Příspěvky uživatele - 83.103

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co Vaše réva? (rok 2011), 21.3.2011
ďakujem za odpoveď. je to ale trocha proti mojim pestovateľským zásadám, ja skôr chcem pestovať interšpecifické odrody viniča a striekať čo najmenej, ak vôbec. ak je to ozaj tá Viktória, ako spomínate a uvádzajú aj na stránke... celý příspěvek >
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 16.3.2011
ďakujem za odpoveď Bred-ik. tieto odrody som citoval z aktuálneho ponukového listu jedného nemenovaného záhradníctva pri Jilemnicich. ťažko sa k týmto odrodám hľadajú informácie, ale nemal som s nimi dobré skúsenosti pri inej kúpe(zámena odrôd), tak... celý příspěvek >
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 15.3.2011
dobrý večer, máte niekto skúsenosti s bezsemennými odrodami viniča St. Martin, Luna, Black Magic alebo MW-09? skúšal som ich pozerať na vinograd.info, ale akosi ich tam neviem nájsť. takžemi chýbajú mi k ním akékoľvek informácie. zaujímala by ma... celý příspěvek >
Rez na čapíky, 15.3.2011
Dobrý deň, tiež som neni v pravej vinohradníckej oblasti a priznám sa, že keď som tri roky dozadu kupoval vinič Dačnyj, bol som rád, že som vôbec nejakú interspecifickú odrodu viniča zohnal, informácií som veľa nemal a podľa rady predajcu tvrdil, že... celý příspěvek >
Rez na čapíky, 15.3.2011
dobré ráno, ďakujem za odpoveď! pozeral som si na nete rodičov odrody Dačnyj a medzi iným je tam aj Guzaľ kara, takže už chápem, prečo mi zčasti nedozrela minulý rok, bude asi hodne neskorá. vysadil som ju ale na južnú stranu, kde má najviac slnka,... celý příspěvek >
Jarné množenie kiwi, 13.3.2011
dobry den, nepisete, ake kivi chcete zakorenit -chlpate(velkoplode, A. chinensis alebo deliciosa) alebo drobnoplode (arguta, kolomikta). velkoplode zakorenuje tazko a dlho, drobnoplode druhy o nieco lepsie.ja by som rezky daval do lahkeho substratu a... celý příspěvek >
Rez na čapíky, 9.3.2011
noo, tak po tejto zime asi nebude už vôbec slziť Kodrjanka, vyzerá byť total zmrznutá až k podpníku. ale sa nečudujem, lebo minulý rok hodne napadnutá aj napriek postrekom, takže moc perspektívna do mojej oblasti nie je. namiesto nej budú na skúšku... celý příspěvek >
Rez na čapíky, 8.3.2011
vinič som strihal minulý víkend, a rezné rany som zatieral nejakým polyakrylátom na ošetrovanie stromkov, ten by mal byť vodeodolný po zaschnutí. i tak sa môže stať, že tlak rašiaceho viniča môže pretlačiť cez rezné rany, aj tak zrejme bude. ale snáď... celý příspěvek >
Rez na čapíky, 8.3.2011
vďaka za odpoveď ohľadne Nera, takže ak to zhrniem, Vostorg, Nero a Prim by mali mať úrodu aj po ponechaní dvojočkových čapíkov. otázny je Ustojčivyj Dukačajevoj, ale spolieham, že bude na tom podobne ako ostatné uvedené stolové odrody hrozna. táto... celý příspěvek >
Rez na čapíky, 7.3.2011
ďakujem za odpoveď, cenné rady sú to. dnes som sa dočítal, že pri reze na čapíky sa vplyvom silného slzenia môže stať, že očko nakoniec nevyraší a zaleje ho... inak rezať na čapíky je vlastne spôsob, kedy je dosť veľa rezov a teda aj to slzenie... celý příspěvek >
Rez na čapíky, 7.3.2011
Dobrý deň, ďakujem za odpoveď. S tým Prim-om ste ma potešili, dúfam že aspoň na jednej rastline bude nejaká úroda. U ostatných som si nie celkom istý, ja som tento rez videl niekde na ukrajinskej stránke a úrodu mali peknú, tak som neprezieravo to... celý příspěvek >
Rez na čapíky, 6.3.2011
Dobrý deň, na odrodách Nero, Vostorg, Prim a Dukačajevoj Ustojčivyj som na dvojročnom dreve nechal iba dvojočkové čapíky (niečo ako jednoramenný kordón). Je možné očakávať pri takomto spôsobe rezu normálnu úrodu? Nebudú strapce a úroda menšie ako... celý příspěvek >
Broskvoň Harbrite, 3.3.2011
čítal som o tejto odrode ale problémom je, že ťažko sa zháňa. u nás na Slovensku ju nepredávajú momentálne v žiadnom záhradníctve a ani neviem, že by ju tu niekto pestoval. takže je mi ťažko sa vyjadriť k jej odolnosti alebo podobne. zatiaľ pestujem... celý příspěvek >
Cudrania tricuspidata, 27.1.2011
existuje aj samoopelivá a bezsemenná Cudrania, ale k tej sa dostať je problém. reklamuje sa na amerických stránkach. semenáče budú dosť variabilné, ale niekto to vyskúšať pestovať musí. inak sa dosť často štepí na Macluru, ktorej je príbuzná, z toho... celý příspěvek >
Cudrania tricuspidata, 27.1.2011
Cudraniu som konzultoval s jedným Holanďanom, podľa jeho tvrdenia v našich podmienkach nerodí spoľahlivo, k dobrému dozretiu plodov potrebuje horúce leto a teplú jeseň. čo býva problém. navyše väčšina rastlín sú oddeleného pohlavia- samčie a samičie.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika