Příspěvky uživatele - 175.150

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Záhradná lavička z guľatiny (borovica), 21.1.2011
Tak jsem to celé přečetl. Dřevo se chová jako dřevo a praská, protože se z něj odpařuje voda - to je jasné. Já, abych zabránil podélnému praskání dělám toto. Špalky určené na výrobu sedacího doplňku zahrady nejprve podélně rozříznu. Dále je... celý příspěvek >
Zázraky v zahradě, 20.1.2011 Obsahuje fotku
Taky se připojím. Volájí na ní Cibule. Jinak je to absolutně nepromokavá a pohodová kráva.Zdeněk 
Zmenšení rostliny, 20.1.2011
Dobrý večer, nepíšete o jakou rostlinku se jedná. Velikost květináče, misky, nádoby atd. je velice důležitý limitující faktor ovlivňující vzrůst rostlinky. Bylo by dobré se podívat jak se pěstují bonsaje. Zdeněk
Jedlý les, 6.1.2011
Úžasný nápad - jedlý les nebo poloplanný les, lehce udržovaný les, les a v něm staré zapomenuté odrůdy adt. Opravdu je v přírodě hodně jedlých druhů plodů. Spodní patro jsou to jahody, borůvky, ostružiny maliny a houby. Drobet nad tím jsou šípky,... celý příspěvek >
Vrbové proutí pro živé stavby?, 6.1.2011
Tak jsem to celé přečetl. Na stavbu takových zahradních záležitostí pro děti i dospělé jsou velice vhodné silné a velice dlouhé pruty ze smutečních vrb. Dříve se tímto proutím oplétaly břehy potůčků.  Velice příjemné posezení... celý příspěvek >
Živý plot do nadmořské výšky 520 m.n.m, 6.1.2011
Po dohodě s hajným tam dejte smrky. Krásné jsou i jalovce. Jestli máte v blízkosti zdroj trnek - jsou krásné dvakrát. Když kvetou a na podzim. Hloh taky není špatný. Podívejte se kolem co roste a potom sázejte.  Možná by stálo za úvahu... celý příspěvek >
Výsadba smrků, 6.1.2011
Pokud máte stromečky v kontejnerech, nebo mají bohatý kořenový bal  / vlhký / je to možné. Já bych sázel na jistotu a tou je podzim, nebo jaro. Pak máte jistotu, že i smrky s mizerným kořínkem se ujmou.
Jehličnan pro živý plot, 6.1.2011
Dejte tam jalovce. Dají se koupit v každé školce. Pozor na podloží nerostou všude, ale to vám řeknou v pěstírně. Zdeněk
Nejedovatý stále zelený živý plot, 6.1.2011
Mám živý plot - smrkový. Děti vám do něj nepolezou, protože píchá. Krávy to taky nežerou, proto si myslím že i koně to nebude zajímat. Náletových smrčku je všude mraky. Po dohodě s hajným se dájí získat kvanta stromečku vhodných pro... celý příspěvek >
Pecky ze švestek - a co s nimi?, 14.12.2010
Tak jsem to všechno přečetl. Pecky i skořápky od ořechů je dobré hodit do kotle a získat levné teplo. Popel pak dávám do kompostu. Tato surovina má ještě jedno využití. Topím s tím v kovářské výhni.Ohřívaný materiál se tolik nenauhličuje a plamen se... celý příspěvek >
Srp, který seká, 7.12.2010
Dobrý srp po babičce si každý hlídá jako oko v hlavě. Takový nástroj se dá najít někde zapomenutý a nevyužívaný na starých chalupách a ve šrotu. Dělám taky do kovařiny a dobrý srp vykovat to je opravdové řemeslo! Je to pracná záležitost a vyžaduje... celý příspěvek >
Kde sehnat mech, 7.12.2010
Rašeliník vyžaduje kyselou a chudou půdu. Hodně vody, opravdu hodně vody. Nejlépe vám poroste na kraji jezírka s kyselou vodou tak jako na Šumavě. Tato rostlina pojme do svého těla až 93 procent vody. Koukněte na slatě v čem to roste. Zdeněk
Sekvoj obrovská, 30.11.2010
Dobrý večer. Sekvoj obrovskou najdete ve čtyřech exemplářích na Šumavě v obci Kubova Huť. Tato obec je 1000m.n.m. Rostou na zahradách. Zde je velice hodně  sněhu. Sníh končí kolem 5. května, půda je kamenitá a dobře rostou.  
Co vše okouše lesní zvěř?, 30.11.2010
U nás zajíc okouše i břečťan a sežere ho.Šumava 750 m.n.m.
Zatuchlý sklep, 30.11.2010
Dobrý večer. Píšete, že vám tam stála 14 dnů voda a potom je tam zatuchlo. Za prvé - musíte udělat veškerá opatření k zamezení vníkání vody!!! To jsou různé drenáže, izolace  , odklonění povrchové dešťové vody, oprava okapů, dále si dávejte... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika