Příspěvky uživatele - 33.230

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co to je za květinu?, 20.6.2011
Yzop byl i můj tip, pokud jsem rostlinu viděl jenom na miniatuře. Při zvětšení jsem tento tip ovšem zavrhl. Josef.
Co je to za rostlinu?, 20.6.2011
Roslina se jmenuje kolopejka - Kalanchoe. Možná její listy žloutnou proto, že má moc vláhy, málo světla, moc živin? Že by příčinou žloutnutí byla houbová choroba, bych viděl až na dalším místě. Josef.
Je to Juka?, 20.6.2011
Nevím, jestli je to juka vláknitá - Yucca filamentosa. jen naprosto výjimečně se v zahrádkách setkávám (vídávám) juky, které mají na okrajích listů vlákna; i ty, co mám na zahradě, prakticky nejsou "chlupaté".. To, co je na obrázku patří... celý příspěvek >
Co je to za kytku?, 20.6.2011
Myslím, že se jedná o novější druh a odrůdu zelence, hodně odlišnou od běžně pěstovaného zelence s dlouhými, úzkými listy často bíle lemovanými a na dlouhých převisajících šlahounech vytvýřejícího mladé rostlinky. Jsem přesvědčen, že Vám bude stačit... celý příspěvek >
Vrba kroucená, 20.6.2011
Usychání kroucené vrby tu nedávno kdosi určil jako napadení houbovou chorobou Monilia laxa, které způsobuje moniliový úžeh peckovin. měly by tedy pomoci postřiky proti této chorobě (jistě si je vyhledáte). I nám letost hodně odcházejí, prosychají... celý příspěvek >
Presazeni josty, 20.6.2011
Prozatím ostříhejte jen to, co jde za plot, za hranici pozemku. Několik ostříhaných větviček se pokuste zakořenit, myslím, že by se mohly ujmout. Nastříhejte spodní část letošních výhonů, řízky 10-15 cm dlouhé, na spodních 2/3 -3/4 listy ostříhejte... celý příspěvek >
Uschnutí jabloně, 20.6.2011
A co ta žlutočerná trubka u plotu na druhém obrázku? Není to plyn? Nevede v místech onoho tmavého pruhu? Nevedl výkop tamtudy? A čistě náhodou: neuniká ten plyn? Stačil by i naprosto nepatrný, prakticky nepozorovatelný únik plynu a může ze... celý příspěvek >
Proč rezaví thuje?, 20.6.2011
Váš druh tůjí - zerav východní - Thuja orientalis je choulostivější, než druhý hlavní pěstovaný druh tůjí - zerav západní - Thuja occidentalis. Prosychání Vašich tůjí může být způsobeno namrznutím, houbovou chorobou apod. Pro zlepšení vzhledu Vašich... celý příspěvek >
Bonsaj z listnatého keře?, 20.6.2011
Takovéto "bonsaje" jsou nejčastěji v prodeji zapěstované buď z cesmíny vroubkaté - Ilex crenata anebo z ptačího zobu druhu Ligustrum ionandrum (nebo japonicum? nebo tak nějak, zrovna mi to vypadlo z hlavy :-(), který ale naše zimy... celý příspěvek >
Názvy rostlin, 20.6.2011
Se smělkem sivým - Koeleria glauca souhlasím. Myslím, že to druhé bude jiný drobnolistý druh rozchodníku, ale s nezřetelností fotky rovněž souhlasím. Josef.
Název trávy, 20.6.2011
Ano, potvrzuji Lídino určení: ozdobnice čínská - Miscynthus sinensis. Některé z úzkolistých drůd. Menší jsou vysoké tak do 1 m: Yakushimana Dwarfm Kleine Silberspinne; větší jsou až kolem 2 m vysoké: Gracillimus apod. Josef.
Okrasná jabloň, 20.6.2011
Okrasné jabloně, stejně jako většina těch ovocných, trpí třeba strupovitostí - houbová choroba. Vámi popsané příznaky by tomu mohly odpovídat. Zkuste si vyhledat přípravky proti strupovitosti jabloní a opakovaně vaši jabloň postříkat. Josef.
Nocenka, 20.6.2011
Popis Vaší květiny spíše než na nocenku (Mirabilis jalapa) ukazuje na některou z pupalek - Oenothera. Myslím, že ji bez problémů můžete zastřihnout (raději včas, třeba když bude cca 20-30 cm vysoká), že poté obrazí více výhonky - rozvětví se a na... celý příspěvek >
Co to je za květinu?, 20.6.2011
Také jsem toho názoru, že se jedná o nějaký rozrazil. Přesněji to neurčím, pořádně to není vidět. Myslím, že by mu měla vyhovovat běžná zahradní zem, ne příliš úpalové a příliš vysychavé místo. Josef.
Světlušky, 20.6.2011
Díky za Vaši zprávu a hezké pozorování. Letošní pozorování zadávám do aktuálního lákna diskuse "Světlušky 2011". (Kdo se o světlušky zajímá, tak si to podle klíčřového slova světlušky jistě vyhledá). Josef.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika