Příspěvky uživatele - 210.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Náhrada za Idared, 15.2.2011
Luna podle pomologie by měla mít konzumní zralost do března a vypadá to, že to tak bude.Chutnal jsem ji v neděli a byla v dobré kondici, tvrdá,šťavnatá.Heliodor se mně zdá ze všech žlutých rezistentů chuťově nejslabší.Měl by vydržet do dubna, ale v... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 14.2.2011
Co se týká skladování, tak mám běžný sklep na jablka s teplotou od dvou do dnešních 4 stupňů.Topaz i většinu ostatních rezistentů mám naroubovány na J-TE-E a M9.Část stromů v neoplocené zahradě mám na A2 a J-TE-C -Rubinola, Topaz,Melodie a Goldstar.
Náhrada za Idared, 13.2.2011
Rozela má konzumní zralost podle popisu do března, v loňském roce jsem ji nechal ve sklepě do konce března, ale už byla za zenitem.Topaz vydrží běžně do nové sklizně, tak se mně nezdá, že by po Novém roce ztrácel svěžest.Já jej ještě nekonzumuji.V... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 12.2.2011
Taky jsem začínal s Bláhovým oranžovým, Coxovou, Jonathanem, pak přšel Dukát, Šampion i Švýcarské oranžové , Roanoke a další odrůdy i různá novošlechtění, která se neuplatnila.Ze starších zůstal pouze Idared, který je stále velmi prodený.Pan... celý příspěvek >
Aka odroda do inundacneho uzemia Moravy na Zahorí - Slovensko, 18.1.2011
Do takového prostředí nepatří hrušně na kdouloňových podnožích, ale na semenáči.Ve školkách je dost odrůd prodávaných na semenáči.Na pálení bych doporučil letní Williamsovu, samozřejmně i ke konzumaci, podzimní Boscovu lahvici, ze zimních Dicolor,... celý příspěvek >
Vhodný opylovač pro Elstar, 11.1.2011
Vhodný opylovač pro odrůdu Elstar je James Grieve, Spartan,Gala, Jonathan,Golden Delicious a Gloster-viz Pomologický atlas autorů Josef Kutina a kolektiv.
Altanova, 18.12.2010
Althanovu renklodu mám na zahradě asi 35 let a jsem s ní naprosto spokojen.Je to jedna z nejlepších renklod.Protože pomalu končí, tak příští rok vysadím novou.Pokud se týká červivosti, tak s tím jsem neměl za celou dobu žádný problém.
Nejchutnější odrůdy jabloní - jaké to jsou?, 3.12.2010
Nejsem p.Boštička, ale díval jsem se na netu na to jablko z Holandska. Vcelku zajímavé.Pak jsem si prohlédal náhodou Ponukový list školkařské firmy z Veselé pri Piešťanoch, kde jsem narazil na vzhledově podobné ploché červené jablko s... celý příspěvek >
Aka odroda do inundacneho uzemia Moravy na Zahorí - Slovensko, 22.11.2010
Tady bych vysadil pouze jabloně a hrušně protože peckoviny nesnáší zaplavení a přemokření.Mně v letošním roce odešly po vytrvalých deštích a podmáčení spodní vodou třešeň,višeň,nektarinka a broskev.Jabloně bych vysadil na vzrůstnějších podnožích... celý příspěvek >
Mám místo na 5 jabloní, které to budou?, 22.11.2010
1.Ametyst, Rubinola, Rozela,Orion a Sirius.Topaz spíše do nižších poloh.2.Hana, Selena,Ligol, Luna,Goldstar. Jiřní Morava 180 nm. 
Odruda Fuji v Cesku, 22.11.2010
Odrůdy Fuji a Fuji Kika 8 pěstuji již několik let na jihu Moravy.Podnož M26,tvar štíhlé vřeteno.Sklízím až před příchodem mrazů.Skladuji v běžném sklepě.Chuť mně nepřipadá až tak vyjímečná asi proto, že nemiluji velmi sladká jablka.Ovšem co se týká... celý příspěvek >
Hrušeň Margarita, 9.11.2010
Tato školka vozí dost rostlin různých druhů z Polska, zkuste to tam.
Jablko Walz - sloupovitá jabloň, 1.11.2010
To co jste měla na plodech jabloně Waltz je s největší pravděpodobností hořká skvrnitost s nedostatku vápníku.Je potřeba na podzim povápnit, případně příští rok postříkat několikrát listovým hnojivem s vápníkem.
Jak Vám dopadly rezistenty letos?, 30.10.2010
Goldstar, Melodii,Rubinolu a Topaz mám na i podnoži A2 - 7 letá výsadba.Úroda něco málo menší než v loňském roce, ale ovoce prakticky výběrové bez známky strupovitosti.Ostatní výsadba štíhlá vřetena na podnožích M9 a J-TE-E odrůdy Karneval,... celý příspěvek >
Zelená ringlota, 28.10.2010
Opal je slíva ne renkloda.Renklody jsou Althanova, Wazonova,Zelená renkloda, ze starších-Meruňková, Oulinská,Ontario a některé další staré odrůdy.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika