Příspěvky uživatele - 100.29

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Broskev na myrobalánu, 18.6.2010
Byl jsem kamarádem přizván, abych se připojil. V této diskusi je tolik "otevřených témat", že to vezmu popořadě: 1) podnož se volí podle typu půdy, kterou mám na pozemku k dispozici. Pokud je těžší a bývá v zimě zamokřena a já přes to chcí pěstovat... celý příspěvek >
Vinná réva, 15.4.2010
Jde optimální místo na Vaší zahradě. Že to soused vyhodnotil jinak je jeho věc. Hlavní je orientace svažitosti pozemku k jihu nebo jihozápadu nebo jižní strana budovy,... to jsou nejteplejší místa a víno potřebuje co nejvíce tepla aby dobře... celý příspěvek >
Jak loupat ořechy, 6.2.2010
Tato rubrika se mi zalíbila a považuji tuto otázku za velice dobrou. Paní / pán se zřejmě ptá na způsob vyndavání jádra z již vyschlého ořechu. Já k tomu vyzkoušel spousty různých louskáčků. Nejvíce se mi osvědčil -výrobce nevím, ale masivní z nějaké... celý příspěvek >
Ořešák vidlák, co s ním, 6.2.2010
Sice Vám již pan Douša velice fundovaně poradil, ale také Vám jednu radu přidám. ještě než se pustíte do toho navrženého postupu, tak se přesvědčete zda obě hlavní větve (rozdvojený terminál) svírá ostrý nebo tupý úhel. Je -li úhel menší... celý příspěvek >
Vlašský orech - výsadba zo semena, 6.2.2010
Doporučuji koupit odrůdu Lake a Mars s Jupiterem. Jiná tam těžko půjde. george.kamis@seznam.cz
Ořešák v nadmořské výšce cca 650 m?, 6.2.2010
Já bych se rád zeptal, zda už kvete a neplodí protože zmrzl nebo není opylen nebo zda ještě nekvetl. Ono se totiž někdy u semenáčů stává, že kvete zpočátku několik let jen samičími květy a jehnědy se přidají až později. Osobně jsme měli na zahradě u... celý příspěvek >
Tvrdost skořápky, 6.2.2010
dobrý den, ta tvrdost ořechů je hlavně odrůdová vlastnost i když nedostatek živin by také mohl mít vliv. Ten nedostatek živin poznáte podle růstu ořechu a vybarvení listů. Mají-li sytou zelenou barvu, tak to nedostatkem živin nebude. Já osobně jsem... celý příspěvek >
Odrůdy ořešáku - Lake, 6.2.2010
ještě jsem zapomněl napsat něco o pomologiích. Ano, můžete čerpat popisy odrůd z různých pomologií. Ale popisy nových odrůd tam nebývají, protože pomologie vychází se zpožděním. Bohužel ve svých pokusech zjišťuji, že při popisu nových odrůd o kterých... celý příspěvek >
Odrůdy ořešáku - Lake, 6.2.2010
Tato diskuse se jmenuje ordůdy ořešáku. Je jich hodně a v registračních zkouškách jsou další 3 a vím i o dalších co k registraci a zřejmě i patentové ochraně budou mířit. Nejlepší a nejkvalitnější do středních a vyšších poloh se vždy udával... celý příspěvek >
Mars, 6.2.2010
Mars je opravdu nejen podle mého názoru asi nejlepší ořech ze sortimentu. Kudy chodím, tudy ho chválím. Má výtěžnost jádra 52% hmotnosti, pozdě raší, je odolnější k chorobám, dobrou chuť... Ale pozor. V poslední době jsem našel jeden ořech, který je... celý příspěvek >
Saturn, 6.2.2010
Dobrý den, od mého posledního příspěvku se toho hodně změnilo. Ten Saturn není špatný, ale potřebuje hodně výživnou půdu a hodně vody, to když nemá, tak to vypadá právě tak co popisují pomologie - to jsem si ověřil za poslední 3 měsíce ve 4... celý příspěvek >
Slivovice - kvas, 16.1.2010
Ahoj Miloši, s tou Williamskou to vyzkoušej a už po prvním pálení zjistíš proč tomu tak je. Platí to i pro vyšší oblasti, ale pokud seženeš tuto odrůdu z nížiny, tak budeš teprve překvapen. Je to prostě odrůda, která je kořenitá a... celý příspěvek >
Domácí ořechovice, 16.1.2010
Já bych se chtěl zeptat zda by někdo nebyl tak hodný a ty ořechy v receptech nezvážil. On každý ořech je jinak veliký. Já mám na zahradě Seifersdorfský a ten má v době sklizně (24.6.) už velikost kolem 5 cm v průměru a soused má ve stejnou dobu plody... celý příspěvek >
Slivovice - kvas, 15.1.2010
Ahoj Miloši, děkuji za připomínku. Je rozhodně na místě. napsal jsem toto a šel jsem spát, ani jsem to po sobě nečetl. Rozhodně nechci říci, že je tam obsahových vonných látek každý rok stejně. to je opravdu blbost a to bych nevyslovil ani náhodou.... celý příspěvek >
Slivovice - kvas, 14.1.2010
Tak jsem si se zájmem přečetl celou tuto tříletou diskusi a zjišťuji, že se vyskytují často naprosto protichůdné názory. Já zastávám názor, že nejlepší je poučit se z cizích chyb. Prostudoval jsem docela hodně odborné literatury a to nejen v češtině.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika