Příspěvky uživatele - 56.97

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pozdní odrůda jabloně, 16.1.2010
Dobrý večer, jak čtu jednotlivé příspěvky tak v podstatě každý má pravdu, jistě by se našlo více odrůd, ale nelze brát v potaz šablonovitě co píše literatura. Dobrý sklep je výhra, ale ani ten mnohdy nepomůže. Důležitá je lokalita na určitou odrůdu,... celý příspěvek >
Pozná někdo tuto odrůdu?, 2.1.2010
Pane Lučane, trošku napovězte, doba sklizně, konzumní zralost, jak dlouho vydrží ve sklepě apod.
Jakou jabloň?, 13.12.2009
Dobrý večer, ono také záleží jestli chcete udělat dceři radost na podzim nebo později. Už tu nějaká odrůda byla řečena, ale z toho co pěstuji (podzimní a zimní) - velké červené, proč ne Aneta? I když červená jablka jsou pro mnohé líbivější,... celý příspěvek >
Odruda hrušně Nela, 13.12.2009
Dobrý večer, před rokem jsem odpovídal zadavateli dotazu a nic moc pozitivního jsem o této odrůdě nenapsal (viz výše). Asi bych se měl zadavateli, dalším návštěvníkům i mé hrušce omluvit, nevím zda jen pro letošní rok. V tomto čase ji... celý příspěvek >
Lze ji pohnojit starým cementem?, 29.11.2009
Je fakt, že v tématu o meruňkách se tu člověk dozví věci, ale myslím že to moc (někteří) pitváte. Pro mě je nejlepší odpovědí zde na tématu hned ta druhá. To se pak může strom perfektně přesazovat s kořenovým balem Ale vážně, když si přečtete na... celý příspěvek >
Višně hamrle, 22.11.2009
Hamrle je opravdu zkomolenina z němčiny amarelle, správně je to Amarelka královská a někde je uváděna jako višeň, jinde jako sladkovišeň. Pamatuji si ji jako kluk v našem sadě, dávno je pryč a před asi 10ti lety jsem ji koupil v Želešicích. V plné... celý příspěvek >
Vybírám nové stromky - prosím o Váš názor, 17.11.2009
Dobrý večer, s tou Boscovou máte naprostou pravdu, netvrdím že tam patří, jen že je můj jednoznačný favorit. Nicméně pokud tam jdou meruňky a broskve, nevidím důvod proč ne Boscova. Její jediná nevýhoda je pozdní plodnost 6. -7. rokem. Faktem je že... celý příspěvek >
Florina, 17.11.2009
Dobrý večer, poprvé jsem toto jablko kdysi ochutnal u jednoho zelináře a velmi mě chutí i vzhledem zaujalo. Nyní mám asi osmiletý stromek, plodí spolehlivě a jak píše předchůdce, pro vysokou plodnost je vhodná probírka. Sklízím na přelomu 9./10.... celý příspěvek >
Třešeň, dotaz začátečníka, 11.11.2009
Dobrý večer, asi máte nějaký důvod zvolit právě jednu z těchto odrůd. Obě patří mezi ranější srdcovky zrající ve 2. třešňovém týdnu, Kaštánka o chlup později. Obě unikají Vrtuli třešňové (červivosti), ovšem u Kaštánky se může objevit pokud plody... celý příspěvek >
Vybírám nové stromky - prosím o Váš názor, 7.11.2009
Ano, staré - dobré... Jsem také hruškový mlsoun, jím všechny dobré ale neznám nic lepšího než Boscovu lahvici. Zimní se podzimním a letním chutí nevyrovnají, před pár lety jsem zkusil ze zvědavosti Nelu, nedoporučuji a rušit ji nebudu, nechávám... celý příspěvek >
Podnož pro meruňku, 7.11.2009
S podnožemi meruněk až zas tak velký problém není, jen je potřeba vědět jaká je půda v dané lokalitě. Meruňky se prodávají v drtivé většině na podnoži semenáč M-Va-1 až 4, novější M-LE-1 (tuto jsem ve školkách neviděl). Ta cedule na předchozím... celý příspěvek >
Je to vůbec možné?, 3.9.2009
Tak nějak si představuji pohodlnou sklizeň,      fakt dobrý.
Nejvhodnější podnož, 24.8.2009
Jaké semenáče máte konkrétně na mysli?
Jak spravne strihat merunky?, 18.7.2009
Dobrý den, víte, na tohle neexistuje šablonovitá odpověď  - zvlášť po internetu, nehledě k tomu že nepíšete ani stáří stromku. Těch řezů je spousta, u čerstvě sázených výchovný, opravný, u starších průklest atd. Nejlépe kdyby Vám to ukázal... celý příspěvek >
Hnijuce plody marhul, 5.7.2009
Dobrý den, jedná se o moniliovou hnilobu.-hnědou hnilobu. Vzniká při mechanickém poškození plodu a letošní extrémně vlhké počasí tomu jen přispívá. V současné době je na ochranu pozdě, v případě nutnosti je třeba stříkat některým z... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika