě kvasu? Co nižší teploty 14 - 10 °C, je možné umístit kvas... celý příspěvek >
Špendlíky, 27.8.2011
Dobrý den, rád bych Vám vyprávěl jeden příběh. Nasbíral jsem špendlíky, pěkně plný sud, dal na něj trošku vody a kilo cukru aby se neřeklo a vše začalo pěkně pracovat. Nemíchal jsem s ním a kontroloval, co se s mačem děje. Pěkně kvasil, plyn se... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika