Příspěvky uživatele - 22.239

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sázení, 26.9.2010
Zpravidla švestky mají tendenci se vytahovat do výšky, ale lze jak jsem říkal, bez výraznější ztráty úrody aplikovat řez. Zejména výchovný je hodně důležitý kvůli stavbě koruny. Švestka má poměrně křehké dřevo a výhony mají tendenci růst pod ostrým... celý příspěvek >
Může být mulč z thují?, 25.9.2010
Spadané větvičky neprospívají trávníku, ale rostlinám jako jsou borůvky rododendrony ano. Kompostovat? Ano, ale bude to trvat déle než se takový zahradní odpad rozloží. Jinak je to přírodní materiál, takže bez obav. Pokud bychom se měli spadaného... celý příspěvek >
Sázení, 25.9.2010
Termín výsadby: Nejvhodnější pro výsadbu švestek je samozřejmě podzim. Když vezmu, že v zahradnictví mají ovocné stromy k dispozici kolem poloviny října, tak asi od tohoto data až do zámrazu. Jarní výsadba je rovněž možná, ale stromky vysazené na... celý příspěvek >
Kam dat maliny, 21.9.2010
V prvé řadě určitě ne k hranicím pozemku, sousedící s pozemkem sousedním - častá chyba zahrádkářů. maliny pak prorůstají na vedlejší parcelu a mohou z toho nakonec vzniknout zbytečné sousedské spory. Jinak maliny mají v oblibě sluníčko maximálně... celý příspěvek >
Větve z tůje, 19.9.2010
Já bych v tom zase takový problém neviděl. Túje není toxický odpad. Já mám odřezky z tújí například okolo borůvek a do kompostu přebytky házím taky. Jediná potíž je v tom, že trvá delší dobu než se rozloží.
Kdy ostříhat bylinné pivoňky?, 12.9.2010
Dobrý den, já stříhám ve stejnou dobu jako tchýně, myslím že nenína škodu nechat listy co nejdéle zelené, teprve až když začnou měnit barvu, jdou pryč. Sice netuším, jak dalece to má vliv na kvetení, ale jaks e říká - s ničím se nemá spěchat.... celý příspěvek >
Mulč z posekané trávy před zimou, 10.9.2010
V sezóně určitě mulč není na škodu, snižuje odpar od kořenů. Navíc jak tráva tleje, tvoří se kolem kořenového systému humus - nová půda, což má také své výhody. Hlavně doporučuji nedávat ve větší vrstvě ihned posekanou trávu, jednak se lepí a navíc... celý příspěvek >
Jak a kdy stříhat jostu?, 10.9.2010
 Mám několik keřů josty. Josta je poměrně robustní keř, který nemá žádné problémy dorůst do dvoumetrové výšky, což jsem při výsadbě trochu nedomyslel. Josty mám zasazené v pásu, oddělují defacto okrasnou zahradu od ovocné. Plodí bohatě nezávisle... celý příspěvek >
Habr - dokdy sazet, 9.9.2010
Záleží na počasí. Sázejte dokud zem nepromrzne a bude možné ji zpracovávat bez použití sbíječky :)
Vertikutace nove polozeneho travniku, 8.9.2010
Zakořeněný už bude dostatečně. Víc škody než užitku tedy neuděláte, ale vertikutace hned letos není bezpodmínečně nutná.
Nejchutnější rezistent místu Rubínu, 5.9.2010
Co člověk, to jiný názor, pokud jde o chuťové vlastnosti a kvalitu jablek - něco podobného jako s pivem, někomu chutná gambáč jinému staropramen, ale já osobně bych za sebe doporučil z jabloní odrůdu Topaz, mnoho lidí včetně mně si jí chválí. Jednak... celý příspěvek >
Je už vhodná doba na verikulaci?, 2.9.2010
Tak samozřejmě se nože vertikutátoru půdy lehce dotýkají, ale nekypří ji. Tam kde není nejrovnější povrch se nedá úplně zabránit tomu, aby se nože vertikutátoru nezařízly do země, ale správně nastavený vertikutátor by v zemi rýt neměl.
Je už vhodná doba na verikulaci?, 2.9.2010
Vertikutátor nesmí noži zasahovat do půdy, maximálně prořezává travní drn, z nějž odstraňuje plsť. Pokud by tomu tak bylo, pravděpodobně vertikutátor zavaříte, ale co je jisté - trávník kompletně zlikvidujete. Spíš si myslím, že máte na mysli... celý příspěvek >
Je kroucená vrba jedovatá?, 2.9.2010
Taky nevěřím tomu, že by mohla vrba nějak ublížit.
Je už vhodná doba na verikulaci?, 2.9.2010
Provzdušněním neboli aerifikací bych se já osobně zase až tak moc nezabýval, tak cimprlich být nemusíte - tedy pokud nepěstujete golfový green. Vašemu trávníku prospěje více vertikutace. Ta jej také provzdušní a to už jen tím, že vertikutátor vyhrabe... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika