Příspěvky uživatele - 150.174

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou letní jabloň?, 11.9.2011
Všetky údaje v pomológiách človek nemôže brať doslovne. Záleží na konkrétnych podmienkach- teplotách, vlhkosti, infekčnému tlaku z okolia apod. Padlí jabloňové ani chrastavitosť som na Vista Belle nikedy nespozoroval. Je pravda, že preventívne... celý příspěvek >
Black Magic, 11.9.2011
Neviem, kto všetko okolo Vás pestuje vinič a v akom množstve, ale odpozoroval som, že v blízkosti vinohradov, kde sa často 7-9x ročne strieka fungicídmi, sa zvyšuje infekčný tlak rezistentných spór na listy, ktoré sú ošetrované menej alebo vôbec.... celý příspěvek >
Jakou letní jabloň?, 10.9.2011
James Grieve je skôr jesenná ako letná odroda. Má mastnú šupku a typickú chuť dužiny, ktoré nemusia každému zapasovať. Ak si chce pán Zdeněk pochutiť na krásnom letnom voňavom červenom jablku, odporúčam letnú odrodu Vista Bella. Paľo
Gascoigneho šarlatové a Deliga, Nonnetit x Starking a Nabella, 10.9.2011
Vanda mi, pane Miloši, chutila viac ako Nabella. Možno, že matka Vanda má v "dieťati"-odrode Topaz väčšu zásluhu na výbornej chuti ako otec Rubín. Plodnú rezistentnú odrodu Produkta by som začiatočníkom moc neodporúčal. V oblasti vhodnej pre... celý příspěvek >
Nektarinka - plíseň na plodech, 9.9.2011
Odporúčam odložiť postrek na jarné mesiace. Vývojové štádiá patogénnej huby prezimujú aj v pôde, takže jesenným postrekom ich nezničíte. Na jar Vám spóry priletia vetrom aj od suseda... Paľo
Nejaromatictejsi odruda, 9.9.2011
Paní Zdeňko, podľa čoho máte podozrenie na šarku u Vašej marhuľe? Listy často vyzerajú zdravo, ale na šupke plodov spozorujete svetlejšie nepravideľné fľaky, nie prepadliny ako u sliviek. Najtypickejšie u šarkových marhúľ sú práve kôstky (pecky)- sú... celý příspěvek >
Gascoigneho šarlatové a Deliga, Nonnetit x Starking a Nabella, 9.9.2011
Nabellu som pestoval. Chuťovo zaujímavá, príjemná, spoľahlivo rezistentná, pravidelne rodiaca, ale keď nahryzneš Matkino, povieš si "Matkino je predsa len Matkino..." Paľo
Postřik révy, 9.9.2011
Odporúčam u sadeničiek použiť postrek proti obidvom hlavným hubovým chorobám. Mladé lístky sú málo odolné proti perenospóre. Paľo
Black Magic, 9.9.2011
Môj Black Magic od firmy Jural má zatiaľ všetky listy zdravé, prírastok cca 2m. Striekal som ceľkom 3x. Podobne zdravé výhony majú Mramornyj zo Slovplantu a Muskatay od Juralu. Muskatay už má hnedé vyzreté drevo, dĺžka takmer 3m. Najhoršie na tom je... celý příspěvek >
Šarka švestek, 8.9.2011
V tom s Vami plne súhlasím. Paľo
Hrušky a hmyz, 8.9.2011
Ahoj Petře! Osy musia mať špeciálne senzory na "vôňu" monosacharidov. Dnes som vo vinohrade nakladal do auta vaničku s pár strapcami hrozna-asi 5 odrôd- a tak sa mi do kufru tie potvory tlačili, že ich nebolo možné vyhnať. Nezastavilo ich ani chladné... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika