Příspěvky uživatele - 179.11

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Trnkovy kvas - problem s kvasenim, 26.11.2011
Tak vysoký zbytkový cukr je normální u durancií s velkou sladkostí. Letos jsme měli cukernatost plodů cca 28 a vykvasilo to na nějakých 10. Určitě je to dáno tím že vytvořené kvasinky ve kvase nejsou schopny přežít v prostředí s vyšším obsahem... celý příspěvek >
Repák + řepná pálenka, 1.2.2011
Jaká řepa se používá cukrová nebo normální? Je možné dělat i v jednoplášťovém kotli?
Jak silnou kořalku propagujete?, 1.2.2011
To by mě zajímalo jakou lahodnou chuť při 60-ti procentech pozorujete? Nepřebíjí tu chuť alkohol? A určitá koncentrace bych řekl že je uplný nesmysl.
Legální znečištění zahrady, 21.1.2011
V té GB to může být třeba problém. Nejvíce ve Skotsku s touto problematikou jsem se opravdu setkal, kde je opravdový problém přemnožení divokých králíků. Počet je tak tisícinásobný co u nás. Rámcově o USA bych se nezmiňoval mám pocit, že řeší menší... celý příspěvek >
Legální znečištění zahrady, 21.1.2011
Opravdu je tato diskuze velmi úsměvná:) Pokud bych se chtěl zajímat o znečištění, tak bych se o nějaké broky zajímal v poslední řadě. Jsou horší znečištění, například ovzduší, než nějakých pár teoretických kilo nevázaného olova:) Ještě s těmi náboji,... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 9.1.2011
Ještě jsem se chtěl zepatat. Můžu umístit tenzometrický snímač teploty na trubku a zaizolovat ho? Máte s tím někdo zkušenosti?
Destilační přístroj, 9.1.2011
Vubec nepit, ale zase se to velmi hodí k odmašťování:) Osobně bych nedával žádné plasty do styku se slivovicí. Až na pár vyjímek teda:)
Destilační přístroj, 23.12.2010
Chtěl bych se zeptat, máte někdo zkušenosti s předehříváním kvasu odpadním teplem. Touto problematikou jsem se chvíli zabýval, ale chtěl bych znát praktický názor.
Zdravotně nezávadné těsnění destil kotle - skleněná šnůra?, 6.12.2010
Zkuste silikonové těsnění s vysokou odolností. Mělo by být chemicky stabilní do cca 300°C a používá se v potravinářství. Používám ho, bohužel nevím přesný název.
Kolik vody na druhé pálení?, 4.11.2010
Opravdu by mě zajímalo, kolik by mohlo být minimum lajtru v kotli. Pokud by to bylo pod minimem tak by se to snad muselo doředit vodou ne?
1. výpal ma barvu jako Glacidet - modrozelenou, 7.6.2010
Zdaravím chtěl bych se zeptat kolik jste toho použil? A kde ste ji sehnal?
Slivovice z odpeckovaného kvasu, 7.6.2010
Špendlíky určitě neceďte destilát ze špendlíků se podaří jednou za několik let, nevím jak u vás ale u nás špendlík dozraje tak jednou za tři čtyři roky. Pokaždě jé z toho, ale opravdový skvost. Rengloty bych řekl že ani nemá cenu sbírat, než začnou... celý příspěvek >
Zbytkový cukr, 7.6.2010
Příště určitě nakoupím kvalitní hlubokoprokvášivé a uvidím jak to dopadne. U těch durancií je docela problém když neprší tak jsou moc sladké ale nemají moc štávy proto je mělním a přidávám rozkvasené kvasinky.  Tech 28° naměřil refraktometr... celý příspěvek >
Zbytkový cukr, 7.6.2010
Kvas jak pustil šťávu cca 25° cukernatosti. Cukr nebyl přidaný do kvasu cukr sloužil na rozmnožení kvasinek, z dříve naplněné bečky. A právě s tím vyšším obsahem cukru se to stává jednou za pár let a příště chci být připravený. Je tedy vyšší... celý příspěvek >
Zbytkový cukr, 6.6.2010
Kvas už je zpracovaný, ale vezli jsme ho se zbytkovými 12° cukernatosti, kvašení se zastavilo a kvas začal čučet. Doteď nám vystačili zásoby z roku před tím a když jsem načal demižon zjistil jsem, že slivovica je horší. A rozdíl byl jen ten... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika