Příspěvky uživatele - 6.233

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Filtrace na jezirko cca 60m3, 6.10.2011
Moc nevěřím že spodní odtok dokáže nějak extrémně účinně odvádět kal z bahenní zony, protože kačírek bude kal zadržovat, určitě to pomůže ale jen částečně. Co se týká filtračních medií dají se opravdu nahradit ale jejich účinnost je daleko menší... celý příspěvek >
Filtrace na jezirko cca 60m3, 5.10.2011
S tou kořenovou čistící částí přeji upřímnou soustrast, včera jsem před zimou čistil jezírko a když jsem zjistil kolik bordelu je pod kačírkem rozhodl jsem se ho vyndat, jelikož to nejde lopatou z důvodu možného poškození folie musel jsem ručně, byla... celý příspěvek >
Ryby trhají lekníny, 27.9.2011
Je evidentní že jste rybář, ale o koi víte houby, tak proč se vyjadřujete k tématu o kterém nic nevíte a nemáte jezírko ani koi. Doplnění rostlinné stravy výrazně sníží až minimalizuje okusování leknínů.
EPDM folie, 27.9.2011
Je vidět že tomu opravdu nerozumíte, proto moc nechápu proč se k tomu vyjadřujete. EPDM folie nejde bez jakékoli úpravy svařovat. Svařovatelná EPDM folie má na místě kde se má svařovat nanesenou vrstvu termolepidla, které při zahřátí rozpustí a spojí... celý příspěvek >
Ryby trhají lekníny, 26.9.2011
To je dost podivný názor a to jsem dost slušný, barevná kapr (koi) je okrasou jezírka a jedna z nejhezčích barevných ryb v jezírku, nevím co je na jesenu zábavného, sice je to hezká hejnová ryba ale plachá. O člověku který by dokázal sežrat barevného... celý příspěvek >
Založení jezírka, 21.9.2011
to je dost složité na tuto otázku odpovědět, nedávno jsem tohle řešil s jedním klientem původně jsem měl pokládat jen folii a zapojit gulu a skimmery, nakonec z toho byl skoro týden práce a problém s cenou, protože jsem musel upravovat i výkop, kopat... celý příspěvek >
Co s rostlinama na zimu, 20.9.2011
Na podzim ostříhám lekníny až na kořen aby listy nehnily ve vodě, to samé jsem udělal u kosatců tam nechávám cca 10cm z listu, rostliny na jaře znovu obrostou a přes zimu ve vodě nic nehnije.
Fotky jezírek a filtrací, 12.9.2011
250 - 500 litrů je malé i na akvárium. :-D
Chov pstruhov, 7.9.2011
Pokud do bazénu nezajistíte přítok studené vody například z potoka nebo ze studny je v něm chov pstruhů nereálný. Pstruh potřebuje teplotu vody do 20°C a už pri 18°C se mu přestává dařit a hyne. Takže puchybuji že čerpáním vody v uzavřeném... celý příspěvek >
Osázení bahenní zóny, 5.9.2011
Loni jsem sázel lekníny a kosatce ostříhané až ke kořenům včetně úpravy kořenů na začátku října a letos z nich jsou velké vzrostlé rostliny, takže není žádný problém vysadit rostliny nyní.
Zazimování malého jezírka, 5.9.2011
70cm je podle mě dostatečná hloubka na přezimování karasů pokud tam nemáte jiné ryby, také záleží z jaké oblasti ČR jste pokud jste někde kde je tepleji bude to OK, pokud jste z hor bude to horší. Ale karas je něco jako šváb mezi rybami skoro nic ho... celý příspěvek >
Osázení bahenní zóny, 4.9.2011
Rostliny bych dal do košů bez substrátu jen do kačirku, koše zajistí menší rozrůstání a manipulaci. Ale záleží jaké rosliny budete sázet, Loni jsem vysadil kosatce a letos mají metr výšky ani jsem nečekal že se jim bude tak dařit.
Fólie Penefol 500 tl. 1,0 mm, 31.8.2011
Naprosto souhalsím to je zase perla rád bych se zeptal dotyčného zda by nám všem vysvětlil na čem by asi tak ta folie plavala. Myslíte si že jezírkové folie jsou nějak jiné než běžné PVC folie s UV stabilizací. nejsou. Jediné co je opravdu důležité... celý příspěvek >
Okysličovadlo, 25.8.2011
To asi záleží kolik by jste jich tam měli, ale myslím že dokáž při přiškrcení fungovat cca týden takže by to mohlo stát za vyzkoušení a nebo zkusit tlakovou lahev s kyslíkem. Bez elektřiny je to těžší.
Okysličovadlo, 18.8.2011
Nevím jak často se k jezírku dostanete, ale kdysy se používala duše z auta nebo větší nafoukaná vzduchem a se škrtítkem na hadičce, v podstatě je ideální rezerva z auta dá se nafoukat na dost vysoký tlak a nějaký čas to vydrží, nebo lahev s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika