Příspěvky uživatele - 248.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Živé ploty z hlohyně a péče o ně, 26.3.2011
Dobrý den. Kdo má zkušenosti, dobré i zlé, s pěstováním živého plotu z hlohyně, ať se přihlásí. Na konci podzimu (listopad) jsem přesadila hezké keříky z hlohyň, na kterých byla spousta oranžových plodů byly nádherné. Předpěstovala jsem je z větviček... celý příspěvek >
Rostliny proti komárům?, 27.2.2011
Bydlím pod lesoparkem, takže komáru mám... Já mám dobrou zkušenost s obyčejnou zahradní svíčkou proti komárům. Kdysi jsem jich nekolik koupila a teď nevím kde. Mám již pouze poslední. Výdatně nám pomohla i u Balatonu, kde to byl samý komár. Svíčky... celý příspěvek >
Hlína z rybníka, 23.5.2010
Bahno z rybníka mám. Jako psali předemnou, není bahno, jako bahno. Vrchní vrstva je dobrá, ale spodní jsem musela nechat přes zimu rozpadnout.Bagrista mi říkal, že jestli tam něco budu chtít pěstovat,(také hlavně trávník) tak ji mám smíchat s pískem.... celý příspěvek >
Domácí pekárna, 23.5.2010
Vrchní kůrka není tak tvrdá jako z obchotu.V pekárni po skončení procesu orosí chleba a vytvoří se sladší kůrka. Dělala jsem to na chlebu, který jsem kdysi pekla v troubě v Simaxu na pečení kuřete. Teď nechám chléb pouze vychladnout. Kůrku oželím,... celý příspěvek >
Domácí pekárna, 22.5.2010
Máme pekárnu ETa. nedám na ní dopustit. Má 2 hlavy a míchá i peče dobře. Mám svůj vychtaný recept. Cléb Nopek od Svitav je výborný, ale v domácí pekárně se peče jiný chleba. Dám soukromý recept na velký chléb v ETA pekárně. Je nutné dodržet způsob... celý příspěvek >
Muškaty, 22.5.2010
S tím nemůžu souhlasit. Pěstovala jsem muškáty v nmv.460 m na severní straně a byly 1,5m dlouhé nádherné. Všichni se divili, co s nimi dělám, že tak rostou. Ale každý den se do truhlíku dala plnou petláhev vody do spodního závelvného truhlíku. Nedaří... celý příspěvek >
Jak se zbavit nežádaného křenu?, 23.4.2010
To jo. Použila jsem asi 10 hezkých kusů, co jsem si loni v létě vyhlídla a podpořila jejich růst. Ale chci tam dát jahody a ne pěstovat křen. On není jenom sem-tam, ale rýč je plný jeho kořenů. To až k pláči. Ta zem úplně voní po křenu, když do ní... celý příspěvek >
Jak se zbavit nežádaného křenu?, 23.4.2010
Dobrý den. Pracně dávám do pořádku zahradu, kde je návoz zeminy z pole a zeminy z rybníka. Zem byla navezena, částečně rozhrabána, částečně zakryta folií, ale nestihly jsme ji zrylovat, protože měla přednost kolaudace stavby. Úroda byla výborná, ale... celý příspěvek >
Odkvétající meruňka a studené noci, 23.4.2010
Dobrý den. Kde to jste, že Vám Bergeron dokvétá? Já jsem v polabské nížině a bude kvést asi až o víkendu, nebo v pondělí. Zatím mi kvete pouze nektarinka Harco a třešeň Burlat.
Pěstování rajčat na netkané textilii?, 23.4.2010
Není fólie jako fólie.Když dáte tu, co vypadá jako tlustá látka, tak vám vezme i vodu i dýchá a úroda je krásná. Ale půda více vysychá.To jsem nevěděla komu bych ještě rajčata nabídla. Plevel se objeví u otvorů, ale ten vítám (pokud je to tráva),... celý příspěvek >
Vyhodím ohryzané stromky - jakou menší odrůdou nahradit?, 22.4.2010
Myslím, že ty poupata jsme vyprovokovali, protože jsme všechno okousané poctivě zatřeli a zůstalo nezatřeno pouze to živé, kde jsou výhonky. Jinak by ty stromky úplně uschly.
Vyhodím ohryzané stromky - jakou menší odrůdou nahradit?, 22.4.2010
Děkuji za odpověď. Poupata vyrašila nad všemi ohryzy a jsou cca 4 ks dokola stromku, ale pouze 10 až 15 cm nad zemí. O kolik by se růst posunul?  Nesehnala jsem již stejné odrůdy. Ale zjistila jsem, že mají podnože na vyšší stromky, než ostatní... celý příspěvek >
Jabloňová stěna, 22.4.2010
Prosím ještě zkušené o radu. Stromy u rodičů jsou polokmeny vzrostlé a pod nimi je tráva. Roste v ní mech a takovou úpravu nechci. Chci mít nízkou jabloňovopu stěnu a co pod ní?. V předchozí zahradě dával původní majitel kolem stromků posečenou... celý příspěvek >
Jabloňová stěna, 22.4.2010
Pane Adam, moc děkuji za odpověď.  Nebyla jsem na netu, tak odpovídám až dnes. Vzdálenosti jsem špatně pochopila. V některé diskuzi jsem již četla o vzdálenostech 1,25 m. Vždy jsem měla zahradu (mám teď třetí, jak se stěhuji), ve které již... celý příspěvek >
Netkana textilie a plevel, 22.4.2010
Já mám s fóliemi, se všemi druhy dobré zkušenosti.Tam kde jsem měla minulý rok tmavou těžkou agrofóli, tam jsem letos při rylování na 30 cm nic nenašla. Ale kolem to byla hrůza. Nevím, zda mi nárůstu plevelu pomohla pouze fólie, nebo i to, že jsem v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika