Příspěvky uživatele - 104.24

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 30.6.2011
Asi budete zklamaný s výsledkem samotných bakterií. Nejdůležitější je filtr ve kterém mohou žít. Mám to vyzkoušené. Když je vylijete jenom do vody, tak v lepším případě se nestane nic. Minulý týden jsem se o tom znovu přesvědčil. Všechny... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 29.6.2011
Dobrý den, jsem stejný šťoral jako Vy. Asi bychom si rozuměli. Té paní jsem volal na začátku roku stejně jako Vy. Nevymýšlím si. Protože umím telefonovat, získal jsem možná trochu více informací "mezi řádky" a když říkám, že se to suší... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 26.6.2011
Je to přesně, jak píšete. Část "žravých" bakterií přežije i v čísté vodě, ale pak nestihnou likvidovat rychlý nárůst řasy po přísunu živin (dešť, dopouštění ze studně, teplo) a na chvíli voda zezelená, pak se zase... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 25.6.2011
Savo na vyčištění kačírku? Jste to asi Vy, tak to bych nedal. Nevidím pro to jediný důvod. Já jsem dal "startovních bakterií" Golem S 25g/m3, ale do prostředí příznivého pro tyto bakterie. Pokud je dáte do čerstvě napuštěné vody, tak nevím.... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 25.6.2011
Nevím jestli nasolení je to správné, možná ano, nikdy jsem to nezkoušel. Zásadní otázka je, v čem Vám budou žít nitrifikační bakterie? V čisté vodě nepřežijí, to vím jistě. Možná bude lepší, když zapnete UV. Zabijete zbytek nitrifikačních... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 25.6.2011
Přípravky na bázi síranu hlinitého poznáte tak, že po smíchání voda na nějaký čas zbělá a potom vyplavou na hladinu chuchvalce sražené mrtvé řasy, ve kterých jsou "zamknutý" fosforečnany. Nevím na jakém principu Algorem... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 25.6.2011
Síran hlinitý lze bezpečně použít jen u PH cca nad 6. Pokud máte nižší PH a u malého jezírka to bývá téměř pravidlem (dešťová voda), tak rozhodně nesmíte použít. Množství nitrifikačních bakterií je důležité snad jen ve startovní... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 25.6.2011
Takto čistou vodu mám už 6 týdnů, bez sebemenších zásahů, jenom tahám listí a výkaly ryb bazénovou síťkou ze dna. Přišli dva velké deště a s vodou to nehnulo. Folie je zelená Fatra a je stará 6 roků. Před tím jsem měl černou. Teplota vody je... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 25.6.2011 Obsahuje fotku
Výsledek vlastní konstrukce filtru o objemu 400 litrů a průtoku 18tis litrů/h. Na hladině plavou odpadlé květy bugenvilei a kotvice. Ryb mám 38 nebo 39, nemůžu je přesně spočítat, protože nepostojí :-)) a víc jich mít nemůžu, protože... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 20.6.2011
:-)))). Alge.. bude asi nějaká předražená směs sloučenin bez bakterii a tu nahradíte síranem hlinitým za 20,- litr 1x ročně při napuštění, nebo po přívalovém dešti. UV lampu dejte do sklepa a bakterie koupíte v drogerii pod názvem Golem S 1kg za... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 20.6.2011
Přesně tak, jak Vy píšete. Používám bakterie do žump, septiků a dokonce tam bylo napsáno na suché záchody (asi ty padací kadibudky). Obal jsem vyhodil, ale bylo tam něco jako hladové bakterie schválené receptářem. V obchodě cena 250 - 300.... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 20.6.2011
Máte jistě pravdu. V Alnagonu také není asi hliník :-)), ale se síranem hlinitým zkušenosti určitě máte, že? Já takové, že když není dobře navrženy filtr, je to krátkodobé opatření, tak na 3-14 dní. Když je dobrý filtr, tak je možné použit... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 20.6.2011
Já si tady z Vás legraci opravdu nedělám. 95% to je zásluha filtru. 3% bakterie (stejně by se tam namnožily, ale trvalo by to podstatně déle a 2% přípravku, který výrazně (12hodin) zkracuje nápravu... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 19.6.2011
Dobrý den, látka kterou vláknité řasy k životu potřebují, jsou fosforečnany. Máte na rozdíl ode mne asi nižší PH vody, proto převažují vláknité. Nejhorší řasa je ale modrá spolu s hnědou. Vláknité řasy někdy zabrání růstu zeleným řasám. Modro-hnědá... celý příspěvek >
Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku, 19.6.2011
Dobrý den, mám koupací jezírko 40m3 15 roků. Dvakrát jsem ho předělával. Hodně jsem četl, přemýšlel a zkoušel. Letos UV lampy zůstaly ve sklepě. Voda není vidět. Ryby se jakoby vznášejí ve vzduchu. Musím si do vody sahnout, abych se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika