Příspěvky uživatele - 195.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Talisman - jaký opylovač použít?, 14.1.2010
Problém může být někdy i v tom, že pokud vám v jeden rok opylovač zakvete přesně v tu dobu jako Talisman, v příštím roce se mohou při květu potkat jen okrajově.
Prodej sazenic - Krausovi Mělník, 29.12.2009
U Krausů jsem si před 2 roky objednal na dobírku sazenici odrůdy "Marlen". Přišlo mi to pomačkané, zabalené v obálce se 3 vybledlými vytáhlými výhony a 4 1-centimetrovými pahýly kořenů. - Několik měsíců po zasazení (ke konci okurkové... celý příspěvek >
Jílovitá půda, 16.11.2009
Žiju, bydlím a pracuju na Hané a jíl je tady naprosto všude - a nedá se říct, že by tu rostlo jen "máloco". Je všeobecně známo, že naplaveniny z řek (např. Eufratu a Tigridu) byly pro úrodu spíše přínosem. On taky není jíl jako jíl...
Kravský hnůj - kam s ním?, 16.11.2009
Zdravím Vás pane Vysloužile, v jednom ze svých příspěvků se zmiňujete o nutnosti vpravování hnoje do země. Konkrétně o mizení některých živin. Možná máte na mysli dusíkaté sloučeniny - ale těch je i tak vždycky dostatek. Já osobně kravský hnůj... celý příspěvek >
Sušené Baco Noir, 12.11.2009
Odrůda Baco Noir je obdivuhodná už tím, že zatím žádná jiná odrůda nevyvolala tolik diskuzí, obav, pochybností, ale i nadšení. Dost často se v diskuzích objevuje zpráva o její škodlivosti, ale zatím nikdo nepojmenoval látku, která je škodlivá.... celý příspěvek >
Kravský hnůj - kam s ním?, 16.10.2009
Dobrý den pane Vysloužile, přečetl jsem si Váš článek a rád bych se pozeptal, jakým způsobem se při mulčování hnojem ztrácí část živin, jak ve svém článku uvádíte. Už několikátý rok mulčuju kravským hnojem papriky a mám s tím pouze dobré... celý příspěvek >
Hnojenie vinica konskym hnojom, 5.10.2009
Teď rozhodně ne - víno se pomalu chystá k odpočinku a není dobré ho burcovat k nové aktivitě. Když, tak počkejte, až opadne listí (November).
Jednorocne vyhony, 2.10.2009
Vyzráté dřevo znamená, že má souvisle hnědou barvu. Někdy se během sezony podaří vypěstovat vyzrálý celý kmínek, jindy jen jeho část. Nejlépe je, když se to podaří i s případným tažněm (obr."ohyb"). Ale stalo se mi také, že i... celý příspěvek >
Neroste a neroste, 2.10.2009
Souhlasím s Wimpim, akorát že 150 korun za sazenici je trochu moc. Letos mi poprvé plodila BG1 (neví někdo civilní název - pokud už existuje?) a ta byla raná a chuťově naprosto vynikající s většími bobulemi. Ale pokud byste chtěl svoji stávající révu... celý příspěvek >
Neroste a neroste, 26.9.2009
To, že je réva mělce zasazena, není podle mě ten zásadní problém. Problém je podle mého ten, že mladá réva pořebuje k dobrému startu propustnou půdu a přiměřené prohnojení. V jílové nebo slínové půdě (jak máme na Hané) se bez prokopání révě moc dařit... celý příspěvek >
Neroste a neroste, 24.9.2009
Možná je to perenospora, ale nejsem si tím úplně jistý. Jsou-li na povrchu listů žluté "rozlévající se" skvrny a zespodu skvrn bílé houboví, pak je to perenospora. V tom případě to skutečně chce postřik, ale stříkat na jaře je... celý příspěvek >
Cernani a krouceni listu, 11.5.2009
Tento problém mívám i já a to po postřiku Omitem. Podle vlastního pozorování se domnívám, že listy černají několik dní po postřiku a to právě ty, které byly předtím poškozeny hálčivcem. Je to moje domněnka, která přesně pasuje na průběh po sobě... celý příspěvek >
Hlavní versus vedlejší očka, 21.4.2009
Taky se mi stává, že ten samý rok, kdy zasadím roubovanou sazenici se mi objeví násada na květ. - Já osobně to nechávám vykvést a odplodit. Ne vždy však bývají první plody ve velikosti a kvalitě, kterou bychom si přáli.
Je to škůdce? (a co s ním?), 21.4.2009
Ničeho se nebojte - není to škůdce - nic s tím nedělejte
Střih ve druhém roce, 10.4.2009
V téhle době se sazenicí nedělejte nic. Jinak záleží na tloušťce kmínku - je-li dobře rostlý, po vypučení zastřihněte v místě, kde se vám "přestává líbit" a nechejte pokračovat pro růst kmínku pouze jedno (nejvrchnější) očko. K tomu, abyste... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika