Příspěvky uživatele - 250.125

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Škůdce na Morele pozdní, 13.9.2011
Upřesňuji: pilatka třešňová - Caliroa cerasi. (viz biolib.cz) Josef.
Šafrán, 13.9.2011
Před několika lety jsem viděl na jižním Slovensku, v "minipohoří" Burda - Kováčovské kopce velikou louku s ocúny. Bylo tam od nich doslova růžovo, byly jich jistě statisíce, ne-li milióny (či ještě vyšší řády???). Pěkný zážitek. Foto bohužel nemám... celý příspěvek >
Škůdce na Morele pozdní, 13.9.2011
Myslím, že je to housenice pilatky - drobného blanokřídlého hmyzu. Dovedou strom pěkně ožrat (nechají jen průsvitnou pokožku listů). Při větším napadení stříkat insekticidy proti žravým škůdcům. Více snad poradí někdo zkušenější anebo si vyhledáte... celý příspěvek >
Holožír, 13.9.2011
Jsem přesvědčen, že obroste. Co s tím? Teď nic. V případě napadení housenkami v příštím roce VČAS zakročte postřikem - insekticidem, třeba Mospilanem. Josef.
Co je sachovák?, 13.9.2011
Po vyhledávání mne napadají dvě možná vysvětlení: 1. jak se již jiný přispěvatel zmínil, jedná se o rýč pro dělání drenáží: jejich účelem je VSAKOVÁNÍ vody a její odvod. 2a. z němčiny: sacken = průhyb: to by mohlo odkazovat na prohnutý tvar listu... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika