Příspěvky uživatele - 175.230

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hurmikaki, tomel japonský, 29.6.2011
Predávajúci mi ponúkal aj tomel japonský a mrazuodolnejší Dyospyros virginiana. Tie ale majú trocha menšie plody. Risknul som menšiu odolnosť "Nikity" za cenu, že plody budú väčšie, chutnejšie-hlavne pri prezretí a majú oveľa viac karoténov. Kiež by... celý příspěvek >
Hurmikaki, tomel japonský, 28.6.2011
Ďakujem za dobré rady Libor! Porozmýšľam. Teraz sa venujem najviac preočkovanému starému vinohradu. Včera som poslal niekoľko fotiek z mobilu na fórum- téma Vinná réva. Paľo
Bledé listy na broskyne, 28.6.2011
Dobrý deň! Bolo by dobré, keby ste poslala foto. Máte problém aj na mladých listoch? Úzke tmavé žilky na starších listoch nemusia byť príznakom nevyužiteľnosti Fe alebo nedostatku Mg, skôr nedostatočné množstvo využiteľného dusíka v pôde vzhľadom na... celý příspěvek >
Žloutnutí listů, 28.6.2011
Zálievku zelenou skalicou s kyselinou citrónovou som skúšal, Ferrovit som dal v max. dávkach aj do pôdy aj na list, pôdu okolo koreňov som prevzdušnil, zímny rez som spravil čo najskôr- všetko to bolo pre kočku. Dvojročný Solaris vedľa chlorotického... celý příspěvek >
Hnojení révy, 27.6.2011
Pre autorku príspevku č.34.42: Dobrý deň! Z toho, čo ste napísala o podmienkach, v ktorých pestujete révu z Břeclavska, pravdepodobne teplomilnú Vitis vinifera, usudzujem, že Vaším problémom nie je kvalita pôdy či podložia, ale priebeh počasia v... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 27.6.2011 Obsahuje fotku
Koncom júna už bolo definitívne jasné, ktoré očká neprežili, takže som mohol všetko zrátať a vyhodnotiť. Na obidvoch vinohradoch- starom a mladom som naštepil celkom 154 očiek a z nich sa ujalo iba 56. Môj prvý odhad bol dosť optimistický. Ujateľnosť... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 27.6.2011 Obsahuje fotku
Rašiacich očiek bolo nakoniec odhadom viac ako polovica. Tam kde nevyrašilo ani jedno, alebo boli spálené slnkom (zväčša u jednokmeňových koreňov), nechal som z babky vyrastnúť 1 až 2 ťažne pôvodnej sorty, ktoré som v júni preštepil jednoočkovými... celý příspěvek >
Preočkovanie starého vinohradu, 27.6.2011 Obsahuje fotku
Raz do týždňa bolo vždy treba odstrániť všetky vyrašené slepé očká na pôvodných koreňoch, tak aby všetka miazga išla iba do nových mladých výhonkov:
Preočkovanie starého vinohradu, 27.6.2011 Obsahuje fotku
Zatiaľ čo v apríli som bol zúfalý, v máji už iba smutný z toho, že mi slnko a sucho zmarilo môj zámer, v júni už to bolo veselšie:
Preočkovanie starého vinohradu, 27.6.2011 Obsahuje fotku
Bohužiaľ nikde na portáli nie je návod, ako poslať s príspevkom súčasne viac fotografií, takže posielam zas iba jednu. Tieto očká boli naštepené na dvojročné kmienky Dunaja:
Preočkovanie starého vinohradu, 27.6.2011 Obsahuje fotku
Raz do týždňa som jazdil do vinohradu a odstraňoval výhonky z vyrašených očiek pôvodného V.vinifera na starých babkách i na kmeňoch. Snímky sú z konca mája.
Preočkovanie starého vinohradu, 27.6.2011 Obsahuje fotku
Po Zmrzlákoch prišli bohužiaľ horúčavy a veľa narašených očiek pousychalo. Minulý studený a dáždivý rok bol pre rašiace očká oveľa príhodnejší- nehrozilo spálenie slnkom.
Preočkovanie starého vinohradu, 27.6.2011 Obsahuje fotku
Minulý rok som si celkom úspešne otestoval preočkovanie starých kmeňov stolového viniča. Začiatkom tohto roka som sa pustil do preočkovania viac ako 30 rokov starého vinohradu (MT, VZ.IO, VČS,RB) a štvorročného vinohrádku (Dunaj) modernými... celý příspěvek >
Žloutnutí listů, 27.6.2011
Prikláňam sa k názoru p.Mirka. Nedostatok Mg má na starých listoch podobné príznaky, ale predsa len odlišné ako je na Vašich snímkach. Vegaflor je dobrá voľba, postrekom Fe alebo Mg nič nepokazíte, ale myslím si ani nenapravíte. Sám mám problémy s... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika