Příspěvky uživatele - 207.24

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nový kmen meruňky, 18.7.2007
Dobrý den. Jen maličkou poznámku. Určitě není problém zapěstovat z tohoto letorostu novou korunku. Určitý problém vidím v tom, že původní kmínek zřejmě již je silnější a řezná rána po jeho následném odstranění bude hodně velká. To peckoviny všeobecně... celý příspěvek >
Hryzec na jabloních, 13.7.2007
Dobrý den. Jen připojím svoji zkušenost, už ani nevím, kde jsem k návodu přišel. Pokud víte, že se na pozemek, kde chcete vysazovat ovocné dřeviny, nebudete vracet s pěstováním hlavně kořenové zeleniny, tak v nějakém starém kýblu roztlučte sklo na... celý příspěvek >
Bylinky a mulčovací kůra, 11.7.2007
Milá paní Dito, v žádném případě jsem svým příspěvkem neupozorňoval na nějaké nesprávné termíny, tomu jsem celkem vzdálený, jen jsem naznačil rozdílné chování hlavně vody při užití zmíněných materiálů. Nicméně trošku zareaguji na Vaši větu o... celý příspěvek >
Bylinky a mulčovací kůra, 10.7.2007
Dobrý den. Jen trošičku připomínku. Rozdíl v bílém štěrku a mulčovací kůře je přeci jen zásadní. Štěrk je v podstatě netečný materiál, ze kterého se nic neuvolňuje a také krásně odráží dopadající světlo. Mulčovací kůra se rozkládá a mikroorganizmy,... celý příspěvek >
černání větviček Thuja occidentalis smaragd, 10.7.2007
Dobrý den. Jen se trošku připojím. Viděl jsem desítky jehličnanů, k nimž chodili pejsci. Poškození jehlic je naprosto jednoznačné a to Vám potvrdí každý sadovník. Je to typické černé zbarvení, samozřejmě ve spodní části. Nedá se barevně s ničím... celý příspěvek >
Benzínové nůžky, 4.7.2007
Dobrý den. Jen napíšu svůj poznatek. Jako profi zahradník jsem si kdysi koupil motorový plotostřih značky Homelite. Stál opravdu pár korun ale šlape jak hodinky. Celou dobu jen dolévám benzín a čas od času stříhací zařízení stříknu sprejem WD.... celý příspěvek >
Kátrování hlíny na zahradě, 2.7.2007
Vážený pane. Zahradníci používají tři způsoby přesévání zeminy. Jeden je založen na rotujícím válci, jehož stěna je tvořena pletivem. Velikost ok určuje potom frakci prosáté země. Jeden konec je umístěn výš, do něj se zemina vhazuje a druhým... celý příspěvek >
Puškinie, 2.7.2007
Dobrý den paní Jano. Kromě klasické Puškinie existuje i bílá forma. Pokud Vás ale zaujala klasická forma, tak to zřejmě budete vědět. Je taky nádherná, a v nabídce jsem ji rovněž viděl. Měl jsem pěknou kolekci, ale díky velké vodě jsem o ni přišel.... celý příspěvek >
Pěstování broskvoní, 28.6.2007
Vážený, ačkoli jste se zřejmě snažil o nějaký záhadný typ humoru, i tak jste trošku mimo. Rostliny nadzemní zelenou částí nedýchají kyslík, ale oxid uhličitý. Kyslík naopak vylučují a ten dýcháme třeba my. Možná, že si ze školy  vzpomenete na... celý příspěvek >
pomozte - rezavá místa na listech, 25.6.2007
Dobrý den. Rez hrušňová je dvoubytná rez, čili má letní a zimní stádium. Zimní přezimuje na celé řadě druhů jalovců. Šíří se ale vzduchem, čili jalovec není přenašečem, ale hostitelem. Je přenášena větrem a to i na mnohem větší vzdálenosti, než... celý příspěvek >
A co BS?, 20.6.2007
Dobrý den. Jen se maličko připojím. Vzpomínám si, že když jsem si kdysi kupoval k Vari systému motor a rozhodoval se pro Hondu, tak byla uváděna životnost v prospektu 15000 hodin, kdežto u běžného Brigse pouze 600 hodin. Ale to byl farmář motor a... celý příspěvek >
Jak a kdy stříhat rybíz, 20.6.2007
Dobrý den. Pokud to byl vůbec první řez, tak jste udělala naprosto správně.  Jedná se hlavně o zapěstování nové korunky. V dalším roce si vyberte 5 - 6 nejsilnějších větví, zbytek slabších vystřihněte a ty které ponecháte, zakraťte zhruba o... celý příspěvek >
Kdy sklizet?, 20.6.2007
Dobrý den pane. Takové hodně staré pravidlo, které se asi může brát všeobecně je toto. Na svatou ANNU sklízet a na svatého VÁCLAVA sázet. Může se to pochopitelně časově lišit rok od roku, ale nějak výrazně ne. Letos to bude zřejmě o nějaký ten den... celý příspěvek >
krovinorez partner alebo solo, 14.6.2007
Pane Luigi, trošku zareaguji. Jsem profesionální zahradník a mám celkem 4 výrobky firmy SOLO, mezi jiným i uváděný křovinořez 143. Tuším, že jej používám více jak 10 roků a vyjma výměny opotřebovatelných dílů a čas od času seřízení šlape jak hodinky.... celý příspěvek >
Letní řez u nově vysazených slivoní, 13.6.2007
Vážený pane. Právě je čas na řez, kterým můžete velmi významně ovlivnit budoucí tvar a plodnost stromku. Všechny letošní výhony zakraťte asi o čtvrtinu zcela bez problémů. Další řez můžete udělat v srpnu a budete mít solidní základ do budoucna. Po... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika