Příspěvky uživatele - 114.159

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Réva je bez kořínků, 29.4.2010
Někdy se prostě stane, že řízky nezakoření. Nemusí to záviset na tom, jestli jste zaléval nebo nezaléval - réva si prostě ve svých výhonech v loňském roce nevytvořila dostatečný počet buněk pro založení kořenů.. Od některých odrůd řízky zakořeňují... celý příspěvek >
Vinná réva nám pláče, 26.4.2010
a zkusil jste to tak někdy udělat pane Rostislaviku? Myslím, že to nepomůže.
Stolní odrůdy, 20.4.2010
Pozor na to! Netrpělivostí můžete všechno pokazit (vlastní zkušenost). Vinná réva raší oproti ostatním keřům a stromům dost pozdě a i když je někdy všude kolem réva vyrašená a ta vaše pořád nic, doporučuju nic nevzdávat - prostě čekat...
Ošetření staré zanedbané révy, 18.4.2010
To jo - už jsem to tady párkrát psal, a tentokrát jsem to zapomněl připomnět - střih opravdu odložte až na dobu po vyrašení
Ošetření staré zanedbané révy, 18.4.2010
...a čemupak říkáte zbrklé ostříhání? Je-li réva leta zanedbávaná, rozhodně bych to "všechno ohňápal" a nechal jen kmínek je-li vhodně vedený. Réva má navíc tu výhodu, že cokoliv jeden rok pokazíte, dá se to do příští sezony napravit.
Výsadba révy vinné, 16.4.2010
Pro zakořeňování řízků je vhodné cokoliv co drží vlkost a je propustné a agroperlit je určitě lepší než nevhodný druh pilin (u některých bych se bál nadměrné kyselosti). Jen si pane Mirku nejsem jistý, jestli má smysl konce řízků namáčet do... celý příspěvek >
Výsadba révy vinné, 16.4.2010
No to jo - u vzrostlejších sazenic je to jasné. Ale u řízků (?) - kdyby mi řízek zakořenil sebevíc, tak bych asi nic neodstraňoval.
Výsadba révy vinné, 16.4.2010
.....=> p. Hledíková.       Do vlhkých pilin se sroubované a zavoskované řízky běžně dávají - a nechají se tam zapařit, aby vytvořily kořínky. Čemu říkáte "rosné kořínky"? Řekl bych, že "rosné kořínky" jsou na závadu... celý příspěvek >
Stolní odrůdy, 14.4.2010
...jakobyste reagoval na příspěvek, který jsem poslal hned těsně po vás... Možná že ten "stolní MOPR" je právě  "Molly".  Odrůda měla kanárkově žlutou barvu, tuhou slupku a do červena zabarvené letorosty. Chuť... celý příspěvek >
Stolní odrůdy, 14.4.2010
Setkal jsem se i se "stolní odrůdou" Moravského muškátu. Její bobule byly kyselkavé a měly dost tuhé slupky, muškátové aroma bylo velmi silné. Samého by mě zajímalo, zda Moravský muškát má skutečně nějakou stolní variantu nebo zda to bylo pouze... celý příspěvek >
Jak ostříhat?, 11.4.2010
Záleží na tom, jakým způsobem byly hlavy dříve stříhány nebo zanedbány - chtělo by to udělat fotografii. U příliš zanedbaných keřů doporučuju ostříhat všechno do mrtě (jako vrbu) a nechat pouze hlavní kmínek, který vám letos obroste a příští rok po... celý příspěvek >
Jakou odrůdu révy na Vysočinu?, 11.4.2010
...možná to bude právě tím roubováním...   Mám od něho dva keře - ten, který jsem pořídil jako Moravský muškát (...) mi roste u třešně a v její koruně měl i třímetrové šlahouny (když jsem jednu sezonu nestíhal ). (Naštěstí tu zatím žádný... celý příspěvek >
Jakou odrůdu révy na Vysočinu?, 10.4.2010
Nevím kdo tady pořád opakuje, že je Krystal slabě rostoucí odrůda. Někdy se může stát, že si domů přinesete nějakým způsobem neduživého jedince, taky to může být špatnou přípravou zeminy, ale Krystal opravdu patří mezi ty bujnější až bujné... celý příspěvek >
Vyčerpání vinné révy časnými výnosy, 9.4.2010
Souhlas ....navíc přeplozením se snižuje kvalita hroznů a zhoršuje se jejich chuť. Jsem z těch, kterým probírka hroznů rve srdce, ale z minulého roku jsem se dostatečně poučil a letos do toho jdu nemilosrdně.
Réva do jílu, 4.4.2010
Sto lidí - sto chutí. Já jsem "jahoďák" pil a chutnal mi. Sladká vůně labruscových hybridů mi připomíná dětství a nevadí mi ani rosolovitá dužnina. O jejich oblíbenosti či neoblíbenosti svědčí jejich dost velká rozšířenost.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika