Příspěvky uživatele - 49.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poradíte co mi to vyrostlo, 20.5.2013
Za pár dní, až poupě opět povyroste, případně až se rozevře květ, tak budeme chytřejší (alespoň já). V současné době si ani nedovolím tipovat. Josef.
Nevím si rady s touto nemocí, 7.5.2013
Podle červených teček/hrbolků na listech to také (jako KUKY) tipuji na vlnovníka, případně na druhého roztoče - hálčivce. Zluste si je vyhledat a porovnat. Josef.
Včely vylézající ze země, 26.4.2013
Petře, jste borec! Pěkné. Já jsem se do tvorby hmyzího hotelu toho ještě nepustil (jsem ostuda). Josef.
Co je to za rostliny?, 26.4.2013
Podeňku bych upřesnil na název Rhoeo discolor (český název asi nemá). "Voňavých muškátů" je více druhů, myslí, že třeba Pelargonium odorantissimum. Ale moc mne překvapuje Vaše informace o submerzním pěstování, tedy jako ponořená vodní rostlina?!... celý příspěvek >
Thuje - houbová choroba, 26.4.2013
Souhlasím s Lídou: není to žádná houbová choroba, ale Vaše tůje se chystají kvést. Na Lídině fotce jsou už zralé šištičky, kterých se dočkáte na podzim. Pokud Vám tyto květy, později zelené a nakonec hnědé šištičky pohledově vadí, otrhejte... celý příspěvek >
Je to pseudotsuga?, 22.4.2013
Dle mého názoru se opravdu jedná o douglasku. Jedna (asi nejznámější) z nízkých, kompaktních, hnízdovitých odrůd se jmenuje Fletcheri. Ta na obrázku se mi zdá ještě kompaktnějšího a menšího vzrůstu. Domnívám se, že to bude nějaký namnožený... celý příspěvek >
Yuka, 28.3.2013
Záleží na tom, jak hodně promrzla. Počkejte ještě s jejím vyhazováním i s přesazováním. Během měsíce se buď projeví nějaký pokrok anebo zjistíte, že z ní opravdu nic nebude. Udržujte ji velmi mírně vlhkou, spíše v teplejším... celý příspěvek >
Živý plot do velkého větru a sucha, 28.3.2013
Málo informací! Kromě větru a sucha - jaké tam máte u Vás klima? V které oblasti to je, v jaké jste nadmořské výšce? Jakou máte půdu - písčitou, hlinitou či jílovitou...? Kolik máte místa pro živý plot? Má být přísně tvarovaný, stříhaný, nebo... celý příspěvek >
Nezabúdli ste na sýkorky?, 28.3.2013
Pokud to opravdu byl rehek zahradní, byl by to jeden z několika málo evidovaných takto brzkých příletů ze zimoviště v podsaharské Africe. Úplně vyloučené to samozřejmě není. Když jsem přemýšlel o možné záměně, podle rezaté/oranžové hrudi mne... celý příspěvek >
Poznáte někdo rostlinu?, 19.3.2013
Mně to (obojí) nejvíc ze všeho připomíná křín - Crinum. Je mnoho druhů. Pokud by to nebyl křín, nejspíše to bude něco ze stejné čeledi, tedy Amaryllidaceae. Zkuste tuto čeleď lépe prolustovat. Josef.
Tis - lze ho zachránit a tvarovat?, 18.3.2013 Obsahuje fotku
Nemohu tvrdít, že obroste "v pohodě". Váš tis nevypadá na to, že by byl v nějaké hodně dobré kondici a tak možná bude míst s obražením trochu problémy. Ale co s tím můžete dělat? Buď si necháte koště anebo se pokusíte to napravit. Sestřihl bych... celý příspěvek >
Kdo pozná vodní rostlinu?, 15.3.2013
Přišel jsem pozdě, ale odpověděl bych stejně. A nevzpomínám si, že bych kdy slyšel český název této květiny. Josef.
Co je to prosím přesně za rostlinu, 11.3.2013
Omlouvám se za zbrklost: to třetí jméno znělo Stromanthe. Josef.
Co je to prosím přesně za rostlinu, 11.3.2013
Anebo Ctenanthe setosa? Josef. (P.S. Nedávno jsme to tu řešili. A ještě bylo v merku jméno Ctenanthe. Ono je to všechno podobné, příbuzné a ani sami botanici někdy sami nevědí, jak na tom jsou, lidově "jsou-li březí nebo jaloví"). A... celý příspěvek >
Zase jedna identifikace, 6.3.2013
Ano, je to kručinka. Kručinek je taky několik druhů. Ta na obrázcích bude nejspíše "kručinka lydijská" - Genista Lydia. Pokud se nepletu, měla by vkvést v létě, později než janovec, ale stejně žlutě, je s ním příbuzná. Josef.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika