Příspěvky uživatele - 163.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ostružina Karaka Black, 17.9.2011
zkuste ovocnou školku Kocmanovi Mnichovo Hradiště, mají na ní licenci.
Angrešt Karmen, 17.9.2011
Souhlas, ale např. Prima mi chutná lépe než např. Bílá nádherná, a považuji ji s martletem a i karmenem za poměrně kvalitní rezistenty. Karmen je trnitělší oproti Primě. Sice na Zlatý fík nebo Šolcovku to nemá, ale rád ty všemožné postřiky oželím,... celý příspěvek >
Deformace plodů meruněk v důsledku silného výskytu strupovitosti, 27.7.2011
Ano, je to Clastetosporium carpophillum(Venturia carpophilla) neboli strupovitost peckovin, ve vlhkých létech se vyskytne dost silně, jako zrovna letos. david
Proč nerodí Teska?, 19.7.2011
Zdravím, pěstoval jsem ji ještě cca před 3 lety, poté jsem se rozhodl ji dále nepěstovat ani nerozšiřovat. Hlavní důvody byly tyto: přestože násada květů byla každoročně vcelku dobrá, plodnost byla střední až malá, důvod jsem nerozlouskl. Plody byly... celý příspěvek >
Hargrand, 8.7.2011
Dobrý den Palo, zřejmě máte právě zkušenost s Vegamou, kterou jsem zkušebně nasázel tenkrát pouze pro její odolnost k jarním mrazům, ale právě chuť a vzhled byly velkou slabinou. Pěstoval jsem i onu 27/8, jež byla rozhodně lepší, s VS 09/12 se vůbec... celý příspěvek >
Aurora, Orangered, 6.7.2011
Zdravím, aurora by byla z raných jedna z nejlepších, co se týče barevnosti a chuti, dost se s ní kříží, ale ustupuje z výsadeb, jelikož po zimách má velký propad květních pupenů a při dozrávání rychle měkne. Orangered je dobrá sorta před VP, známý si... celý příspěvek >
Hargrand, 6.7.2011
Vesna má mezi ranými sortami vynikající chuť, sladší, může skutečně připomínat ryngli, kdyby nebyla cizosprašná a měkčí, tak má asi pevné místo mezi ranými zajištěno, protože zdravotní stav stromu je skutečně velmi dobrý. sladkost má řekl bych... celý příspěvek >
Gabrovska problem a ostatni slivone, 6.7.2011
Zdravím, je to na 100% hálčivec višnový(Aculus fockeui), který saje apikální části a nutí výhony větvit(metlovatět), ve školkách je to docela pohroma. gabrovská bývá mezi jinými nejvíce napadána. v tomto stadiu už to nechte odrůstat dál, hlavní vlna... celý příspěvek >
Č. rodná a ranná - nedostatky, 29.6.2011
Zdravím, zajímavá diskuse. Jen bych rád uvedl, že dle novějších analýz vyplývá, že rodiči např. lepotice není Wangenheimova a Domácí (Požegača), ale Ruth gerstetter a Stanley, což by odpovídalo jak rezistenci, tak i velikosti plodů.Rodna není... celý příspěvek >
Favorita Morettini 3, 19.6.2011
No, musím říci že Bulhaři to zkoušeli už před dost dávnou dobu, montfortka byl jejich zdroj tolerance k šarce, Gabrovská se povedla, co se týče chuti. má ale dvě velké nevýhody- nesnese sušší stanoviště- tam mi hodně padala už ve fázi velkých... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika