Příspěvky uživatele - 24.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jablečný burčák, 26.11.2010
Taky se letos poprvé pokouším o jablečný burčák, a to ve dvou 20 l demižonech - použil jsem originál kvasinky vinka vč. živné soli, doplnil cukr opět dle návodu a bohužel k žádnému super silnému kvašení za cca 1 a 1/2 měsíce nedošlo - tedy... celý příspěvek >
Jaký povrch na terasu, 19.10.2010
Toto navrhované řešení zaujalo i mě, protože řeším způsob položení dlažby na venkovní terasu. Je zde souvislá betonová plocha cca 8 x 3 m. Původně jsem chtěl nalepit klasicky dlažbu, ale v plocha je členěná dilatačními spárami a mám obavu, aby se... celý příspěvek >
Mozaika na listech fíkovníku, 2.8.2010
Dnes při kontrole listů nově vysazených fíkovníků jsem zjistil, že jeden z nich ma na posledních 5 listech tzv. mozaiku - nepravidelné světlé a tmavé fleky. Nevím, zda to může být odrůdou, přebytkem či nedostatkem některých prvků - šárka to snad být... celý příspěvek >
Proč usychá kapradina, 3.7.2010
Už druhý rok se opakuje stejný scénář u kapradiny - přijde konec června a začne schnout a do 14 -ti dnů je po ní. Na jaře ale zase krásně obrazí a dokonce se mmoží. Myslím, že je umístěná ideálně v polostínu a vlhku. Nevím přesně, co je to za druh -... celý příspěvek >
Kapalné hnojivo - množství zálivky, 1.7.2010
Protože jsem u většiny rostlin přešĺa na kapalné hnojivo vč. Krystalexu, mám dotaz na způsob určení velikosti zálivky. Pokud použiji různé NPK tak vím, kolik mám na m2 nebo objem nádoby přibližně dát gramů. Ale u namíchaného roztoku fakt nevím,... celý příspěvek >
Křovinořez? Stihl fs130?, 1.7.2010
Taky řeším pořízení křoviňáku - i když spíše motorové kosy, protože bude použita na 99% jen na vyšší neudržovaný travní porost. Už jsem rozhodnutý pro zn. Stihl, asi Fs 100. Ale možná by mi na cca 400m2 stačila i FS 56. Proto se chci zeptat, zda... celý příspěvek >
Perenospora - 7. června, 30.6.2010
Ještě se vracím k problémům s postřikovaním. Právě to, že by měl být tlak při postřiku takový, aby alespoň trochu pohnul s listem a došlo tak i částečně k zasažení spodní strany strany listu mě vede k tomu, zda to ruční postřikovač má zvládnout nebo... celý příspěvek >
Perenospora - 7. června, 30.6.2010
Můžete mi prosím poradit s technikou postřiku. Mám starší nějaký polský postřikovač 5l, myslím že je technicky v pořádku, ale mám dojem, že je buď nevhnodná tryska nebo nevím co, protože i při maximálním natlakování nádržky je velmi malý tlak z... celý příspěvek >
Hecht 143, ABG 430HB nebo Stihl FS 56, 25.6.2010
Spíše mě šlo o to, zda ta FS 56 zvládne to, co 430 HB nebo ten Hecht 143, když má jen necelý 1kW. Ten Hecht 143 byl měl být dle parametrů nejsilnější, ale jen jestli to tak je i v praxi. Proto zjišťuji Vaše názory.Nejde mi teda ani tak o možnou... celý příspěvek >
Hecht 143, ABG 430HB nebo Stihl FS 56, 25.6.2010
Nutně potřebuji relativně rychle "křovinořez" - kosit se bude "vždy" vysoká přerostená tráva (bohužel), do asi 300m2, občas malináčí, asi budu většinou využívat jen strunu vzhledem k členitému terénu a určitě nebudu pořizovat nic... celý příspěvek >
Vadnoucí kiwi - je možná záchrana, 11.6.2010
V dubnu jsem zjistil u starší samice kiwi poraněný kmínek asi 3 cm od země - asi mrazem - a dost ronila mízu. Nijak jsem toto poranění neošetřoval, rašení proběhlo dobře a nyní když začíná kvést, tak začalo velmi silné vadnutí celé rostliny. Rád bych... celý příspěvek >
Melounoviště 2010, 30.5.2010
Dnes ráno jsem byl na zahrádce po týdnu kontolovat melouny - vysazeny silné sazenice v počtu 35 ks v 5 sortách. Po melounech se slehla zem, nezbyl ani lístek - asi slimáci. Stejně tak dopadly všechny seté okurky - už byly krásně rozrostlé, není ani... celý příspěvek >
Kroucená (obecná) líska - množení, 29.5.2010
Vysel jsem minulý rok oříšky kroucené lisky, mám z ních 3 už větší rostliny a nestačím se divit - větve dosud nejsou kroucené, ani listy nepřipomínají matečnou rostlinu. Je to vůbec možné? Jaroslav
Řez révy, 11.5.2010
Letos jsem se snažil řezat révu relativně přesně dle pravidel diskutovaných zde na fóru, ale pozoruji, že výsledek je zase trošku jiný než jsem chěl. Pěstuji stolní odrůdy a řežu na tažně. Jako tažeň je ovšem použit již odpložený... celý příspěvek >
Choroba vinné révy, 6.5.2010
Také se připojím s dotazem na škůdce nebo chorobu - u loni nasazené sazenice se rozvíjí výhon  - nyní asi 4 list a tento list od okrajů začal schout /už je z 1/4 uschlý)  a vypadá to, že tak dopadnou postupně i předchozí listy. Jinak... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika