Příspěvky uživatele - 161.95

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Přesazení třešně, 17.6.2011
Ak ju nemáte v kontajneri, tak teraz ju nepresádzajte. Listy zvädnú a strom odíde. Počkajte do jesene, keď opadnú na čerešni listy. Paľo
Obrazí ještě vinná réva poškozená mrazem? , 17.6.2011
Strihajte suché ťažne postupne od koncov po koreň, dokiaľ nebude rez zelený. Potom čakajte, či predsa len ešte nevyrašia. Pre istotu si zahovorte sadenice pre jesenné podsadenie zmrznutých koreňov. Paľo
Jak zlikvidovat mravence na vinné révě, 17.6.2011
Dobrý deň! Prečo ich chcete zničiť? Mravcov nájdete na každej rastline v záhradke, najviac na spadnutých zrelých čerešniach rozklovaných od vrabcov. Hľadajú monoglyceridy- všade kde sa dá. Od zrelých plodov cez nektár v kvetoch až po sladké výkaly... celý příspěvek >
Č. rodná a ranná - nedostatky, 17.6.2011
Ja som v minulosti odpísal stromček Stanley ceľkom snadno a rýchlo- naštepením šarkového vrúbľa blumy. A boli na ňom v krátkom čase príznaky šarky priam učebnicové. Takže udávanú toleranciu tohto kultivaru som odvtedy nebral tak vážne. Paľo
Vinná réva neplodí, 17.6.2011 Obsahuje fotku
Súhlasím s p.VJK, že Prim a jeho klony sú už v súčasnosti prekonané kvalitnejšími odrodami, aj keď má slušnú odolnosť a skoré dozrievanie. Keď som zakladal vertiko pri RD, použil som aspoň vlastnoručne dopestované pravokorenáče odrody vyšľachtenej... celý příspěvek >
Č. rodná a ranná - nedostatky, 17.6.2011
Podľa publikácie "Slivky, slivy, ringloty a mirabelky" autorov Barborka, Vrábel, Hričovský, Soják sú kultivary Čačanská ranna, Čačanská lepotica a Čačanská najbolja krížencami Wangenheimovej a Požegača, zatiaľ čo Čačanská rodná je krížencom Stanley x... celý příspěvek >
Kordia je nepřekonaná, 17.6.2011
Teraz som si Libor uvedomil, že kolegove čerešne mali krátku stopku, takže Karešova to nemôže byť. Tá by mala mať aj aromatickú dužninu. Ani odroda Van to nie je, lebo strom má mohutný rast, zavadzá vo dvore, takže kolega plánuje po dopestovaní... celý příspěvek >
Kordia je nepřekonaná, 17.6.2011
Zdravím do Bratislavy Libor! Kolegovi u nás v meste dozrieva ešte len Karešova, zatiaľ čo ja oberám súčasne s ním Kordiu. Vlani mi dozrávala až začiatkom júla. V tomto roku slnko všetko urýchľuje. Plody marhuľe Leskora už majú pomarančové líčko. O... celý příspěvek >
Opelenie čerešna + višňa, 17.6.2011
Máte pravdu, sú to podobné pojmy, ktoré v konečnom dôsledku vyjadrujú to isté. Cudzoopelivosť sa zrejme týka kvality peľu a schopnosti blizny prijímať peľ, zatiaľ čo napr. intersterilitou sa označuje vzájomná neoplodniteľnosť medzi kultivarmi alebo... celý příspěvek >
Jednoočkové rezky, 16.6.2011
Pre pána ZT: Nie je to žiadna sláva. Pri vyberaní z PST sa veľa korienkov potrhalo, lebo boli vrastnuté do PST. Ako som minule písal, bol by vhodnejší extrudovaný PST a navyše okolo otvorov v PST by bolo dobré vyrezať zárezy do tvaru detského... celý příspěvek >
Nektarina - silný klejotok, 16.6.2011
Pani Kateřino, ešte dodatok: práve som čítal zloženie Hycolu. Z mikroelementov je tam najviac mangánu a zinku plus železo a meď. Možno preto pozorujete zlepšenie zdrav. stavu nektarinky. Vápnenie Vám takisto neodporúčam. Ak máte nektarinku na... celý příspěvek >
Opelenie čerešna + višňa, 16.6.2011
Čerešne, aj keď majú dobrú klíčivosť pelu, sú nielen cudzoopelivé, ale aj autosterilné (nemožnosť opelenia vlastným peľom). Pravdepodobne to neplatí o nových samoopelivých (napr. kanadských) krížencoch. Medzi čerešňami a višňami existuje možnosť... celý příspěvek >
Nektarina - silný klejotok, 16.6.2011
Dobrý deň, Kateřino! Teším sa spolu s Vami, že nektarinka vďaka hnojivám pookriala. Ukazuje sa, že dysbalancia živín bude jednou z hlavných príčin ochorenia. Mrazové dosky či obrovské zvislé trhliny na kmeňoch broskýň, o ktorých písal p.Václav,... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika